O TYM SIĘ MÓWI

W najnowszej biografii ujawniono szokujące informacje. Marilyn Monroe była w ciąży z Kennedym?! 

Artystka dokonała aborcji tuż przed śmiercią...

Gabriela Czernecka 28 kwietnia 2020 14:43

Najsłynniejsza blondynka świata. Jej życie zarówno zawodowe, jak i osobiste wzbudzało spore kontrowersje i nie brakowało w nim skandali. W najnowszej biografii gwiazdy nie brakuje pytań, na które nigdy nie poznamy odpowiedzi. Choć od śmierci Marilyn Monroe minęło niemal sześćdziesiąt lat, to na jaw wciąż wychodzą sensacyjne fakty z jej życia. Tym razem w najnowszej biografii autor sugeruje, że Marilyn Monroe usunęła nienarodzone dziecko prezydenta Johna F. Kennedy'ego lub jego brata Roberta. Poznajcie szczegóły.

 Marilyn Monroe była w ciąży z Kennedym?

Kolejne sekrety z życia Marilyn Monroe postanowił opublikować w swojej książce Norma Jean: The Life of Marilyn Monroe Fred Lawrence Gulies. Fragment biografii opublikowano na łamach The Daily Beast, gdzie czytamy o sensacyjnych doniesieniach na temat ostatnich miesięcy życia Monroe. W swojej książce Gulies wyjawia, że 20 lipca 1962 roku aktorka została potajemnie przywieziona do jednego ze szpitali w Los Angeles, żeby wykonać aborcję. Kilka tygodni wcześniej gwiazda miała spotykać się z ówczesnym prezydentem Kennedym. Para poznała się w kwietniu 1957 roku, na balu w hotelu Waldorf-Astoria w Nowym Jorku. Ona przyszła w towarzystwie męża Arthura Millera, on brylował wraz z Jackie oraz siostrą Eunice Kennedy Shriver. Marilyn i Kennedy byli tego wieczoru największą atrakcją, ale na żadnym z licznych zdjęć z przyjęcia nie widać jednak, by wówczas się spotkali lub by coś ich łączyło. Gdy maju 1962 roku Marilyn Monroe wystąpiła na scenie i z okazji 45. urodzin prezydenta zaśpiewała dla niego Happy birthday, domysły na temat ich romansu zamieniły się w otwarte oskarżenia. Ale Marilyn osądzano w tym czasie także o romans z jego bratem Robertem, ówczesnym prokuratorem generalnym USA.  

Ostatni dom Marilyn Monroe
Fot. Getty Images

Przypomnijmy, że plotki o romanse aktorki zarówno z prezydentem Johnem F. Kennedym, jak i jego młodszym bratem Robertem Francisem opisał w swojej biografii przed laty Anthony Summers, który dowodził, że gdy gwiazda zakończyła romans z Robertem, zagroziła mu upublicznieniem tego, co ich łączyło. Później podano, że Marilyn przypadkowo przedawkowała lekarstwa i umarła w karetce w drodze do szpitala. Teraz nowe światło na ostatnie lata życia Marilyn rzuca biograf Fred Lawrence Gulies, który twierdzi, że Marilyn spodziewała się dziecka, ale dokonała aborcji. Czy ojcem dziecka Marilyn Monroe był któryś z braci Kennedych? Nie wiadomo. Według autora biografii, to bardzo prawdopodobne, ale nie można tego potwierdzić, bowiem gwiazda w tym czasie spotykała się także z innymi mężczyznami.  Mimo to mówi się, że była zrozpaczona tym, że ani jeden ani drugi mężczyzna nie chciał pozostawić swojej partnerki dla niej. Poczucie odrzucenia sprawiło, że popadła w depresję. 

„Jeśli faktycznie usunęła ciążę, nie wiemy, czy mu powiedziała”, napisał autor, mając na myśli Roberta Kennedy'ego. Jego zdaniem po tym wydarzeniu jej życie nie było już takie same. Marilyn Monroe miała załamanie nerwowe i codziennie odbywała spotkania z psychiatrą Ralphem Greensonem. W sobotę 4 sierpnia 1962 roku Marilyn Monroe została znaleziona martwa w swojej willi w Brentwood. Za oficjalną przyczynę jej śmierci uznaje się samobójstwo w wyniku przedawkowania tabletek barbituranu. Miała zaledwie 36 lat. Szybko pojawiły się pogłoski, że tragedia nie była przypadkiem, a niekończące się plotki o związku aktorki z prezydentem Kennedym rozpalały coraz więcej teorii spiskowych. Zgodnie z oficjalną wersją, Marilyn Monroe popełniła samobójstwo, ale okoliczności jej śmierci do dziś pozostają owiane tajemnicą. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.