Idris Elba to nowy James Bond?
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Idris Elba będzie pierwszym czarnoskórym Jamesem Bondem?

„Potrzebny jest aktor ze znakomitą fizyczną prezencją”

Weronika Kostyra 10 sierpnia 2018 19:55
Idris Elba to nowy James Bond?
Fot. East News

Na kolejny film o przygodach Jamesa Bonda musimy poczekać jeszcze rok. Premiera 25. części serii o agencie 007 jest zaplanowana na koniec 2019 roku. Ponownie wcieli się w niego Daniel Craig, lecz aktor zapowiedział, że będzie to ostatni film z jego udziałem. Producenci już zastanawiają się nad tym, kto może go zastąpić. Decyzja nie jest łatwa i na pewno trudno będzie sprostać oczekiwaniom fanów. Według nieoficjalnych informacji mocnym kandydatem do roli jest Idris Elba. Czy kolejny Bond po raz pierwszy będzie czarnoskóry?

Idris Elba zostanie Bondem?

Plotki o tym, że kolejny Bond może być czarnoskóry, pojawiały się od pewnego czasu. Twórcy serii chcieli, by nowe wcielenie agenta odzwierciedlało zmiany jakie zachodzą w społeczeństwie. Mówiło się, że wybrany zostanie aktor czarnoskóry albo… kobieta. Barbara Broccoli, producentka filmów o Jamesie Bondzie, powiedziała niedawno: „Nadchodzi czas niebiałego aktora w roli Bonda. W końcu do tego dojdzie”. Reżyser Antoine Fuqua zasugerował jej w rozmowie odpowiedniego kandydata: „Jeśli tylko będzie w formie, Idris nadawałby się na Bonda. Potrzebny jest aktor ze znakomitą fizyczną prezencją. Idris może to zapewnić”.

Idris Elba urodził się w 1972 roku w Londynie. Swoją karierę zaczynał jako DJ, jednak później skupił się na aktorstwie. Popularność zdobył dzięki serialowi Luther, rozpoznawalny jest też dzięki roli w serii ekranizacji komiksów Marvella.

Czy ta prognoza się sprawdzi? Fani od miesięcy proponują własnych kandydatów do roli Bonda. W spekulacjach często pojawia się także Tom Hardy, Tom Hiddleston, Henry Cavill czy Michael Fassbender. Na ostateczną odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Nadchodząca opowieść o roboczym tytule Shatterhand będzie 25. oficjalnym filmem o przygodach 007. Do tej pory Daniel Craig pojawił się w czterech jego częściach: Casino Royale (2006 r.), 007 Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) i Spectre (2015). Jest pierwszym aktorem o kolorze włosów blond, który wciela się w tę postać. Do tej pory odgrywali ją Sean Connery (w latach 1962-67 i w 1971, 6 razy), George Lazenby (1969 r.), Roger Moore (w latach 1973-1985, rekordzista, 7 razy), Timothy Dalton (w 1987 i 1989 r., dwa razy) oraz Pierce Brosnan (1995-2002, cztery razy). 

Idris Elba
Fot. Jordan Strauss:Invision:AP:Fotolink

James Bond, Daniel Craig, nowy film o Agencie 007
Fot. Instagram @007

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.