ORŁY 2018

Jakub Gierszał nominowany do Orłów 2018. Ma szansę na statuetkę?

Orły 2018 już niebawem. Czy Jakub Gierszał zdobędzie statuetkę?

Gabriela Czernecka 15 marca 2018 11:45

Gala Orły 2018 już 26 marca 2018 roku. Właśnie poznaliśmy nominowanych. O statuetkę w kategorii najlepsza główna rola męska powalczy m.in. Jakub Gierszał za rolę w filmie Najlepszy. Czy to właśnie on zdobędzie Orła 2018 w tej kategorii? 

Gala Orły 2018: nominowani

Orły 2018 już niebawem! Gala rozdania dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, czyli tzw. polskie Oscary, już 26 marca 2018 roku. W tym roku Orły obchodzą okrągłą rocznicę powstania! Wśród nominowanych do Orłów 2018 w kategorii najlepsza główna rola męska znalazł się Jakub Gierszał Najlepszy. Aktor podbił serca polskich widzów niemal dziesięć lat temu. Potrafi się wcielić w zagubionego chłopca, zbuntowanego nastolatka i walczącego z nałogiem narkomana. Jakub Gierszał - kim jest najgorętszy towar eksportowy Polski? 

Orły 2018: Jakub Gierszał Najlepszy

W wieku 22 lat zagrał Dominika Santorskiego w Sali Samobójców. Nie był to jednak jego debiut na wielkim ekranie. Już wtedy Jakub Gierszał miał na koncie dwie spore role - Wszystko, co kocham oraz Milion dolarów. Mimo to rola wrażliwego nastolatka uzależnionego od internetu otworzyła mu drzwi do kariery. To ta rola przyniosła mu także nominację do Orła 2012 w kategorii Najlepsza główna rola męska. Teraz za rolę polskiego sportowca, Jerzego Górskiego, w filmie Najlepszy znów został nominowany.

Jak poradził sobie na planie filmu? „Nie dość, że trzeba było dużo biegać, to musiałem nauczyć się pływać. Byłem w stanie przepłynąć parę basenów żabką, ale kraulem już musiałem się nauczyć. To było trudne, frustrujące. Łykałem tę wodę w basenie i myślałem sobie: Dobra, wychodzę, wrócę jutro. Ale wtedy wyświetlałem sobie Jurka. I pływałem dalej”, mówił Gierszał w rozmowie z Romanem Praszyńskim.

Jakub Gierszał Najlepszy

Jakub Gierszał w filmie Najlepszy wciela się w Jerzego Górskiego, człowieka o niezwykłym życiorysie, który „miał nie żyć, a został mistrzem świata”. Był uzależniony od narkotyków przez 14 lat, ale postanowił odmienić swoje życie i po niezwykle trudnej terapii odwykowej oraz morderczych treningach w 1990 roku wziął udział w prestiżowych triathlonowych zawodach na dystansie Double Ironman w Stanach Zjednoczonych. 

Panowie razem zagrali na planie filmu Najlepszy. „Jest między nami pewnego rodzaju porozumienie. To niesamowity gość. Otwarty i doświadczony przez życie, ma nieprawdopodobne zrozumienie dla drugiego człowieka. Powiedział, że gdy mnie spotkał, poczuł emocje jak do młodszego brata”, mówił o współpracy z Jerzym Górskim Jakub Gierszał.

Aktorskie wcielenie Jakuba Gierszała podbiło serca widzów. Teraz aktor został nominowany do polskich Oscarów, czyli do Orłów 2018 w kategorii najlepsza główna rola męska. Czy zdobędzie statuetkę? Dowiemy się podczas Gali Orły 2018 już 26 marca 2018 roku!  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.