ZE ŚWIATA FILMU

To on wciela się w postać Tomasza Komendy. Kim jest Piotr Trojan?

Na koncie ma już kilka znanych produkcji!

Gabriela Czernecka 18 września 2020 10:38

O tym filmie w ostatnich dniach mówią wszyscy. 25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy już 18 września w kinach w całej Polsce. Premiera produkcji już za nami, a krytycy nie kryją zachwytu nie tylko nad sposobem przedstawienia historii, ale i nad aktorem, który zagrał główną rolę. Kim jest Piotr Trojan? Oto aktorskie odkrycie tej jesieni! 

Aktor, który wciela się w Tomasza Komendę: kim jest Piotr Trojan  

Wydarzeniami z życia Tomasza Komendy żyła cała Polska. Tomasz Komenda spędził w więzieniu osiemnaście lat. Zamknięto go za zbrodnię, której nie popełnił. Sprawa w Miłoszycach od samego początku budziła wiele emocji. Mimo przesłuchania wielu świadków, przeprowadzenia badań, portretów pamięciowych i wielu opinii biegłych sprawa toczyła się przez wiele lat. Ostatecznie dopiero piąty prokurator z kolei, prowadzący sprawę, przedstawił akt oskarżenia jednego z co najmniej trzech świadków. Tomaszowi Komendzie zarzucono gwałt ze szczególnym okrucieństwem, co zmieniono później na zabójstwo. Sąd skazał Tomasza Komendę na 25 lat więzienia. W maju 2018 roku mężczyzna po odsiedzeniu 18 lat więzienia opuścił zakład karny.

Teraz jego niezwykła, a jednocześnie tragiczna historia trafiła do kin. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek – zdobywca Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, autor głośnego i popularnego serialu Rojst, który spróbuje znaleźć odpowiedzi na te nurtujące wszystkich pytania. Tak powstała fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. W Tomasza Komendę wcielił się aktor Piotr Trojan. Aktor znany jest fanom głównie z seriali. Piotr Trojan miał okazję zagrać w takich produkcjach jak: Czas Honoru, M jak miłość, Ojciec Mateusz, Wataha, Na dobre i na złe, Hotel 52 czy Na Wspólnej. Na koncie ma także kilka ról filmowych - w Chce się żyć czy filmie Proceder o Tomaszu Chadzie, ale jego kariera aktorska zaczęła się w teatrze. Już w szkole średniej związał się z teatrem, a po maturze startował do warszawskiej i krakowskiej filmówki. Ostatecznie ukończył dyplom łódzkiej szkoły filmowej.

Teraz fani mają okazję zobaczyć go w filmie o Tomaszu Komendzie, gdzie wcielił się w główną rolę.  „Lektura scenariusza wywołała we mnie ogromną złość i bezradność. Dlaczego nikt nic wtedy nie zrobił? Dlaczego w ogóle to wszystko się wydarzyło? Z kolei finał to wielkie wzruszenie, niezmienne przy każdej kolejnej wersji tekstu. Jestem przekonany, że widzowie podzielą te emocje”, mówi odtwórca roli.

„Tam jest dużo bardzo trudnych scen. To są szczególnie sceny więzienne, które dla mnie były niewyobrażalne, kiedy czytałem ten scenariusz. Emocjonalnie była dla mnie bardzo mocna relacja Tomka z matką i pewnego rodzaju bezsilność wobec wymiaru sprawiedliwości”, zdradził w rozmowie z reporterką TVN.

Film o Tomaszu Komendzie w kinach już od 18 września 2020. Zobaczcie zwiastun.  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?