Juliusz Machulski, Maria Machulska, Pytanie na Śniadanie
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
DZIECI GWIAZD

Córka Juliusza Machulskiego współpracowała z ojcem. Dzięki niemu zrozumiała, co chce robić w życiu

„To bardzo delikatny człowiek, ale w sprawach zawodowych jest twarda i wie, czego chce”

Maria Elas 8 grudnia 2023 14:50
Juliusz Machulski, Maria Machulska, Pytanie na Śniadanie
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Juliusz Machulski zdobył ogólnokrajową sławę jako reżyser filmów takich jak „Kiler”, „Vabank” czy „Kingsajz”. Mało kto wie, że jego córka, Maria Machulska, również odnosi ogromne sukcesy. Chociaż wybrała inną karierę niż jej ojciec, udało im się nawet razem współpracować przy dwóch projektach. Mimo dzielących ich kilometrów, ich relacja wydaje się być naprawdę wyjątkowa. Jak wygląda życie Marii Machulskiej?

Współpraca z ojcem sprawiła, że Maria Machulska odnalazła swoje powołanie

Chociaż Maria Machulska-Le Méné jest córką Ewy Machulskiej z jej poprzedniego małżeństwa, Juliusz Machulski zawsze traktował ją jako swoją biologiczną córkę. Artystka traktuje go tak samo i traktuje go jako swojego tatę. Chociaż oboje nie często opowiadają o szczegółach swojego życia prywatnego, reżyser zdecydował się przybliżyć, jakie łączą ich relacje. „Jest piękna, inteligentna i zdolna. [...] Po skończeniu grafiki wydawniczej na ASP w Warszawie pojechała na stypendium do Paryża. Chodziła po wydawnictwach z teczką. Patrzyli zdziwieni, bo tak się nie robi, nie przychodzi się z ulicy, trzeba umówić się na spotkanie, ale kiedy zobaczyli jej prace, postanowili zrobić wyjątek i ją zatrudnili. To bardzo delikatny człowiek, ale w sprawach zawodowych jest twarda i wie, czego chce” opowiadał Juliusz Machulski w wywiadzie z „Twoim Stylem”. Okazuje się, że chwalił córkę niebezpodstawnie. Maria Machulska ma na swoim koncie współpracę z takimi klientami jak Time Magazine, Washington Post, LA Times czy jedna z największych linii francuskich supermarketów, Monoprix.

Córka reżysera współpracowała także z własnym ojcem. To ona jest autorką ilustracji w jego książce „Hitman”, a ostatnio zaprojektowała również okładkę do pierwszej powieści kryminalnej legendy polskiego kina zatytułowanej „Wisząca Małpa”. Pracę z ojcem wspomniała ostatnio w rozmowie z Dzień dobry TVN: „Praca z Julkiem? Jest bardzo wymagający, ale rozumiemy się i bardzo mi ufa. Pierwsza książka to były ilustracje do „Hitmana”, do jego wspomnień. Dzięki temu pierwszy raz próbowałam moich sił jako ilustratorka. Dzięki temu zdałam sobie sprawę, że chciałabym, żeby to był mój zawód” wyznała.

Czytaj też: Władysław Szpilman na pierwszym miejscu zawsze stawiał rodzinę. Młodszy z synów poszedł w jego ślady

Juliusz Machulski, Ewa Machulska, Maria Machulska, XX Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia, 1995 rok
Fot. Darek Majewski / Forum

Juliusz Machulski, Ewa Machulska, Maria Machulska, XX Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia, 1995 rok

Maria Machulska o dorastaniu: „Miałam przestrzeń na błędy w młodości”

Maria Machulska przybliżyła także, jak wyglądało jej dzieciństwo. Wspomniała, że byli dla niej bardzo wyrozumiali. „Moi rodzice są bardzo wymagający w stosunku do wszystkich. Ale mimo wszystko miałam przestrzeń na błędy w młodości. Ja czułam, że czekali, aż to przejdzie” mówiła. Wyznała, że z rodzicami już od najmłodszych lat wiązała ją naprawdę wyjątkowa relacja: „Z dumą mogę powiedzieć, że moi rodzice do 14-15 roku życia byli moimi przyjaciółmi. Byli bardziej interesujący niż moi koledzy z klasy, bo potrafiłam nie pójść do szkoły, żeby pójść z nimi do kina. Wieczorem szliśmy do teatru, zawsze jak chciałam wiedzieć, co w trawie piszczy, to oni byli super bodźcem”.

Juliusz Machulski z żoną Ewą na premierze
Fot. East News

Juliusz Machulski z żoną Ewą na premierze "Volty"

Dodała również, że w młodości ukrywała fakt, że jest córką znanego reżysera i scenarzysty. „Nie chwaliłam się tym i poznając ludzi, robiłam wszystko, żeby nie podawać nazwiska. Robiłam wszystko, żeby pozostać anonimowa”, wyznała. Bardzo chciała samodzielnie zapracować na swoją przyszłość. W tym celu zamieszkała z dala od rodziny i osiedliła się we Francji. Pierwsze mieszkanie pomógł znaleźć jej ojciec: „Mój przyjaciel, francuski producent, z którym robiłem „VIP” i „Szwadron”, miał w Paryżu studio do wynajęcia. Zadzwoniłem do niego: „Eric, szukam dla córki mieszkania”. Akurat się zwolniło. Marysia tam zamieszkała z pieskiem” mówił „Twojemu Stylowi”.

Czytaj także: Halina Mlynkowa traktowała go jak ojca. Teraz wspominała ostatnią rozmowę z Janem Nowickim

Maria Machulska założyła we Francji rodzinę

Chociaż Maria Machulska bardzo chętnie dzieli się informacjami na temat swoich projektów, znacznie rzadziej opowiada o swoim życiu prywatnym. Wiadomo, że w 2008 r. wyprowadziła się z kraju i obecnie mieszka we Francji, gdzie również pracuje. Tam również założyła rodzinę. „Któregoś wieczoru poszła z nim [psem — przyp. red.] na spacer, podeszła do niej grupa chłopaków. Zaczęli rozmawiać. Któryś z nich miał psa tej samej rasy. A jeden stał z boku i tylko na nią patrzył. Okazało się, że mieszka piętro wyżej. Zakochał się na zabój. Po tygodniu powiedział: „Ty będziesz moją żoną”, co trochę ją wystraszyło, ale Arnaud dopiął swego. Dwa lata później ślub odbył w średniowiecznym kościołku w Bretanii nad brzegiem Atlantyku” mówił Juliusz Machulski. Córka znanego reżysera doczekała się z partnerem dzieci. Kilkukrotnie podzieliła się zdjęciami swoich pociech, w tym zabawną fotografią, którą wstawiła z okazji dnia matki. Nie zapomniała podzielić się zdjęciami także czworonożnego członka rodziny, Russella Terriera o imieniu Kuma. 

Łatwo zauważyć także, że artystka bardzo lubuje się w podróżach! Chociaż na co dzień mieszka w Paryżu, często odwiedza malowniczą francuską Bretanię, a także Hiszpanię czy Stany Zjednoczone. Na mapie podróży nie zabrakło także Polski. W jednej z publikacji napisała „Zabawnie jest znów pracować u moich rodziców po 14 latach mieszkania we Francji” i podzieliła się krótkim filmikiem z domu rodziców. W tle widać plakat jednego z najsławniejszych filmów Juliusza Machulskiego, „Seksmisji”. Reżyser wraz z żoną większość czasu spędzają jednak za granicą. „Zawsze czułem się w Hiszpanii tak, jakbym w poprzednim życiu tam się urodził. Ale wybraliśmy ten kraj przede wszystkim z powodu polskiej zimy. Od dwóch lat pomieszkujemy w Andaluzji, między górami a morzem” mówił.  

Zobacz również: Weronika Ciechowska drugą żonę ojca traktowała jak matkę. Dziś spotykają się w sądzie

Juliusz Machulski, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Juliusz Machulski, VIVA! czerwiec 2017

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.