ZE ŚWIATA FILMU

Idris Elba będzie pierwszym czarnoskórym Jamesem Bondem?

„Potrzebny jest aktor ze znakomitą fizyczną prezencją”

Weronika Kostyra 10 sierpnia 2018 19:55
Idris Elba to nowy James Bond?
Fot. East News

Na kolejny film o przygodach Jamesa Bonda musimy poczekać jeszcze rok. Premiera 25. części serii o agencie 007 jest zaplanowana na koniec 2019 roku. Ponownie wcieli się w niego Daniel Craig, lecz aktor zapowiedział, że będzie to ostatni film z jego udziałem. Producenci już zastanawiają się nad tym, kto może go zastąpić. Decyzja nie jest łatwa i na pewno trudno będzie sprostać oczekiwaniom fanów. Według nieoficjalnych informacji mocnym kandydatem do roli jest Idris Elba. Czy kolejny Bond po raz pierwszy będzie czarnoskóry?

Idris Elba zostanie Bondem?

Plotki o tym, że kolejny Bond może być czarnoskóry, pojawiały się od pewnego czasu. Twórcy serii chcieli, by nowe wcielenie agenta odzwierciedlało zmiany jakie zachodzą w społeczeństwie. Mówiło się, że wybrany zostanie aktor czarnoskóry albo… kobieta. Barbara Broccoli, producentka filmów o Jamesie Bondzie, powiedziała niedawno: „Nadchodzi czas niebiałego aktora w roli Bonda. W końcu do tego dojdzie”. Reżyser Antoine Fuqua zasugerował jej w rozmowie odpowiedniego kandydata: „Jeśli tylko będzie w formie, Idris nadawałby się na Bonda. Potrzebny jest aktor ze znakomitą fizyczną prezencją. Idris może to zapewnić”.

Idris Elba urodził się w 1972 roku w Londynie. Swoją karierę zaczynał jako DJ, jednak później skupił się na aktorstwie. Popularność zdobył dzięki serialowi Luther, rozpoznawalny jest też dzięki roli w serii ekranizacji komiksów Marvella.

Czy ta prognoza się sprawdzi? Fani od miesięcy proponują własnych kandydatów do roli Bonda. W spekulacjach często pojawia się także Tom Hardy, Tom Hiddleston, Henry Cavill czy Michael Fassbender. Na ostateczną odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Nadchodząca opowieść o roboczym tytule Shatterhand będzie 25. oficjalnym filmem o przygodach 007. Do tej pory Daniel Craig pojawił się w czterech jego częściach: Casino Royale (2006 r.), 007 Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) i Spectre (2015). Jest pierwszym aktorem o kolorze włosów blond, który wciela się w tę postać. Do tej pory odgrywali ją Sean Connery (w latach 1962-67 i w 1971, 6 razy), George Lazenby (1969 r.), Roger Moore (w latach 1973-1985, rekordzista, 7 razy), Timothy Dalton (w 1987 i 1989 r., dwa razy) oraz Pierce Brosnan (1995-2002, cztery razy). 

Idris Elba
Fot. Jordan Strauss:Invision:AP:Fotolink

James Bond, Daniel Craig, nowy film o Agencie 007
Fot. Instagram @007

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!