Anna Lewandowska, Piotr Stachurski
Fot. Facebook Anny Lewandowskiej
NIEZWYKŁE RELACJE

Pomagała mamie go wychować, została jego aniołem stróżem. Anna Lewandowska była wielkim oparciem dla młodszego brata

„Zawsze brat był dla mnie najważniejszy i nikt nie mógł mu zrobić krzywdy" - mówiła Anna Lewandowska.

Karol Sowa 7 września 2023 17:56
Anna Lewandowska, Piotr Stachurski
Fot. Facebook Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska, która obchodzi dzisiaj urodziny, od lat zachwyca w polskim show-biznesie. Ulubienica publiczności jest dumną mamą i żoną Roberta Lewandowskiego. Co więcej, łączy ją silna i wyjątkowa więź z mamą i bratem — Piotrem Stachurskim. Kim jest i jak wygląda ich relacja?

Kim jest brat Anny Lewandowskiej — Piotr Stachurski?

Piotr Stachurski jest o dwa lata młodszy od popularnej trenerki. Brat Anny Lewandowskiej jest również absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się kulturą i sztuką. Te pasje i talent plastyczny odziedziczył po swojej mamie — Marii Stachurskiej, która pracuje jako scenografka. „Moja mama zawsze chciała, żebym została artystką. Sama uwielbia malować ikony. Mój brat Piotrek odziedziczył po niej artystyczną duszę — maluje obrazy i robi witraże", wspominała jakiś czas temu Anna Lewandowska na łamach magazynu „Gala".

Piotr Stachurski poszedł w ślady mamy. Obecnie realizuje się jako scenograf do sesji zdjęciowych oraz pokazów mody. Na swoich social mediach chętnie też pokazuje swoje prace. W wolnych chwilach zajmuje się łucznictwem. A prywatnie? Jest szczęśliwy u boku Darii, z którą w 2021 roku doczekał się dziecka. 

„Trochę się różnimy. Ja FitFreak, a mój przystojny brat ArtFreak”, przyznała przed laty żona Roberta Lewandowskiego. I choć robią zupełnie inne rzeczy, zdarza się, że spotykają się razem na sali treningowej. Ze zdjęć, które publikowali na Instagramie wynika, że 33-latek czasem towarzyszył siostrze na jej obozach treningowych.

CZYTAJ TEŻ: Zawsze każdy wiedział, że Piotrkowi nie można nic zrobić, bo jest siostra, która zabije

Piotr Stachurski

Piotr Stachurski
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Anna Lewandowska — relacja z młodszym bratem, Piotrem Stachurskim

Rodzeństwo nigdy nie ukrywało, że łączy ich silna i wspaniała więź. Niestety ich dzieciństwo nie było kolorowe. Gdy Anna miała zaledwie 11 lat, ojciec odszedł od rodziny. Co więcej, w ich domu się nie przelewało. Gdy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej, pomagał im bart Marii Stachurskiej.

Jakiś czas temu wyszło na jaw, że w dzieciństwie Anna Lewandowska była wielkim oparciem dla Piotra. Zajmowała się nim i otoczyła wielką troską. „Moja mama, jak dawała mnie i bratu cukierka, to dawała jednego i mówiła, że mamy się podzielić. Trochę czasem robię podobnie z moimi córkami i uczę je dzielenia się. Jeśli uda mi się wychować w ten sposób moje córki, będę bardzo dumna", zwierzyła się. Dodała również, że „w szkole nie pozwoliłam, żeby na niego ktoś rękę podniósł. Zawsze każdy wiedział, że Piotrkowi nie można nic zrobić, bo jest siostra, która zabije. Kłótnie też oczywiście były, natomiast teraz nasze drogi się bardzo mocno zeszły", wyznała. „Zawsze brat był dla mnie najważniejszy i nikt nie mógł mu zrobić krzywdy, do momentu, jak dorósł i sam mógł sobie poradzić", wyjaśniła w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Do dzisiaj Anna i Piotr mogą na siebie liczyć. „Dzwonię tylko do mojej siostry i pytam, jak się czuje. Trzymam kciuki. Ona wie, że może na mnie liczyć, a ja mogę liczyć na Anię", zwierzał się Piotr. Wciąż mają ze sobą bardzo dobry kontakt. W dodatku często spędzają razem święta, czego dowodem są ich wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych.

Niemal zawsze, gdy Piotr Stachurski obchodzi urodziny, siostra zaskakuje go pięknymi i wzruszającymi życzeniami w mediach społecznościowych. „Inspiruje mnie... On artysta — ja sportowiec, On spokojny — ja szalona, On w chmurach — ja na ziemi, On pomyśli — ja zrobię, On poezją, a ja prozą. Można by tak długo, ale ... Co najważniejsze – jesteśmy rodzeństwem i choćby nie wiadomo co się działo i ile kilometrów nas dzieliło zawsze się wspieramy i nigdy nie pozwolimy się skrzywdzić. Bo w rodzeństwie siła. Piotruś, inspiruj tak jak to robisz, bądź zawsze dobrym człowiek, jakim na co dzień jesteś. Niech uśmiech i optymizm nigdy Cię nie opuszczają. Dziękuję, że jesteś! Sto Lat!”, pisała przed laty Anna Lewandowska. "„Rodzeństwo wiąże silna i niezwykła więź...od zawsze i na zawsze 😊 Mój młodszy braciszku wszystkiego najlepszego! Spełniaj marzenia i realizuj się!', pisała w innym poście. 

„Mój ukochany brat ma dzisiaj urodziny! To jeden z najwspanialszych facetów na świecie! Kto poznał Piotra wie, o czym mówię", napisała w czerwcu tego roku z okazji jego urodzin. 

Rodzeństwo chętnie razem podróżuje. Jakiś czas trenerka i artysta wyjechali do Turcji. Żona Roberta Lewandowskiego nie ukrywała wówczas radości i chętnie publikowała wspólne zdjęcia z młodszym batem. 

Natomiast w kwietniu tego roku spędzili wspólnie czas w nietypowy sposób. Piotr Stachurski odwiedził siostrę w jej apartamencie. Rodzeństwo postanowiło zrobić relację na żywo, w której trenerka prezentowała pyszne danie. „Weekend zaczynamy od LIVE COOKING’U – z moim bratem w roli głównej. Coś dobrego dla tych, co lubią na słodko lub na słono. Dla mnie śniadanie to podstawa i dobry początek dnia. Zobaczcie koniecznie, jak w kilka minut można wyczarować pożywne zdrowe i smaczne śniadanie”, wyjaśniała. 

Z okazji dzisiejszych urodzin Anny Lewandowskiej życzymy jej oraz najbliższym wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fani zastanawiają się, czy jej serce jest zajęte. W życiu Kasi Sienkiewicz nastąpiły spore zmiany

Anna Lewandowska, Piotr Stachurski
Fot. Instagram: @annalewandowska/ BEW

Anna Lewandowska, Piotr Stachurski
Fot. Instagram: @annalewandowska/ BEW

Anna Lewandowska, Piotr Stachurski
Fot. Instagram: @annalewandowska/ BEW

Anna Lewandowska, Piotr Stachurski
Fot. Facebook Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska, Piotr Stachurski
Fot. Instagram: @annalewandowska/ BEW

Anna Lewandowska, Piotr Stachurski
Fot. Instagram: @annalewandowska/ BEW

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.