„Był taki moment, w którym życie dorastającej dziewczynki wywróciło się do góry nogami”

Weronika Kostyra 1 grudnia 2022 07:59

Kiedy miała 12 lat, jej ojciec Bogdan Stachurski odszedł od rodziny. Anna Lewandowska nie lubi wracać myślami do tamtego czasu. Warunki materialne rodziny, czyli Anny, jej brata i ich mamy, uległy wtedy znacznemu pogorszeniu. W wywiadzie dla Women’s Health wspominała: „Nie lubię wracać do tamtych chwil, ale tak, to prawda, że był taki moment, w którym życie dorastającej dziewczynki wywróciło się do góry nogami. Było trudno, ale dziś jestem zdania, że – jak to mówią – co cię nie zabije, to cię wzmocni. Wyszłam z tego doświadczenia doroślejsza i z poczuciem, że nie warto płakać nad losem, tylko trzeba brać sprawy w swoje ręce”. Przez całe życie ojca zastępował jej inny mężczyzna.

Dzieciństwo Anny Lewandowskiej

Sportsmenka zmierzyła się z ogromną traumą. Z ojcem bardzo długo nie utrzymywała kontaktów Wiadomo, że nie został zaproszony na jej ślub. Paradoksalnie, dzieciństwo bez ojca połączyło Anię z mężem. Robert Lewandowski stracił tatę w wieku 17 lat. Krzysztof Lewandowski zmarł na wylew, zostawiając swoją ukochaną żonę oraz syna...

Anna Lewandowska całą miłość i wdzięczność przelała na swoją mamę, której wiele zawdzięcza. Była ona zmuszona wychowywać Annę i jej brata sama, przez co łączy ich silna więź. Obecnie rodzicielka dalej stanowi dla niej ogromne wsparcie. Maria Stachurska jako dumna babcia chętnie opiekuje się córkami małżonków. Co więcej, często wraz z córką można je zobaczyć wśród kibiców podczas meczów Roberta.

Anna Lewandowska z mamą, Marią Stachurską, premiera filmu dokumentalnego "Położna", 31.05.2021, Łódź

Rozstanie rodziców było dla trenerki prawdziwą szkołą życia. „Pogubiłam się w rozpaczy. Poczucie bezpieczeństwa dało mi karate”, mówiła w rozmowie z magazynem Show. W trudnych chwilach mogła jednak liczyć na pomoc Krzysztofa Krzywańskiego...

Kim jest mężczyzna, którego Anna Lewandowska traktuje jak tatę? Krzysztof Krzywański również jest sportowcem, karateką, a także prezesem Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego. To właśnie on zaraził Annę pasją do tej dyscypliny sportowej. W jednym z wywiadów ze Zwierciadłem mówiła: „Nie mieliśmy z bratem najłatwiejszego dzieciństwa. Kiedy zostaliśmy sami, mamie trudno było utrzymać dom, mnie i brata. Mieszkaliśmy wtedy w Podkowie Leśnej, miałam 14 lat. Pieniędzy brakowało na wszystko. Mówiłam koleżankom, że nie pojadę z nimi do kina, bo nie mam za co kupić biletu. To był ciężki czas. I wtedy pomógł nam brat mamy. Wyremontował nasz niewykończony dom, opiekował się naszą trójką”. 

ZOBACZ TAKŻE: Chcieli zostać piłkarzami, jednak Jan Szczęsny musiał zrezygnować. Jak dzisiaj wygląda relacja Wojciecha Szczęsnego z bratem?

Jakiś czas temu Anna postanowiła się zrewanżować za pomoc, jakiej udzielił jej Krzywański w dzieciństwie. Mężczyzna założył on niedaleko Włoszczowej ośrodek treningowy z zapleczem w stylu japońskim. Trenerka obecnie wykorzystuje go do organizacji swoich obozów. Tygodnik Na Żywo podawał w 2020 roku: „Na początku lutego skończył się kolejny obóz kondycyjny Anny Lewandowskiej. I choć miejsca wyprzedają się w kilka minut, żona naszego najlepszego piłkarza Roberta Lewandowskiego ani myśli, by zorganizować je w innym ośrodku, niż tym należącym do wujka”.

Anna Lewandowska, VIVA! 14/2022

Anna Lewandowska o relacjach z ojcem

Bogdan Stachurski jest operatorem filmowym i współpracuje z TVP. Dziennikarze Dobrego Tygodnia zapytali go jakiś czas temu o obecne relacje z Anną Lewandowską. „Jestem dumny z córki, z tego, co osiągnęła. Zawsze ją podziwiałem. Kibicuję też Robertowi, oglądam mecze. To wielka satysfakcja”.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Małgorzatę Sochę i jej mamę łączy niezwykła więź. Upływający czas wiele zmienił w ich relacji

Potwierdził też, że utrzymuje kontakty z córką: „Tak. Ale już więcej nic nie powiem. To moja prywatna sprawa. Trzymam kciuki za Anię i Roberta. Oby im się w życiu udało”, powiedział. Anna Lewandowska ujawniła prawdę w 2019 roku w „Twoim stylu”. Okazuje się, że spotkali się w 2018 roku, niespełna rok po narodzinach Klary. „Chciałam, by poznała dziadka”, zwierzyła się.

Więcej o ich relacji nie wiadomo...  

Bogdan Stachurski, plan serialu TVP1 "Dom nad rozlewiskiem", 27.07.2009

Bogdan Stachurski, plan serialu TVP1 "Dom nad rozlewiskiem", nagranie odc. 13, Konstancin, 22.07.2009

1/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
1/5

Anna Lewandowska z mamą, Marią Stachurską

2/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
2/5

Anna Lewandowska w dzieciństwie z mamą i bratem

3/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
3/5

Anna Lewandowska i jej brat Piotr Stachurski jako dzieci

4/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
4/5

Maria Stachurska z małymi dziećmi - Anną i Piotrem

5/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
5/5

Anna i Robert Lewandowscy ze swoimi mamami

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.