marilyn-monroe-w-tej-sukience-uwiodla-prezydenta2
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

 Tą legendarną sukienką Marilyn Monroe uwiodła prezydenta Stanów Zjednoczonych!

Zaśpiewała w niej ,,Happy Birthday, Mr. President"

Paulina Filipowicz 12 maja 2020 19:15
marilyn-monroe-w-tej-sukience-uwiodla-prezydenta2
Fot. Getty Images

Marilyn Monroe pozostaje ikoną popkultury, a jej fenomen wydaje się nadzwyczajny nawet dziś. Najsłynniejsza blondynka świata, której życie zarówno zawodowe, jak i osobiste wzbudzało sporo kontrowersji, niezmiennie od dekad pozostaje ikoną stylu. Jej kreacje były zmysłowe, dopracowane w najmniejszym szczególe, a większość z nich przeszła do historii mody. Cokolwiek założyła, wywoływała zachwyt i pożądanie. Na miano legendarnej sukienki Marilyn Monroe zasługuje kreacja, w której wystąpiła na urodzinach prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Po tym wydarzeniu plotki o romansie prezydenta i Monroe stały się najgorętszym tematem show-biznesu.

Marilyn Monroe w tej sukience uwiodła prezydenta

John F. Kennedy i Marilyn Monroe poznali się się w kwietniu 1957 roku, na balu w hotelu Waldorf-Astoria w Nowym Jorku. Aktorka przyszła w towarzystwie męża Arthura Millera, a prezydent spędził wieczór w towarzystwie Jackie. Chociaż zdjęcia z przyjęcia nie sugerują, by Marilyn i Kennedy łączyło uczucie, stali się oni najgorętszym tematem plotek. Gdy maju 1962 roku Marilyn Monroe wystąpiła na imprezie urodzinowej z okazji 45. urodzin prezydenta, domysły na temat ich romansu stały się wręcz pewne. W kulminacyjnym momencie uroczystości aktorka wykonała dla Kennedy'ego piosenkę „Happy Birthday”, dodając do niej zwrot „Mister President”. Ten trwający 30 sekund występ przeszedł do historii, a scena ta stała się jednym z najbardziej charakterystycznych wydarzeń popkultury. Również kreacja, którą Marilyn miała na sobie w tym pamiętnym momencie odegrała znaczącą rolę i stała się częścią historii.

Marilyn Monroe
Fot. East News

Zapewne prezydent Kennedy był oczarowany nie tylko niepowtarzalnym urokiem osobistym zmysłowej Marilyn Monroe, ale również jej zjawiskowym wyglądem. Pojawił się on na scenie po występie aktorki oznajmiając, iż może odejść z polityki, skoro usłyszał „Happy Birthday” zaśpiewane w tak cudowny sposób. Był to moment kulminacyjny wszystkich plotek na temat romansu Monroe i JFK, szczególnie, że Marilyn na przyjęciu urodzinowym wyglądała, jakby była naga!

Marilyn Monroe
Fot. East News

Sukienka stworzona przez Jeana Louisa, była tak obcisła, że musiała zostać zszyta na aktorce! Cielisty materiał był niezwykle delikatny, a główną rolę odgrywały drobne lśniące kryształki górskie, których było na kreacji ponad dwa tysiące! Tę legendarną sukienkę można było zdobyć w 2016 roku, gdy została wystawiona na aukcję. Cena jednak przerosła wszelkie oczekiwania, gdyż ostatecznie została wylicytowana za  rekordową sumę… 4,8 miliona dolarów, stając się tym samym najdroższym ubraniem. jakie kiedykolwiek zlicytowano.  

Marilyn Monroe
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.