Bronisława Zamachowska, Powidoki
Fot. East News
ORŁY 2018

Bronisława Zamachowska w Powidokach udowodniła, że jest aktorskim Odkryciem Roku!

Córka Zbigniewa Zamachowskiego została nominowana do nagrody Orły 2018

Weronika Kostyra 14 marca 2018 17:45
Bronisława Zamachowska, Powidoki
Fot. East News

Wręczenie najważniejszych polskich nagród filmowych Orły 2018 już 26 marca 2018 roku. Znamy już wszystkich nominowanych. Nominowana w dwóch kategoriach została ubiegłoroczna debiutantka – szesnastoletnia Bronisława Zamachowska. Córka Aleksandry Justy i Zbigniewa Zamachowskiego będzie walczyła o statuetkę w jako Najlepsza drugoplanowa rola kobieca oraz Odkrycie roku. Czy zdobędzie Orła 2018?

Gala Orły 2018: nominowani

Orły 2018 już niebawem! Gala rozdania dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, czyli tzw. polskie Oscary, już 26 marca 2018 roku. Bronisława Zamachowska skradła serca krytyków swoją pierwszą i jedyną jak dotąd dużą rolą. Zadebiutowała u samego mistrza, Andrzeja Wajdy w filmie Powidoki. Zagrała w nim jedną z głównych ról – postać Niki Strzemińskiej, córki głównego bohatera granego przez Bogusława Lindę.

Mamy wspólne doświadczenia. W jej życiu znaczącym wydarzeniem było na pewno rozstanie rodziców.

„Utożsamiłam się z Niką. Mamy wspólne doświadczenia. W jej życiu znaczącym wydarzeniem było na pewno rozstanie rodziców, przez co czuła się odpowiedzialna za oboje. To dziewczyna stanowcza, o silnym charakterze, nad wiek dojrzała. Rozumie więcej niż jej rówieśnicy, bo więcej niż oni przeżyła. Jeśli miałam z czymś problem, konsultowałam to z mamą. Wieczorami rozmawiałyśmy, jak powinnam zagrać. Pan Andrzej Wajda nic nie podpowiadał ani nie sugerował, dopóki nie zobaczył mojej propozycji. To był dla nas punkt wyjścia do dalszej pracy. Zwykle wspólnej”, opowiedziała w wywiadzie magazynowi Co Jest Grane.

Orły 2018: Bronisława Zamachowska Powidoki

Bronisława Zamachowska urodziła się w 2001 roku i jest najmłodszą córką aktorki Aleksandry Justy i Zbigniewa Zamachowskiego. Ma troje starszego rodzeństwa – Marię (ur. 1994), Antoniego (ur. 1997) i Tadeusza (ur. 1999). Talent aktorski niewątpliwie odziedziczyła po rodziców, ale nie myślała wcześniej o karierze aktorskiej. Kiedy zaproponowano jej casting do roli, razem z matką zdecydowały, że mistrzowi takiemu jak Andrzej Wajda się nie odmawia. Bronisława wcześniej grała jedynie w szkolnym teatrze, ale mimo to dostała rolę i swoją grą zachwyciła krytyków. Mówi się o niej jako o najzdolniejszej aktorce młodego pokolenia. Po premierze pojawiały się głosy, że przyćmiła nawet samego Bogusława Lindę.

Czy czeka ją kariera na miarę sławnego ojca? Na razie zapewnia, że grę w Powidokach potraktowała jako wspaniałą przygodę. W jednym z wywiadów tłumaczyła jednak, że jeszcze nie wie,  czy na dobre rozpocznie karierę aktorską, ponieważ na razie musi skoncentrować się na nauce. 

Bronia Zamachowska, Bronisława Zamachowska
Fot. East News

 

Stempel Orły 2018 logo
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.