Ale to nie ona pierwsza ją założyła!

Redakcja Viva! 18 czerwca 2022 12:58

Zielona sukienka z głębokim dekoltem i rozcięciem Versace, którą Jennifer Lopez założyła w 2000 roku na galę rozdania nagród Grammy przeszła do historii, a samej J.Lo zapewniła jeszcze większą rozpoznawalność i stałe miejsce wśród najbardziej spektakularnych wystąpień gwiazd na czerwonym dywanie. Co ciekawe, Jennifer nie zastanawiała się długo nad wyborem kreacji na tę galę, a decyzję podjęła w dniu imprezy: „Naprawdę nie zastanawiałam się nad tym. Nie sądziłam, że to wszystko było aż tak ryzykowne. Byłam bardziej podekscytowana tym, że to była gala Grammy. Nawet nie myślałam o sukience tak bardzo. Byłam po prostu zadowolona, że mam co na siebie włożyć”, zdradziła wiele lat później w wywiadzie dla Vogue. Prześwitująca suknia z dekoltem w kształcie litery V tak głębokim, że odsłaniała także pępek wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Sama Jennifer przyznała, że „jeśli chodzi o moją karierę, ta sukienka naprawdę zaznaczyła moment w czasie. Ci, którzy nie znają mojej muzyki i moich filmów, pamiętają tę sukienkę”.

ZOBACZ TAKŻE: Tą legendarną sukienką Marilyn Monroe uwiodła prezydenta Stanów Zjednoczonych!

Jennifer Lopez w sukni Jungle od Versace na gali rozdania nagród Grammy w 2000 roku

Przymiarki i wybór kreacji na Grammy Awards był zaplanowany parę dni przed imprezą. „Byłam na planie i musiałam zrobić tam przymiarkę stroju na galę Grammy. Moja stylistka w tamtym czasie, Andrea Lieberman, miała kilka rzeczy, ale nic naprawdę wyjątkowego”. W dniu gali Lieberman przyniosła Lopez z trzy sukienki. Do wyboru była biała, zielona i jeszcze jedna, którą Lopez przymierzała wcześniej. „Przymierzyłam tę zieloną i kiedy wyszłam, wszyscy, którzy tam byli, mówili: To jest ta sukienka!”, przyznała w wywiadzie Lopez.

Kto wcześniej założył Jungle dress od Versace?

Jak się okazało, sukienka pojawiła się wcześniej na czerwonym dywanie i to kilka razy! Kreacja zadebiutowała na wybiegu w Mediolanie na pokazie kolekcji wiosna/Lato 2000 Donatelli Versace w październiku 2019 roku. Sama Donatella założyła suknię na galę MET 6 grudnia 1999 roku. Tamta wersja była lekko zmodyfikowana - nie miała rękawów.

W styczniu 2000 roku jedna ze Spice Girls Geri Halliwell pojawiła sie w Jungle dress na gali  NRJ Music Awards. Sandra Bullock natomiast wybrała tę kreację w innych kolorach (czerwono-pomarańczową) na VH-1/Vogue Fashion Awards 5 grudnia 1999 roku. Jennifer była więc czwartą gwiazdą, która zdecydowała się na suknię Versace, ale to właśnie ona została zapamiętana.

Na galę Lopez przyjechała ze swoim ówczesnym chłopakiem Seanem „Diddy” Combs. „Kiedy dotarłam na czerwony dywan, było naprawdę tłoczno i próbowaliśmy się przedostać i nagle wszyscy po prostu zaczęli się przesuwać, żebyśmy mogli przejść. Był taki szum, ludzie zaczęli krzyczeć i wrzeszczeć…”, przyznała Lopez.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandale, morderstwo, groźba bankructwa, czyli blaski i cienie imperium Versace

Suknia Jungle od Versace przeszła do historii mody

Google Images został wymyślony, aby zaspokoić potrzebę użytkowników, szukających zdjęcia Lopez w słynnej sukni Versace. „W tamtym czasie było to najpopularniejsze zapytanie w wyszukiwarce, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Ale nie mieliśmy żadnego pewnego sposobu na dostarczenie użytkownikom dokładnie tego, czego chcieli czyli zdjęci J.Lo w tej sukience”, powiedział były dyrektor generalny Google Eric Schmidt w 2015 roku w rozmowie z magazynem GQ. Google Images powstało w 2001 roku. Choć media społecznościowe wtedy praktycznie nie istniały, to sukienka zyskała miano symbolu seksapilu, a nawet stała się swoistym memem. Twórca South Park, Trey Parker pojawił się na gali rozdania Oscarów w marcu 2000 roku właśnie w takiej kreacji!

Jak Jennifer Lopez i Donatella Versace uczciły 20. urodziny Jungle dress?

We wrześniu 2019 roku na koniec pokazu Versace wiosna/lato 2020, na ekranie pojawiło się zapytanie: „Pokaż mi zdjęcia Versace Jungle Dress”. Po chwili widzowie pokazu mogli zobaczyć zdjecia J.Lo w sukni z gali Grammy w 2000 roku. Ale to nie było wszystko. „Teraz pokaż mi prawdziwą Jungle dress”, brzmiał kolejny komunikat na ekranie.  Na wybiegu pojawiła się Jennifer Lopez w zaktualizowanej wersji kultowej sukni. „To było niesamowite!”, Donatella powiedziała po pokazie. „Dwadzieścia lat minęło i myślę, że dla kobiet, fakt, że możesz założyć taką sukienkę 20 lat później miał znaczenie. Życie nie kończy się w wieku 20 lat. Chodziłam po wybiegu w Mediolanie w sukience, którą miałam na sobie po raz pierwszy 20 lat temu” - powiedziała później Lopez.

CZYTAJ TEŻ: Historia jednej sukni: Kreacja Kate Winslet na gali oscarowej w 1998 roku

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia Jennifer Lopez i innych gwiazd w słynnej Jungle dress od Versace. 

1/8
Historia Jungle dress od Versace sukienki Jennifer Lopez 2000 grammy awards czerwony dywan
Copyright @S. Granitz/WireImage/Getty Images
1/8

Jennifer Lopez w sukni Jungle od Versace na gali rozdania nagród Grammy 23 lutego 2000 roku.

2/8
Historia Jungle dress od Versace sukienki Jennifer Lopez 2000 grammy awards gwiazdy w tej kreacji
Copyright @Mitchell Gerber/Corbis/VCG via Getty Images
2/8

Donatella Versace założyła suknię na galę MET 6 grudnia 1999 roku. Wybrała wersję bez rękawów.

3/8
Historia Jungle dress od Versace sukienki Jennifer Lopez 2000 grammy awards geri halliwell
Copyright @Toni Anne Barson Archive/WireImage/Getty Images
3/8

Geri Halliwell w zielonej sukni Versace na gali  NRJ Music Awards w styczniu 2000 roku.

4/8
Historia Jungle dress od Versace sukienki Jennifer Lopez 2000 grammy awards oscary
Copyright @ Jeff Kravitz/FilmMagic, Inc/Getty Images
4/8

Twórca South Park, Trey Parker pojawił się na gali rozdania Oscarów w marcu 2000 roku w kreacji, nawiązującej do stroju Lopez.

5/8
Historia Jungle dress od Versace sukienki Jennifer Lopez 2000 grammy awards gwiazdy w tej kreacji pozuja fotografom
Copyright @Michael Kovac/Getty Images for Casamigos
5/8

Lisa Rinna na imprezie Casamigos Halloween Party w październiku 2019 roku.

6/8
Historia Jungle dress od Versace sukienki Jennifer Lopez 2000 grammy awards gwiazdy w tej kreacji skrzynecka
Copyright @Zawada/AKPA
6/8

Katarzyna Skrzynecka na wystawie „Haute Couture Dining” w lipcu 2004 roku.

7/8
Historia Jungle dress od Versace sukienki Jennifer Lopez 2000 grammy awards pokaz 2019
Copyright @Jacopo Raule/Getty Images
7/8

Jennifer Lopez w zaktualizowanej wersji sukni Jungle na wybiegu pokazu kolekcji Versace naw wiosnę/lato 2020. Mediolan, wrzesień 2019 rok.

8/8
Historia Jungle dress od Versace sukienki Jennifer Lopez 2000 grammy awards muzeum
Copyright @Dave Benett/Getty Images
8/8

Sukienka Versace noszona przez Jennifer Lopez na wystawie w Victoria & Albert Museum w Londynie.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.