Książę Karol i księżna Diana MT
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Zdrady, próby samobójcze i głośny rozwód. Ten serial odsłoni kulisy małżeństwa księżnej Diany i księcia Karola

Weronika Bruździak-Gębura 3 marca 2017 16:30
Książę Karol i księżna Diana MT
Fot. East News

Ryan Murphy, znany z produkcji takich jak „Glee”, „American Horror Story” i „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” wyprodukował nowy przebój: „Feud”. Premiera pierwszego sezonu dopiero za dwa dni, a już wiadomo o czym będzie drugi: o konflikcie między księciem Karolem a księżną Dianą.

Pierwszy sezon „Feud” o diwach Hollywood

Pierwszy sezon serialu „Feud: Betty and Joan” (z ang: feud - wojna) będzie miał premierę w niedzielę, 5 marca. Opowiada o konflikcie między wielkimi gwiazdami Hollywood: Joan Crawford i Bette Davis na planie filmu „Co się zdarzyło Baby Jane?” z 1962 roku. Tytułowe role grają Jessica Lange i Susan Sarandon. Oprócz nich, w serialu zobaczymy Kathy Bates, Sarę Paulson i Catherine Zetę-Jones.

„Feud: Karol i Diana” już w 2018

28 lutego stacja FX zapowiedziała drugi, 10-odcinkowy sezon serialu „Feud”. Będzie zatytułowany „Karol i Diana”, a jego premierę zaplanowano na 2018 rok. Za scenariusz i reżyserię odpowiada ulubieniec stacji FX, Ryan Murphy, który obecnie pracuje nad siódmym sezonem „American Horror Story” (gdzie ma pojawić się wątek ostatnich wyborów prezydenckich w USA) i kolejnymi odsłonami „American Crime Story” (będą opowiadały kolejno o: sezon 2: huraganie Katrina, sezon 3: zabójstwie Gianniniego Versace oraz sezon 4: o romansie między Billem Clintonem i Monicą Lewinsky).

Drugi sezon „Feud” skupi się na brytyjskiej rodzinie królewskiej, a dokładnie na związku księcia Karola i księżnej Diany. Patrząc na sukces serialu „The Crown” Netflixa, trzeba przyznać, że stacja FX ma nosa. Tym bardziej, że małżeństwo księcia Karola i księżnej Diany to gotowy scenariusz na film: było pełne sekretów, skandali i romansów.

Polecamy też: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

Nieudane małżeństwo Karola i Diany

Trwające od 1981 i zakończone w 1996 roku małżeństwo Diany Spencer i księcia Karola nie było usłane różami. W serialu zobaczymy inne ważne dla tej historii postaci, w tym Camillę Parker Bowles (obecną żonę księcia Karola, z którą romansował w trakcie małżeństwa z Dianą) i Jamesa Hewitta (który był kochankiem Diany w latach 1986-1991). Przez kłótnie z mężem Diana zmagała się z bulimią, samookaleczaniem i próbami samobójczymi. Para doczekała się dwójki dzieci: księcia Williama i księcia Harry’ego. Księżna Diana zginęła dwadzieścia lat temu w wypadku samochodowym w Paryżu.

Polecamy też: Ikona mody nawet po śmierci. W Londynie otwarto wystawę najpiękniejszych strojów księżnej Diany​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?