Allegro reklama
Fot. Youtube
O TYM JEST GŁOŚNO

Nowa reklama Allegro wzrusza do łez. Sprawdź, dlaczego

Weronika Bruździak-Gębura 24 marca 2017 08:15
Allegro reklama
Fot. Youtube

Nowa reklama Allegro łapie za serce. „Bal”, bo tak nazywa się spot, w ciągu dwóch dni od publikacji w serwisie Youtube wyświetlono ponad 800 tysięcy razy. O czym opowiada?

„Cholera, wy to macie talent. Znowu mi się oczy spociły”, „Dzięki za przepłukanie kanalików łzowych”, „Perfekcyjnie jak zawsze. Inni powinni brać z was przykład”, komentują internauci, których zachwyciła historia kilkuletniej dziewczynki szykującej się na szkolny bal przebierańców. Filmik trwający ponad 2 i pół minuty opublikowano 21 marca.

Nowy spot Allegro

W nowym spocie Allegro widzimy ośmioletnią Anię, która wybiera się na szkolny bal. Najpierw razem z mamą szuka czegoś w sklepie, jednak gdy już z niego wychodzą, okazuje się, że inna dziewczynka ma już ten sam strój. Wracają więc do domu z pustymi rękami, a mama przez kolejne dni stara się uszyć córce coś wyjątkowego. Wśród propozycji są chmurka, astronauta i dinozaur, jednak przy każdej dziewczynka kręci głową. W końcu Ania pokazuje mamie, co chciałaby zamówić ze sklepu internetowego. Okazuje się, że wymarzony strój dziewczynki składa się z prostej, czerwonej sukienki i naszyjnika z pereł. Zdziwiona kobieta przystaje na propozycję córki.

Gdy wybija godzina balu, mama przechadzając się po szkolnym korytarzu widzi gablotę, w której dzieci za pomocą zdjęć i rysunków odpowiadają na jedno z najważniejszych pytań wieku dziecięcego: „Kim chcę zostać?”. Wśród odpowiedzi są weterynarz, baletnica, kosmonauta, jednak w końcu wzrok mamy zatrzymuje się na marzeniu córki. „Chcę być jak moja mama”, brzmi podpis pod zdjęciem mamy Ani w podobnej czerwonej sukience i perłach, która pozuje razem z wózkiem, w którym zapewne jest dziewczynka.

Poprzednia reklama wzbudziła aplauz też w zagranicznych mediach

Poprzednia, przedświąteczna reklama Allegro też zyskała uznanie Polaków. Dziadek, który uczył się angielskiego przed spotkaniem z wnuczką mieszkającą w Wielkiej Brytanii, której nigdy nie widział, poruszył serca internautów. Filmik doczekał się ponad 13 milionów wyświetleń i został zauważony przez zagraniczne media, w tym „Financial Times”, które okrzyknęły spot najlepszą reklamą poprzedniego roku.

Polecamy też: Najlepsza reklama świąteczna? O dziadku z Allegro pisze „Financial Times’​

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.