O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska wspiera mężczyznę, który zastępował jej ojca

Trenerka nie miała łatwego dzieciństwa...

Weronika Kostyra 13 lutego 2020 14:30

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że Anna Lewandowska osiągnęła ogromny sukces. Jest utytułowaną zawodniczką karate, prowadzi własną działalność, która jest jej pasją, a poza tym jest spełnioną mamą i żoną jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Jednak jej życie nie zawsze było łatwe. Kiedy miała 12 lat, jej ojciec Bogdan Stachurski odszedł od rodziny. Anna Lewandowska nie lubi wracać myślami do tamtego czasu. Warunki materialne rodziny, czyli Anny, jej brata i ich mamy, uległy wtedy znacznemu pogorszeniu. W wywiadzie dla Women’s Health wspominała: „Nie lubię wracać do tamtych chwil, ale tak, to prawda, że był taki moment, w którym życie dorastającej dziewczynki wywróciło się do góry nogami. Było trudno, ale dziś jestem zdania, że – jak to mówią – co cię nie zabije, to cię wzmocni. Wyszłam z tego doświadczenia doroślejsza i z poczuciem, że nie warto płakać nad losem, tylko trzeba brać sprawy w swoje ręce”. Przez całe życie ojca zastępował jej inny mężczyzna.

Relacje Anny Lewandowskiej z ojcem

Dla sportsmenki była to trauma. Ma do ojca żal i nie utrzymuje z nim kontaktów. Wiadomo, że nie został zaproszony na jej ślub, a do tej pory nie spotkał też swojej wnuczki. Anna Lewandowska całą miłość i wdzięczność czuje w stosunku do swojej mamy, Marii Stachurskiej, której wiele zawdzięcza. Była ona zmuszona wychowywać Annę i jej brata sama, przez co łączy ich silna więź. Wówczas mogli jednak liczyć na pomoc Krzysztofa Krzywańskiego. Kim jest mężczyzna, którego Anna Lewandowska traktuje jak tatę?

Kim jest Krzysztof Krzywański?

Krzysztof Krzywański również jest sportowcem, karateką, a także prezesem Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego. To właśnie on zaraził Annę pasją do tej dyscypliny sportowej. W jednym z wywiadów mówiła: „Nie mieliśmy z bratem najłatwiejszego dzieciństwa. Kiedy zostaliśmy sami, mamie trudno było utrzymać dom, mnie i brata. Mieszkaliśmy wtedy w Podkowie Leśnej, miałam 14 lat. Pieniędzy brakowało na wszystko. Mówiłam koleżankom, że nie pojadę z nimi do kina, bo nie mam za co kupić biletu. To był ciężki czas. I wtedy pomógł nam brat mamy. Wyremontował nasz niewykończony dom, opiekował się nasza trójką”.

Teraz Anna postanowiła się zrewanżować za pomoc, jakiej udzielił jej Krzywański w dzieciństwie. Jakiś czas temu założył on niedaleko Włoszczowej ośrodek treningowy z zapleczem w stylu japońskim. Trenerka obecnie wykorzystuje go do do organizacji swoich obozów. 

Tygodnik Na Żywo podaje: „Na początku lutego skończył się kolejny obóz kondycyjny Anny Lewandowskiej. I choć miejsca wyprzedają się w kilka minut, żona naszego najlepszego piłkarza Roberta Lewandowskiego ani myśli, by zorganizować je w innym ośrodku, niż tym należącym do wujka”.

Anna Lewandowska o dzieciństwie

Anna Lewandowska wyznała, że rozstanie rodziców było to dla niej prawdziwą szkołą życia. „Pogubiłam się w rozpaczy. Poczucie bezpieczeństwa dało mi karate”, mówiła w rozmowie z magazynem Show. Obecnie mama dalej stanowi dla niej ogromne wsparcie. Maria Stachurska jako dumna babcia chętnie opiekuje się wnuczką, Klarą Lewandowską. Co więcej, często wraz z córką można je zobaczyć wśród kibiców podczas meczów Roberta. Paradoksalnie, dzieciństwo bez ojca połączyło Anię z mężem. Lewandowski stracił tatę w wieku 17 lat. Krzysztof Lewandowski zmarł na wylew.

Ojciec Anny Lewandowskiej

Bogdan Stachurski jest operatorem filmowym i współpracuje z TVP. Dziennikarze Dobrego Tygodnia zapytali go jakiś czas temu o obecne relacje z córką. „Jestem dumny z córki, z tego, co osiągnęła. Zawsze ją podziwiałem. Kibicuję też Robertowi, oglądam mecze. To wielka satysfakcja”. Potwierdził też, że utrzymuje kontakty z córką: „Tak. Ale już więcej nic nie powiem. To moja prywatna sprawa. Trzymam kciuki za Anię i Roberta. Oby im się w życiu udało”, powiedział.

Czy Anna Lewandowska wybaczy kiedyś ojcu?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.