Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski
z życia gwiazd

Wszyscy zatajali przed nią prawdę. Pierwsze małżeństwo Katarzyny Skrzyneckiej zakończyło się w atmosferze skandalu

"Miałam różne przesłanki"

Marcjanna Maryszewska 19 kwietnia 2024 13:56
Kasia Skrzynecka, Katarzyna Skrzynecka, Viva! 22/2019
Fot. Piotr Porębski

Katarzyna Skrzynecka odnalazła szczęście u boku trenera fitness Marcina Łopuckiego, z którym założyła rodzinę. Jej wcześniejsze małżeństwo nie było tak udane i rozpadło się w atmosferze skandalu. Plotkowano o rzekomej zdradzie, a o niewierność podejrzewano... samą aktorkę. Szokująca prawda wyszła na jaw wiele lat później.

Pierwsze małżeństwo Katarzyny Skrzyneckiej zakończyło się w atmosferze skandalu

Dziś mało kto pamięta, że Katarzyna Skrzynecka była w przeszłości żoną policjanta Zbigniewa Urbańskiego. Poznali się na gali, oboje trafiła strzała amora... We wspólnych wywiadach zapewniali, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Niespełna rok po pierwszym spotkaniu, bo 26 kwietnia 2003 r. para powiedziała sobie sakramentalne tak w kościele św. Anny w Wilanowie.

"Byłam zakochana trzy razy, szczęśliwie i na długo. Teraz jest ten trzeci raz i mam nadzieję, że ostatni.  Ja i Zbyszek, mimo wszystko, pod włos i na przekór wszystkim, chcemy być staroświeccy, romantyczni i spróbować zawalczyć, aby nam się udało" — zwierzała się szczęśliwa aktorka w wywiadzie dla miesięcznika Sukces, krótko po ślubie.

Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański w dniu ślubu, 26.04.2003 r.

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański w dniu ślubu, 26.04.2003 rok
Fot. Konrad Korgul / Studio69 / Forum

Sielanka nie trwała jednak długo. Już latem 2006 r. pojawiły się plotki o kryzysie w związku, które zakończyły się wyprowadzką Zbigniewa Urbańskiego z ich wspólnego domu. Para uzyskała orzeczenie rozwodowe 15 marca 2007 r.

CZYTAJ TAKŻE: Robert Gliński i Joanna Żółkowska kochali się, ale ich związek się rozpadł. Aktorka pogodziła się z tym, że będzie sama

Katarzyna Skrzynecka wystosowała wówczas oficjalne oświadczenie dla prasy: "W niczym nie zawiodłam ani jako żona, ani jako przyjaciel. Nigdy nie zaniedbałam naszego związku, uczuć, wspólnego domu ani czasu dla rodziny. Widać, Zbyszek znalazł powody, dla których nie czuł się w tej rodzinie szczęśliwy. Nie było mi dane ich jasno poznać. Uważam, że byliśmy szczęśliwym małżeństwem i było to najlepsze, co mogło mnie w życiu spotkać. Mąż zdecydował inaczej. Oddałabym wiele, by tak się nie stało" — opublikowano wówczas na łamach Faktu.

Katarzyna Skrzynecka podejrzewała niewierność. Prawda wyszła na jaw po latach

Już wcześniej sugerowano, że za rozpadem małżeństwa sierżanta policji i uwielbianej aktorki stoi niewierność którejś ze stron. Winą obarczono początkowo Katarzynę Skrzynecką, za dowód wskazując... jej występ w "Tańcu z Gwiazdami". Widzowie tanecznego show mieli bowiem początkowo problem ze zrozumieniem, że emocje na parkiecie nie równają się z uczuciem w życiu prywatnym. Choć aktorka próbowała się bronić, widzowie pozostawali bezwzględni. Prawda ujrzała światło dzienne dopiero wiele lat później.

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Grube Ryby Radia Kolor, 23.01.2004 r.

Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Urbański, Grube Ryby Radia Kolor, 23.01.2004 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Katarzyna Skrzynecka w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem w programie "Zrozumieć kobietę" ujawniła, że faktycznie istniały podstawy, by podejrzewać niewierność u jej byłego męża. Nie tylko ona miała przeczucie, że mężczyzna od dłuższego czasu przyprawia jej rogi. "Zbyszek cały czas twierdził, że nie, a ja wierzyłam, chociaż miałam różne przesłanki z różnych stron. To była rzecz powszechnie wiadoma wszystkim, tylko nie mnie" — wspominała.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Gdy ją poznał, była żoną innego mężczyzny. Partner Anity Sokołowskiej jest dziś jej największym oparciem 

Później udzieliła wywiadu portalowi Shownews, w którym zdradziła, że najważniejsza jest dla niej lojalność i nie przepada za szukaniem wrażeń. Zawsze starała unikać się osób, które mogłyby ją skrzywdzić. "Nigdy nie łączyłam się z ludźmi, którzy chcą grać pierwsze skrzypce w towarzystwie, błyszczeć, robić fantastyczne wrażenie i szukać nowych przygód, bo moje serce nie ulega takim ludziom". W tej samej rozmowie podkreślała, że sama "raczej nie" myślała nigdy o zdradzie.  

[Ostatnia publikacja na VIVA! Historie: 23.04.2024 rok]

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki z córką, VIVA! 7/2012

Katarzyna Skrzynecka, Marcin Łopucki z córką, Alikia Łopucka, Katarzyna Skrzynecka, VIVA! 7/2012
Fot. PIOTR PORĘBSKI/METALUNA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.