Orły 2018
Fot. East News
ORŁY 2018

Oto lista zwycięzców najważniejszych polskich nagród filmowych!

Poznaj laureatów tegorocznych Orłów

Gabriela Czernecka 26 marca 2018 21:45
Orły 2018
Fot. East News

Gala wręczenia Orłów 2018 już za nami. Poznaj wszystkich zwycięzców! Narody przyznawane są w 19 kategoriach. O tegoroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej walczyły między innymi filmy: Pokot, Twój Vincentczy Cicha noc. Kto zdobył najwięcej statuetek? Zobaczcie sami!

Orły 2018: nominacje

Podczas Orłów 2018 zostało zgłoszonych aż 61 filmów. W kategorii Najlepszy Film Dokumentalny członkowie Akademii wybierali spośród 48 produkcji, a w kategorii Najlepszy Serial Fabularny spośród 10 tytułów. Wśród nominowanych do nagród Orły 2018 są filmy: Pokot, Twój Vincent, Najlepszy, Powidoki, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Człowiek z magicznym pudełkiem czy Cicha noc.

Orły 2018: zwycięzcy

Uroczystość Orły 2018 prowadzi Maciej Stuhr. Czym są Orły 2018? To coroczna gala wręczenia nagród przyznawana przez Polską Akademię Filmową. Nagroda ta, ze względu na swoją rangę, często określana jest mianem polskich Oscarów. Kto zdobędzie Orła 2018? Listę zwycięzców znajdziecie poniżej!

20. gala wręczenia Orłów 2018 rozpoczęła się od przemówienia Prezydenta Polskiej Akademii Filmowej Dariusza Jabłońskiego, który poprosił o powstanie i uczczenie oklaskami twórców związanych z polską kinematografią, którzy zmarli w czasie ostatnich dwunastu miesięcy.

Orły 2018: Odkrycie roku

Nagrodę w kategorii  Orły 2018: odkrycie roku wręczy Agata Buzek.

Oto nominowani: Piotr Domalewski za Cicha noc, Bronisława Zamachowska Powidoki, Dorota Kobiela za Twój Vincent.

Pierwszym laureatem tego wieczoru zostaje Piotr Domalewski. To pierwsza nagroda Orłów 2018 dla filmu Cicha noc, który ma aż jedenaście szans na statuetkę.

Orły 2018: najlepsza scenografia

W kategorii najlepsza scenografia nominowane do Orłów 2018 były filmy: Człowiek z magicznym pudełkiem, Powidoki, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej oraz Twój Vincent.

Nagrodę wręczyła Marieta Żukowska.

Statuetka Orłów 2018 w kategorii najlepsza scenografia wędruje do filmu Twój Vincent!

Orły 2018: najlepsza drugoplanowa rola kobieca

W kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca nominowane do Orłów 2018 były: Karolina Gruszka za Ach śpij kochanie, Agnieszka Suchora za Cicha noc oraz Bronisława Zamachowska za Powidoki.

Nagrodę wręczył Piotr Głowacki. Statuetka trafiła do... Agnieszki Suchory za rolę w filmie Cicha noc. To już druga statuetka tego wieczoru dla tego filmu!

Orły 2018: najlepsza drugoplanowa rola męska

Wśród nominowanych w tej kategorii byli: Arkadiusz Jakubik za Cicha noc, Tomasz Ziętek za Cicha noc oraz Arkadiusz Jakubik za Najlepszy. 

Statuetkę wręczyła Maja Ostaszewska.

Nagroda Orły 2018 w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska trafiła do Arkadiusza Jakubika za rolę w filmie Cicha noc

„Dziękuję mojej rodzinie, która wytrzymała moje humory w trakcie pracy. Nie jestem wtedy najłatwiejszy. I dziękuję mojej mamie, która jest tu na sali, za to że wychowała mnie w pojedynkę, kiedy mój tata, podobnie jak mój bohater w Cichej nocy, przez 9 lat pracował na nasze utrzymanie za granicą”, powiedział aktor odbierając nagrodę.

Orły 2018: wyniki!

Kolejna nagroda Orłów 2018 trafia do filmu Cicha noc!

Tym razem dzieło Piotra Domalewskiego zdobywa statuetkę w kategorii nagroda publiczności.

Więcej o filmie Cicha noc przeczytacie tutaj>>

Orły 2018: Najlepszy film dokumentalny

Wśród nominowanych w tej kategorii były filmy: 21 x Nowy Jork w reżyserii Piotra Stasika, Beksińscy. Album wideofoniczny Marcina Borchardta oraz Młynarski. Piosenka finałowa Alicji Albrecht.

Orła w tej kategorii wręczy Mirosław Haniszewki. Trafił on do rąk Piotra Stasika za film dokumentalny 21x Nowy Jork!

Orły 2018: najlepsza muzyka

W kategorii najlepsza muzyka nominowane do Orłów 2018 były filmy: Człowiek z magicznym pudełkiem, Droga Aszera, Magiczna zima Muminków, Maria Skłodowska-Curie, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej oraz Twój Vincent.

Statuetkę w kategorii najlepsza muzyka wręczy Gabriela Muskała.

Nagroda Orła 2018 trafia do... Radzimira Dębskiego za film Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej! Kompozytor dedykował swoją statuetkę wszystkim kobietom, które walczą o swoje prawa.

Orły 2018: Najlepszy Film Europejski

W kategorii Najlepszy Film Europejski do Orłów 2018 były filmy: Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, The Square oraz Toni Erdmann. 

Zwycięzcą w tej kategorii został The Square, a werdykt odczytała Michalina Łabacz.

Orły 2018:  Najlepszy dźwięk

W kategorii Najlepszy dźwięk do Orłów 2018 nominowane były filmy: Cicha noc, Królewicz Olch, Najlepszy, Pokot, Powidoki oraz  Volta.

Nagroda Orły 2018 w kategorii najlepszy dźwięk trafia do filmu Cicha noca statuetkę wręczył Zbigniew Zamachowski. To już piąta nagroda dla tego filmu! Cicha noc triumfuje!

Orły 2018: najlepszy scenariusz

W kategorii Najlepszy scenariusz do Orłów 2018 nominowane były filmy: Cicha noc, Pokot, Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. 

Statuetkę wręczyła Magdalena Cielecka. Kolejny orzeł trafił do Piotra Domalewskiego za Cichą noc!

Orły 2018: Najlepszy montaż

Oto filmy nominowane w tej kategorii: 21 x Nowy Jork, Cicha noc, Powidoki oraz Twój Vincent. 

Nagroda za montaż wędruje do Doroty Kobieli i Justyny Wierszyńskiej za film Twój Vincent!

Orły 2018: Najlepsze Zdjęcia

W tej kategorii nominowane były filmy: 21 x Nowy Jork, Cicha Noc, Maria Skłodowska-Curie, Pokot oraz Powidoki.

Nagroda Orłów 2018 w kategorii najlepsze zdjęcia trafia do Piotra Sobocińskiego Jr za zdjęcia do filmu Cicha noc.

Orły 2018: Najlepszy filmowy serial fabularny

Nominowani w tej kategorii to: Belfer 2, Diagnoza oraz Wataha 2.

Zdaniem Akademii najlepszy fimowy serial fabularny to... Wataha, sezon 2!

Orły 2018: najlepszy film 20-lecia Orłów

Podczas 20-lecia Orłów stworzono nową kategorię fali. Najlepszy film 20-lecia Orłów wpadł w ręce... Romana Polańskiego za film Pianista. Werdykt ogłosił sam prezes, Dariusz Jabłoński. „

Dziękuję za to wspaniałe przyjęcie. I za tę wspaniałą nagrodę. Ten film zrobiony 20 lat temu jest moim talizmanem. Mimo że otrzymał Złotą Palmę i Oscara, ta nagroda ma dla mnie szczególną wartość, bo jest to nagroda publiczności”, wyznał Roman Polański odbierając nagrodę.

Orły 2018: Najlepsze kostiumy

Nominowane filmy w tej kategorii to: Maria Skłodowska-Curie, Powidoki oraz Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Nagrodę wręczył Jacek Braciak - cały na czarno i w sukience.

Orła 2018 w kategorii Najlepsze kostiumy otrzymuje film Maria Skłodowska-Curie.

Orły 2018: Najlepsza główna rola męska

Wśród nominowanych w kategorii Najlepsza główna rola męska byli: Dawid Ogrodnik za Cicha noc, Jakub Gierszał za Najlepszy oraz Bogusław Linda za Powidoki. 

Pieczęć łamie Agata Kulesza, a nagroda Orły 2018 trafia do... Dawida Ogrodnika za film Cicha noc!

Orły 2018: Najlepsza główna rola kobieca

Wśród nominowanych w kategorii Najlepsza główna rola kobieca były: Karolina Gruszka za Maria Skłodowska-Curie, Agnieszka Mandat za film Pokot oraz Magdalena Boczarska za Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.

Statuetka trafia do... Magdaleny Boczarskiej! Wręczył ją jej Andrzej Seweryn. 

Wyjątkowa chwila na 20. gali Orłów 2018. Maciej Stuhr zapowiada nagrodę dla swojego ojca Jerzego Stuhra z okazji przyznania Nagrody za Osiągnięcia życia. „Ludzie Cię kochają, a ja Ci lekko zazdroszczę, bo czego się nie dotknąłeś, osiągałeś sukces. Jak zdecydowałeś się na komedię to była Seksmisja, gdy zgodziłeś się na dubbing, ludzie na ulicy wołali za mną: syn osła”, powiedział Maciej Stuhr.

Orły 2018: Najlepsza reżyseria

W tej kategorii nominowani byli: Piotr Domalewski za Cicha noc, Anna Jadowska za Dzikie róże oraz Agnieszka Holland i Kasia Adamik za Pokot.

Tegoroczny wybór Akademii nie jest zbyt szokujący. Kolejna statuetka trafia do Piotra Domalewskiego za film Cicha noc!

Orły 2018: Najlepszy film

Czas na najważniejszą kategorię. Nominowani do Orłów 2018 w kategorii Najlepszy film to: Cicha noc  w reżyserii Piotra Domalewskiego, Pokot w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik oraz film Twój Vincent w  reżyserii Doroty Kobieli i  Hugh Welchmana.

Zaskoczeń nie było! Po raz kolejny triumfuje Piotr Domalewski i jego Cicha Noc.

To najlepszy film na 20. gali Orłów 2018! 

Więcej informacji o Polskich Nagrodach Filmowych Orły 2018 znajdziecie tutaj>>

Orły 2018: zwycięzcy
Fot. East news

Stempel Orły 2018 logo
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.