O TYM SIĘ MÓWI

Whitney Houston była lesbijką?! Film o jej życiu ujawnia prawdę na ten temat

Kim była dla diwy Robyn Crawford?

Konrad Szczęsny 17 sierpnia 2020 17:35

Niemal od początku jej kariery plotkowano o relacji, jaka łączyła diwę z Robyn Crwaford. To ona była przez lata jej największym wsparciem, powierniczką i osobą, której powierzała najskrytsze sekrety. Jeden z dokumentów o życiu Whitney Houston rzuca nowe światło na jej życie osobiste. Czy wykonawczyni takich hitów, jak I wanna dance with somebody (who loves me) i I have nothing faktycznie ukrywała swoją prawdziwą orientację seksualną?

Rodzina i przyjaciele o orientacji Whitney Houston. Czy diwa była lesbijką?

W dokumencie Whitney nie mogło zabraknąć wątku, który elektryzował media i opinię publiczną przez lata. W przytoczonym wywiadzie z początku lat 90. artystka co prawda stanowczo zaprzeczyła, że jest osobą o orientacji homoseksualnej, jednak jej bliscy, w tym brat stwierdzają w filmie, że „była zmienna” (zapewne bardziej odpowiednie słowo to „biseksualna”). Czy wpływ na to miał fakt, że w dzieciństwie była molestowana przez kuzynkę, Dee Dee Warwick?

Rodzina i przyjaciele Whitney Houston, którzy wypowiadają się w dokumencie, nie mają co do tego najmniejszych wątpliwości. „Szukała siebie, była niepewna swojej orientacji i to wydarzenie odcisnęło piętno na całym jej dorosłym życiu”, podkreślają w obrazie.

Jednak czy jest to cała prawda o życiu osobistym Whitney Houston?

Kim była w życiu Whitney Houston Robyn Crawford?

W lipcu 2016 roku skandalizujący portal Radar Online opublikował nawet artykuł, w którym twierdził, że FBI jest w posiadaniu taśm, które potwierdzają, że Whitney Houston i Robyn Crawford łączył płomienny romans.

Panie poznały się w East Orange w Nowym Jorku w 1979 roku i z miejsca znalazły wspólny język. Relacja rokowała na tyle dobrze, że diwa mianowała Robyn swoją osobistą asystentką. W praktyce oznaczało to nie tylko spełnianie zachcianek artystki, lecz także przebywanie w jej towarzystwie niemal 24h na dobę, w tym w trakcie tras koncertowych. Byli współpracownicy Whitney Houston podkreślają również, że Crawford była odpowiedzialna za wizerunek sceniczny diwy, w tym jej stylizacje. Była także osobą, która cieszyła się dużym zaufaniem wszystkich i często zasięgano jej rady w kwestiach strategicznych dla kariery piosenkarki.

Niestety, w 2000 roku oficjalnie i nagle zakończyły współpracę. Niektórzy twierdzą, że mąż gwiazdy dowiedział się wówczas o ich romansie i postawił żonie ultimatum, inni, że Robyn nie mogła znieść myśli, że Whitney stanęła w konflikcie po stronie Bobby'ego Browna. Faktem jest, że na wiele lat ich kontakt urwał się.

Według wspomnianej publikacji na taśmach, którymi dysponuje FBI miało być wyraźnie widoczne, że między kobietami była „skrajna bliskość i ogromne iskrzenie, gdy tylko Whitney i Robyn znajdowały się blisko siebie, co miało miejsce przez większość czasu”, pisano.

Mąż diwy – co nie jest żadnym zaskoczeniem – nie miał z jej asystentką najlepszych relacji. W swojej książce określił ją zresztą mianem „chamskiej i lekceważącej go”. Współpracownicy podkreślają także, że niemal od początku tej relacji Bobby Brown był zazdrosny o Robyn i czuł się w jej towarzystwie niepewnie. Z czasem zaczął oskarżać żonę o lesbijskie skłonności i zbytnią zażyłość z asystentką.

„128 stronicowy raport FBI opisuje m.in., że Whitney była za życia szantażowana ujawnieniem jej związku z Robyn. Nie wiadomo, kto stał za groźbami, ale można domyślać się, że chodzi o kogoś z rodziny”, donosiły serwisy dwa lata temu.

A już 10 lat wcześniej o zażyłej relacji Whitney Houston i Robyn Crawford wypowiedziała się kuzynka gwiazdy, Tina. Jej słowa wywołały duże kontrowersje, ale znalazły potwierdzenie w relacjach osób, które miały okazuję współpracować z diwą na przestrzeni jej kariery i widywać ją w mniej oficjalnych sytuacjach (na przykład w hotelach).

„Aby dostać się do apartamentu Whitney trzeba było poprosić o pomoc odźwiernego. Nocne wizyty Robyn, która wychodziła od niej dopiero rano, nie mogły nie pozostać niezauważone. A Houston wydawała się nie robić z tego wielkiej tajemnicy, bo zawsze zamawiała pokój z jednym, dużym łożem”, twierdzili informatorzy RadarOnline.

Z kolei w innym dokumencie o życiu artystki, zatytułowanym Whitney: can I be me seksualną naturę tej relacji potwierdziła również stylistka gwiazdy, Ellin Lavar.

„Chyba nie była lesbijką, była raczej biseksualna. Robyn zapewniła jej bezpieczną przystań, w której Whitney znalazła spokój i pocieszenie”, podkreśliła kobieta.

Ojciec Robyn Crawford o związku córki i Whitney Houston

Naturę relacji łączącej kobiety potwierdził także w rozmowie z mediami ojciec Robyn Crawford. „Wiedziałem o tym już 40 lat temu. Wszyscy o tym wiedzieliśmy”, powiedział serwisowi RadarOnline Dennis Crawford.  Ujawnił również, że wielokrotnie widział Whitney i Robyn trzymające się za ręce, obejmujące się czule, a nawet całujące się. Co więcej, o wszystkim wiedziała także matka Whitney, Cissy Houston. Kobieta publicznie nigdy jednak nie potwierdziła tych informacji.

„Cissy już 25 lat temu wiedziała, że Whitney Houston jest w związku z moją córką Robyn. Nie wiem, dlaczego temu zaprzecza, musicie ją zapytać”, podkreślał ojciec Robyn Crawford. O wszystkim miał również wiedzieć ojciec Whitney Houston, który bał się, że gdy informacja ujrzy światło dzienne, zrujnuje karierę jego córki.

Co dzieje się z Robyn Crawford, asystentką Whitney Houston,   obecnie?

Jak twierdzą informatorzy zagranicznych mediów, Robyn Crawford zaczęła sobie układać życie na nowo pięć lat po śmierci Whitney Houston. Jest zakochana, oczywiście w kobiecie. „Wydaje się szczęśliwa z nową partnerką, ale jednocześnie jest w niej jakaś melancholia. Być może dlatego, że Whitney była największą miłością jej życia”, twierdzili informatorzy  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.