Mohamed Al-Fayed
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images
Pożegnanie

Nie żyje Mohamed Al-Fayed. Zmarł dzień przed rocznicą śmierci syna i księżnej Diany

Miliarder miał 94 lata

Aleksandra Frankowska 2 września 2023 07:37
Mohamed Al-Fayed
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Mohamed Al.-Fayed nie żyje. Ojciec Dodiego nigdy nie pogodził się ze śmiercią syna i jego partnerki, księżnej Diany. Miliarder, właściciel domu handlowego Harrods oraz klubu piłkarskiego Fulham FC wciąż powtarzał, że było to morderstwo. Zmarł na dzień przed 26. rocznicą śmierci syna.

ZOBACZ TEŻ: Słynny sweter Księżnej Diany odnaleziony po 40 latach trafi na aukcję

Mohamed Al-Fayed nie żyje

Pochodzący z Egiptu biznesman zmarł w wieku 94 lat. W Wielkiej Brytanii zyskał ogromny majątek, kupując między innymi dom handlowy Harrods. Był także właścicielem najsłynniejszego hotelu w Paryżu – Ritz, gdzie noc przed śmiercią spała księżna Diana.

"Odszedł spokojnie ze starości w środę 30 sierpnia 2023 r." — napisała rodzina w oświadczeniu przekazanym przez klub piłkarski Fulham.

Mohamed Al-Fayed
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Odszedł dzień przed rocznicą śmierci syna Dodiego

26 lat temu 31 sierpnia w tragicznym wypadku samochodowym zmarła księżna Diana oraz syn Mohameda, Dodi. Według francuskiej policji, głównym sprawcą wypadku by Henri Paul, u którego wykryto nadmiar alkoholu we krwi, a samochód, który prowadził wraz z Dianą i Dodim przekroczył dozwoloną prędkość niemal dwukrotnie.

Mohamed Al-Fayed nigdy nie pogodził się ze śmiercią syna. Wciąż powtarzał, że było to morderstwo, a nie nieszczęśliwy wypadek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Po śmierci księżnej Diany William i Harry podzielili się biżuterią po matce

Mohamed Al-Fayed, księżna Diana
Fot. Jayne Fincher/Getty Images

"Wszystko zostało dopracowane. To było morderstwo" – mówił.

Miliarder w wywiadach podkreślał, że Windsorowie nie akceptowali związku jego syna z Dianą, zwłaszcza z uwagi na fakt, że przyszły król mógłby mieć za ojczyma muzułmanina. Twierdził, że na śmieci Diany zależało przede wszystkim księciu Filipowie, Karolowi oraz Lady Sarah McCorguodale, jej siostrze. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.