portret-Marylin-Monroe
Fot. Getty Images
Ze świata urody

Dziś rocznica urodzin zjawiskowej Marilyn Monroe!

Poznaj urodowe triki najsławniejszej gwiazdy kina!

Marta Cieplak 1 czerwca 2023 10:27
portret-Marylin-Monroe
Fot. Getty Images

Marilyn Monroe zna każdy. Gwiazda urodziła się 1 czerwca 1926 roku jako Norma Jeane Mortenson. Platynowe loki, usta pomalowane czerwona pomadką i kreska na oku to jej znaki rozpoznawcze, które na stałe weszły do kanonu mod i piękna. Ale droga na szczyt i osiągnięcie takiego wyglądu w jej czasach wcale nie było takie proste. Poznajcie triki Marilyn Monroe, dzięki którym uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet świata!

ZOBACZ TAKŻE: Ta sukienka pomogła Marilyn Monroe w najsłynniejszej scenie w jej karierze!

Urodowe triki Marilyn Monroe

Pewnie niewiele osób wiedziało, jak Marylin dbała o wygląd i jak wykonywała makijaż. Ale na szczęście rąbka jej tajemnicy zdradzili jej współpracownicy: m.in. makijażysta Alan Snyder. To dzięki nim możemy dziś odwzorować look bogini kina. I co ciekawe, możemy sięgnąć po te same kosmetyki, których używała Marilyn!

Wazelina zamiast rozświetlacza

Jeśli zastanawiałaś się kiedykolwiek jak wyglądała era bez rozświetlaczy  specjalistycznych baz, to mamy dla ciebie odpowiedź: aby uzyskać efekt rozświetlonej skóry Marilyn Monroe pod podkład nakładała... wazelinę. To dzięki niej uzyskiwała tak pożądany na ekranie efekt blasku.

Usta w kilku odcieniach

Zjawiskowe usta Mariyn też nie były po prostu pomalowane pomadką. Snyder uzyskiwał ten piękny, trójwymiarowy efekt stosując kilka (nawet 5 jednocześnie!) odcieni czerwonych szminek. Ciemniejszymi malował kontur, a jaśniejszymi wypełniał środek. Ty też możesz wypróbować ten trik i to nie tylko w przypadku karminowej czerwieni. Ten trik sprawdzi się także przy bardziej neutralnych odcieniach.

Lśniące powieki

Pamiętasz trend z zeszłego roku na lśniące powieki? Ten look preferowała także Monroe, bo uważała, że są... sexy! Aby je rozświetlić Snyder muskał je olejkiem albo właśnie wazeliną. Ty możesz nałożyć też odrobinę oleju kokosowego.

Miksowanie kolorów

Kreska na powiece to znak rozpoznawczy Marilyn Monroe. Okazuje się, że aby osiągnąć podobny efekt nie wystarczy skopiować jej perfekcyjnej linii. Sztuka tkwi w umiejętnym połączeniu dwóch odcieni kredki lub eyelinera: czarnej i brązowej. Dzięki temu efekt jest znacznie ciekawszy.

Róż do konturowania

Dzisiaj do konturowania używamy różu, ale Snyder stosował do tego róż do policzków. Dzięki temu uzyskiwał efekt smuklejszego i krótszego nosa Marilyn. Warto wypróbować!

Sztuczne rzęsy w wersji xxs

Marylin lubiła podkreślać swoje rzęsy, ale niezbyt przesadnie. Dlatego na jej wyraźną prośbę Snyder przecinał je na pół i doklejał je w zewnętrznych kącikach.

Masz ochotę wypróbować triki Marilyn? Do dzieła!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.