ORŁY 2018

Cicha noc Piotra Domalewskiego triumfuje na Orłach 2018. Zobacz zwiastun!

Tak wyglądają prawdziwe polskie święta...

Sabina Zięba 26 marca 2018 22:45

Rozdanie Orłów 2018 już za nami. Wielkim triumfatorem gali okazał się być film Piotra Domalewskiego Cicha noc. Już od 24 listopada 2017 roku mamy okazję zobaczyć w kinie najnowszy film Domalewskiego. To właśnie ta produkcja otrzymała łącznie siedem statuetek na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W konkursie głównym nagrodzono ją dwoma Złotymi Lwami - jako najlepszy film oraz najlepsza pierwszoplanowa rola męska (dla Dawida Ogrodnika).  Teraz film Piotra Domalewskiego Cicha noc podbiła serca Polskiej Akademii Filmowej, gdyż do twórców i aktorów Cichej nocy trafiło aż dziesięć Orłów 2018!

Orły 2018: „Cicha noc” tryumfuje!

Film Piotra Domalewskiego Cicha noc wielkim triumfatorem podczas 20. gali rozdania nagród Polskiej Akademii Filmowej. Orły 2018 przyniosły najnowszemu dziełu Piotra Domalewskiego aż dziesięć statuetek w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy (Dominik Ogrodnik), najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Agnieszka Suchora) i męska (Arkadiusz Jakubik), najlepszy scenariusz, reżyseria, zdjęcia (Piotr Sobociński Jr), odkrycie roku (Piotr Domalewski), dźwięk, film roku oraz nagroda publiczności WP.

O czym jest film Cicha noc? W filmie Piotra Domalewskiego poznajemy młodego Adama, który specjalnie na wigilię Bożego Narodzenia niespodziewanie wraca do polskiej rodziny po pięciu latach z emigracji. Chce się z najbliższymi podzielić wspaniałą nowiną, gdyż niedługo zostanie ojcem.

Więcej informacji o Polskich Nagrodach Filmowych Orły 2018 znajdziecie tutaj>>

Niestety jego krewni reprezentują spektrum polskiego społeczeństwa - brat głównego bohatera, Paweł (Tomasz Ziętek) chce mieć własny warsztat samochodowy, siostra (Maria Dębska) poślubiła męża-tyrana (Tomasz Schuchardt), a matka (Agnieszka Suchora) pragnie okiełznać całą rodzinę, lecz ojciec-alkoholik (Arkadiusz Jakubik) i niesforny dziadek (Paweł Nowisz) skutecznie to utrudniają.

Orły 2018: kto się pojawił

Trwa gala rozdania dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, czyli tzw. polskie Oscary. W Teatrze Polskim w Warszawie zgromadziła się plejada gwiazd. Wśród nich nie mogło zabraknąć tegorocznych nominowanych do Orłów 2018.

Na czerwonym dywanie pozują więc: Magdalena Boczarska, Dawid Ogrodnik, Jakub Gierszał, Magdalena Cielecka, Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra czy Aleksandra Konieczna. Na Orłach 2018 pojawiły się także znane osobistości ze świata filmu i show-biznesu. Nie zabrakło: Mariety  Żukowskiej, Weroniki Rosati, Radzimira Dębskiego, Piotra Głowackiego, Mai Ostaszewskiej czy Borysa Szyca.

Oto lista zwycięzców najważniejszych polskich nagród filmowych! Kto zdobył statuetkę Orłów 2018? Sprawdźcie tutaj >>

Gdy na stole podczas wieczerzy pojawia się wódka, nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy... Zobaczcie zwiastun Cichej nocy 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.