Oscary 2017, nagrodzeni
Fot. Getty Images
OSCARY 2017

Oscary 2017. Kto zdobył statuetki w najważniejszych kategoriach? Takiego werdyktu nie spodziewał się nikt

VIVA! 27 lutego 2017 07:20
Oscary 2017, nagrodzeni
Fot. Getty Images

Już jest pewne! 89. uroczysta gala wręczenia Nagród Akademii Filmowej dobiegła końca. Tym samym poznaliśmy laureatów we wszystkich kategoriach. Nie obyło się jednak bez wpadek. W trakcie ogłoszenia zdobywcy Oscara w najważniejszej kategorii – „Najlepszy film’’ – doszło do strasznej pomyłki. Początkowo Warren Beatty i Faye Dunaway, którzy wręczali statuetkę, wyczytali jako zwycięzcę musical „La La Land". Twórcy zostali zaproszeni na scenę – ich radość nie trwała zbyt długo. 

Jimmy Kimmel, który prowadził galę, poinformował zgromadzonych gości, że zaszła pomyłka, a nagroda która trafiła do „La La Land’’, docelowo miała znaleźć się w rękach twórców „Moonlight’’. Jednak w pozostałych, równie ważnych kategoriach, obyło się bez wpadek.

Nagroda w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa’’ powędrowała do do Violi Davis za rolę Fences. To jej pierwszy Oscar, a zarazem trzecia nominacja do tej nagrody.

Statuetkę w kategorii „Najlepszy aktor drugoplanowy’’ odebrał Mahershala Ali za rolę w filmie „Moonlight’’. Statuetkę wręczyła Alicia Vikander.

Najlepszą aktorką pierwszoplanową’’ została Emma Stone za rolę w musicalu „La La Land", a „Najlepszym aktorem’’, za rolę w filmie „Manchester by the Sea", został Casey Affleck.

TAGI #Oscary

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.