ORŁY 2018

Jakub Gierszał nominowany do Orłów 2018. Ma szansę na statuetkę?

Orły 2018 już niebawem. Czy Jakub Gierszał zdobędzie statuetkę?

Gabriela Czernecka 15 marca 2018 11:45

Gala Orły 2018 już 26 marca 2018 roku. Właśnie poznaliśmy nominowanych. O statuetkę w kategorii najlepsza główna rola męska powalczy m.in. Jakub Gierszał za rolę w filmie Najlepszy. Czy to właśnie on zdobędzie Orła 2018 w tej kategorii? 

Gala Orły 2018: nominowani

Orły 2018 już niebawem! Gala rozdania dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, czyli tzw. polskie Oscary, już 26 marca 2018 roku. W tym roku Orły obchodzą okrągłą rocznicę powstania! Wśród nominowanych do Orłów 2018 w kategorii najlepsza główna rola męska znalazł się Jakub Gierszał Najlepszy. Aktor podbił serca polskich widzów niemal dziesięć lat temu. Potrafi się wcielić w zagubionego chłopca, zbuntowanego nastolatka i walczącego z nałogiem narkomana. Jakub Gierszał - kim jest najgorętszy towar eksportowy Polski? 

Orły 2018: Jakub Gierszał Najlepszy

W wieku 22 lat zagrał Dominika Santorskiego w Sali Samobójców. Nie był to jednak jego debiut na wielkim ekranie. Już wtedy Jakub Gierszał miał na koncie dwie spore role - Wszystko, co kocham oraz Milion dolarów. Mimo to rola wrażliwego nastolatka uzależnionego od internetu otworzyła mu drzwi do kariery. To ta rola przyniosła mu także nominację do Orła 2012 w kategorii Najlepsza główna rola męska. Teraz za rolę polskiego sportowca, Jerzego Górskiego, w filmie Najlepszy znów został nominowany.

Jak poradził sobie na planie filmu? „Nie dość, że trzeba było dużo biegać, to musiałem nauczyć się pływać. Byłem w stanie przepłynąć parę basenów żabką, ale kraulem już musiałem się nauczyć. To było trudne, frustrujące. Łykałem tę wodę w basenie i myślałem sobie: Dobra, wychodzę, wrócę jutro. Ale wtedy wyświetlałem sobie Jurka. I pływałem dalej”, mówił Gierszał w rozmowie z Romanem Praszyńskim.

Jakub Gierszał Najlepszy

Jakub Gierszał w filmie Najlepszy wciela się w Jerzego Górskiego, człowieka o niezwykłym życiorysie, który „miał nie żyć, a został mistrzem świata”. Był uzależniony od narkotyków przez 14 lat, ale postanowił odmienić swoje życie i po niezwykle trudnej terapii odwykowej oraz morderczych treningach w 1990 roku wziął udział w prestiżowych triathlonowych zawodach na dystansie Double Ironman w Stanach Zjednoczonych. 

Panowie razem zagrali na planie filmu Najlepszy. „Jest między nami pewnego rodzaju porozumienie. To niesamowity gość. Otwarty i doświadczony przez życie, ma nieprawdopodobne zrozumienie dla drugiego człowieka. Powiedział, że gdy mnie spotkał, poczuł emocje jak do młodszego brata”, mówił o współpracy z Jerzym Górskim Jakub Gierszał.

Aktorskie wcielenie Jakuba Gierszała podbiło serca widzów. Teraz aktor został nominowany do polskich Oscarów, czyli do Orłów 2018 w kategorii najlepsza główna rola męska. Czy zdobędzie statuetkę? Dowiemy się podczas Gali Orły 2018 już 26 marca 2018 roku!  

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.