Oscary 2017, nagrodzeni
Fot. Getty Images
OSCARY 2017

Oscary 2017. Kto zdobył statuetki w najważniejszych kategoriach? Takiego werdyktu nie spodziewał się nikt

VIVA! 27 lutego 2017 07:20
Oscary 2017, nagrodzeni
Fot. Getty Images

Już jest pewne! 89. uroczysta gala wręczenia Nagród Akademii Filmowej dobiegła końca. Tym samym poznaliśmy laureatów we wszystkich kategoriach. Nie obyło się jednak bez wpadek. W trakcie ogłoszenia zdobywcy Oscara w najważniejszej kategorii – „Najlepszy film’’ – doszło do strasznej pomyłki. Początkowo Warren Beatty i Faye Dunaway, którzy wręczali statuetkę, wyczytali jako zwycięzcę musical „La La Land". Twórcy zostali zaproszeni na scenę – ich radość nie trwała zbyt długo. 

Jimmy Kimmel, który prowadził galę, poinformował zgromadzonych gości, że zaszła pomyłka, a nagroda która trafiła do „La La Land’’, docelowo miała znaleźć się w rękach twórców „Moonlight’’. Jednak w pozostałych, równie ważnych kategoriach, obyło się bez wpadek.

Nagroda w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa’’ powędrowała do do Violi Davis za rolę Fences. To jej pierwszy Oscar, a zarazem trzecia nominacja do tej nagrody.

Statuetkę w kategorii „Najlepszy aktor drugoplanowy’’ odebrał Mahershala Ali za rolę w filmie „Moonlight’’. Statuetkę wręczyła Alicia Vikander.

Najlepszą aktorką pierwszoplanową’’ została Emma Stone za rolę w musicalu „La La Land", a „Najlepszym aktorem’’, za rolę w filmie „Manchester by the Sea", został Casey Affleck.

TAGI #Oscary

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?