Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

5 wyjątkowych miejsc, w których bohaterowie filmów o Christianie Greyu uprawiają seks

Sabina Zięba 26 lutego 2017 20:25
Fot. Materiały prasowe

Książki i filmy o Christianie Greyu miały wpływ na życie wielu kobiet. Trylogia otworzyła im oczy na to, jak ciekawy może być seks i w jaki sposób można zróżnicować relacje erotyczne. Mimo tego, że wiele osób krytykuje książki i nie widzi w nich żadnych walorów literackich, to jednak czytając niejednej dreszcz przebiegł po plecach. Prof. Szlendak tak mówił o dziele: "W trylogii o Greyu mamy do czynienia z quasi-porno o strukturze harlequina. Erotyka łączy się tu z klasycznym romansem. Być może książka padła też na podatny grunt postfeministyczny. Część kobiet, czytając takie utwory rekompensuje sobie pewne deficyty i braki współczesności. Dziś trudno znaleźć mężczyznę, który dominuje w związku, niewykluczone więc, że powieść trafiła w czuły punkt i wskazuje na pewne problemy z męskością. Pozwala przez chwilę pomyśleć o byciu poddaną." Przez to zainspirowane kobiety zapragnęły odnieść fikcję literacką do własnego życia, by podnieść temperaturę w swoich sypialniach. Poniżej przypominamy 5 miejsc, w których Christian Grey uprawiał seks z Anastasią Steele.

Polecamy też: Skrzywdzony czy wyuzdany? Ta historia wyjaśnia, dlaczego Christian Grey pokochał ostry seks

1. Sypialnia Christiana Greya

Mimo tego, że Christian ze swoimi "uległymi" odbywał stosunki wyłącznie w tzw. pokoju zabaw, to dowiadując się, że Ana jest dziewicą łamie swoje przyzwyczajenia i zabiera ją do swojej sypialni w apartamencie w Seattle. Wtedy też pierwszy raz śpi z kobietą w łóżku.

2. Prysznic i wanna

W czasie kąpieli głównym bohaterom również zdarzały się chwile zatracenia. W wannie Anastasia po raz pierwszy odbywa stosunek oralny.

3. Pokój z dzieciństwa Christiana Greya

Podczas balu na rzecz rodzinnej fundacji Greyów, Christian zabiera Anastasię do swojego pokoju z dzieciństwa. Jak mówi, nigdy wcześniej nie przyprowadził do niego żadnej dziewczyny. Tam, związując dziewczynie nadgarstki swoją muchą zabawili się w maskach balowych.

Polecamy też: Ostra scena z „Ciemniejszej strony Greya”. Zobaczcie, co robi główna bohaterka

4. Winda

To w właśnie w windzie miał miejsce pierwszy pocałunek Anastasii i Christiana. Przez małą odległość dzielącą bohaterów, dogłębnie wyczuwają oni prądy przepływające przez ich ciała i rosnące pożądanie. W tym miejscu również, w drugiej części, po wspólnej kolacji Christian w obecności niczego niezorientowanych, obcych ludzi, pieścił od tyłu główną bohaterkę.

5. Pokój zabaw Christiana Greya

To główny pokój całej powieści, od którego wszystko się zaczęło. Dopiero Anastasia delikatnie zmienia przyzwyczajenia Christiana. W książce został opisany jako przytulny, w całości w kolorze bordowym, ze stonowanym światłem ukrytym pod gzymsem wokół ścian. Na ścianie naprzeciwko drzwi wisiał krzyż w kształcie litery X, a na każdym z jego końców znajdowały się kajdanki. Pod sufitem przymocowana była krata, z której zwisały sznury, łańcuchy i karabińczyki, natomiast na ścianie obok drzwi wisiały rózgi i pejcze. W pomieszczeniu znajdował się również stół z dwoma taboretami, duża ciemnobrunatna kanapa i element dominujący, czyli łóżko z czterema kolumienkami.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?