sukienka Diany
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Suknia księżnej Diany wylicytowana za rekordową kwotę!

Czyni ją to najdroższą kreacją królowej ludzkich serc w historii

Marta Cieplak 19 grudnia 2023 13:37
sukienka Diany
Fot. Getty Images

Księżna Diana na zawsze pozostanie jedną z najbardziej uwielbianych kobiet w historii Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że pamiątki po niej, które trafiają na aukcję, potrafią osiągać naprawdę zawrotne kwoty! Szczególnie cenne są ubrania i akcesoria, bo księżna Diana uchodziła za ikonę mody swoich czasów, przyjaźniła się z projektantami, a kobiety na całym świecie chciały naśladować jej styl. Dotychczasowy rekord licytacji wyniósł za sukienkę wyniósł 604,8 tysiąca dolarów A ile zapłacono za słynna kreację w gwiazdki?

ZOBACZ TAKŻE: Po śmierci księżnej Diany William i Harry podzielili się biżuterią po matce

Suknia Diany sprzedana na aukcji za rekordową kwotę

Mowa oczywiście o sukni księżnej Diany w gwiazdki, stworzonej przez znanego, francuskiego projektanta mody Jacquesa Azagurę. Ta wyjątkowa kreacja, noszona przez księżną Dianę aż dwukrotnie ≠ najpierw we Florencji w 1985 roku i rok później w Vancouver, zachwyciła świat swoją elegancją i oryginalnością. Czarna suknia z niebieski gwiazdkami i chabrowa spódnica z falbankami oraz kokardą była prawdziwym odzwierciedleniem delikatności i wdzięku samej księżnej.

Jacques Azagury, ceniony francuski projektant, który miał zaszczyt być jednym z ulubionych twórców mody Księżnej Diany, zaprojektował tę suknię specjalnie dla niej na jedno z ważnych wydarzeń charytatywnych. Kreacja zaskakiwała swoim nowatorskim krojem. I to właśnie ona została sprzedana na aukcji Hollywood Legends za 1 148 080 dolarów! A, co ciekawe, szacowana była przez dom aukcyjny na kwotę „zaledwie” 200 tysięcy dolarów.

Drugie miejsce pod kątem kwoty zajęła różowa bluzka z wiązaniem, którą księżna Diana miała na portercie zaręczynowym. Szczęśliwy nabywca zapłacił za nią 381 tysięcy dolarów.

Bylibyście skłonni zapłacić tyle za pamiątkę po księżnej Dianie? 

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.