Zjawisko Rich mom energy
Fot. Backgrid/East News, SIPA/East News, Chris Jackson/Getty Images
o tym się mówi!

Zjawisko Rich Mom Energy to hit internetu!

Na czym polega jego fenomen?

Wiktoria Oskroba 5 maja 2023 17:30
Zjawisko Rich mom energy
Fot. Backgrid/East News, SIPA/East News, Chris Jackson/Getty Images

Energia bogatych mam - czyli matek, które mają wszystko i sięgają po jeszcze więcej. Tak właśnie je widzimy, przeglądając ich konta na instagramie i zdjęcia robione przez paparazzi. Są piękne, mają lśniące, długie włosy, noszą białe jeansy, ich kariery zawodowe kwitną, życie jest bogate w ekskluzywne przyjęcia, i rodzinne, dalekie podróże. 

Dla wielu ich styl życia to powód do zazdrości, przez co często są obiektem złośliwych uwag. Chodzi o znane i bogate gwiazdy i celebrytki. Są one matkami, ale nie przeszkadza im to czerpać z życia, realizować się zawodowo, ani dbać o wygląd. Co jednak spowodowało, że to zjawisko stało się to niemal nowym memem w social mediach?

Rich mom energy:  to zjawisko to hit internetu!

Wszystko za sprawą amerykańskiej tiktokerki, Tinx, która w 2020 roku na swoim kanale zaczęła zamieszczać filmiki z hasztagiem #richmom. Jego popularność pozwoliła jej zgromadzić ok. 1,5 miliona obserwujących! Co na temat "zamożnych mam" mówi influencerka? W zabawny sposób robi geograficzny przekrój przez Stany Zjednoczone opowiadając, jak ma wyglądać idealny styl życia "rich mom" w zależności od miejsca, gdzie zamieszka ze swoim mężem - jaką willę powinni wybrać, i jakiej rasy pies powinien im towarzyszyć.

Dalej Tinx doradza, jakim luksusowym samochodem mama powinna jeździć po mieście, gdzie wstąpić po kawę na mleku owsianym, do jakiego kurortu wyjechać na narty, i do której siłowni wybrać się z rana. W jednym z jej filmików udział wzięła nawet sama Gwyneth Paltrow, która uchodzi za symbol zjawiska "rich mom energy"!

@tinx a rich mom mic drop 🥲 #richmom ♬ original sound - Tinx

Rich mom energy: jaka jest typowa "zamożna mama"?

Przede wszystkim nosi nieskazitelne stylizacje od znanych projektantów, które nie mają być praktyczne, ale pokazywać, że jest kobietą sukcesu i może sobie pozwolić na wszystko. Nie martwi się, że jej outfit zostanie ubłocony przez pociechę, bo ma kilka niań, które zajmują się dziećmi, kiedy matka ma czas dla siebie. Ma świeżo wymodelowane włosy, perfekcyjny manicure, pija wyciskany sok z jarmużu, robi zakupy w delikatesach, a jej dzieci są weganami - jednym słowem jej styl życia wydaje się wzbijać na wyżyny snobizmu.

Ostatnio głośnym przykładem stylu "rich mom" stała się Gisele Bündchen. Supermodelka pojawiła się z przyjaciółmi na zawodach jeździeckich Longines World Class Championship Tour w jasnym, letnim outfitcie, co idealnie wpisało się w ideę tego zjawiska.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.