„Był taki moment, w którym życie dorastającej dziewczynki wywróciło się do góry nogami”

Weronika Kostyra 7 września 2021 20:00

Kiedy miała 12 lat, jej ojciec Bogdan Stachurski odszedł od rodziny. Anna Lewandowska nie lubi wracać myślami do tamtego czasu. Warunki materialne rodziny, czyli Anny, jej brata i ich mamy, uległy wtedy znacznemu pogorszeniu. W wywiadzie dla Women’s Health wspominała: „nie lubię wracać do tamtych chwil, ale tak, to prawda, że był taki moment, w którym życie dorastającej dziewczynki wywróciło się do góry nogami. Było trudno, ale dziś jestem zdania, że – jak to mówią – co cię nie zabije, to cię wzmocni. Wyszłam z tego doświadczenia doroślejsza i z poczuciem, że nie warto płakać nad losem, tylko trzeba brać sprawy w swoje ręce”. Przez całe życie ojca zastępował jej inny mężczyzna.

Relacje Anny Lewandowskiej z ojcem

Dla sportsmenki była to trauma. Ma do ojca żal i nie utrzymuje z nim kontaktów. Wiadomo, że nie został zaproszony na jej ślub, a do tej pory nie spotkał też swoich wnuczek. Anna Lewandowska całą miłość i wdzięczność czuje w stosunku do swojej mamy, Marii Stachurskiej, której wiele zawdzięcza. Była ona zmuszona wychowywać Annę i jej brata sama, przez co łączy ich silna więź. Wówczas mogli jednak liczyć na pomoc Krzysztofa Krzywańskiego. Kim jest mężczyzna, którego Anna Lewandowska traktuje jak tatę?

Czytaj także: „Wszystkie bramki dedykuję tacie”. Wzruszająca historia relacji Roberta Lewandowskiego z ojcem

Kim jest Krzysztof Krzywański?

Krzysztof Krzywański również jest sportowcem, karateką, a także prezesem Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego. To właśnie on zaraził Annę pasją do tej dyscypliny sportowej. W jednym z wywiadów mówiła: „Nie mieliśmy z bratem najłatwiejszego dzieciństwa. Kiedy zostaliśmy sami, mamie trudno było utrzymać dom, mnie i brata. Mieszkaliśmy wtedy w Podkowie Leśnej, miałam 14 lat. Pieniędzy brakowało na wszystko. Mówiłam koleżankom, że nie pojadę z nimi do kina, bo nie mam za co kupić biletu. To był ciężki czas. I wtedy pomógł nam brat mamy. Wyremontował nasz niewykończony dom, opiekował się nasza trójką”.

Teraz Anna postanowiła się zrewanżować za pomoc, jakiej udzielił jej Krzywański w dzieciństwie. Jakiś czas temu założył on niedaleko Włoszczowej ośrodek treningowy z zapleczem w stylu japońskim. Trenerka obecnie wykorzystuje go do do organizacji swoich obozów. 

Tygodnik Na Żywo podawał w 2020 roku: „Na początku lutego skończył się kolejny obóz kondycyjny Anny Lewandowskiej. I choć miejsca wyprzedają się w kilka minut, żona naszego najlepszego piłkarza Roberta Lewandowskiego ani myśli, by zorganizować je w innym ośrodku, niż tym należącym do wujka”.

Czytaj także: Kuba Błaszczykowski: „Podziękowania za gole kieruję w niebo, w stronę mamy”

Anna Lewandowska o dzieciństwie

Anna Lewandowska wyznała, że rozstanie rodziców było to dla niej prawdziwą szkołą życia. „Pogubiłam się w rozpaczy. Poczucie bezpieczeństwa dało mi karate”, mówiła w rozmowie z magazynem Show. Obecnie mama dalej stanowi dla niej ogromne wsparcie. Maria Stachurska jako dumna babcia chętnie opiekuje się wnuczką, Klarą Lewandowską. Co więcej, często wraz z córką można je zobaczyć wśród kibiców podczas meczów Roberta. Paradoksalnie, dzieciństwo bez ojca połączyło Anię z mężem. Lewandowski stracił tatę w wieku 17 lat. Krzysztof Lewandowski zmarł na wylew.

Ojciec Anny Lewandowskiej

Bogdan Stachurski jest operatorem filmowym i współpracuje z TVP. Dziennikarze Dobrego Tygodnia zapytali go jakiś czas temu o obecne relacje z córką. „Jestem dumny z córki, z tego, co osiągnęła. Zawsze ją podziwiałem. Kibicuję też Robertowi, oglądam mecze. To wielka satysfakcja”. Potwierdził też, że utrzymuje kontakty z córką: „Tak. Ale już więcej nic nie powiem. To moja prywatna sprawa. Trzymam kciuki za Anię i Roberta. Oby im się w życiu udało”, powiedział. Anna Lewandowska ujawniła prawdę w 2019 roku w „Twoim stylu”. Okazuje się, że spotkali się w 2018 roku, niespełna rok po narodzinach Klary. „Chciałam, by poznała dziadka”, zwierzyła się.

Więcej o ich relacji nie wiadomo...  

Czytaj także: Anna i Robert Lewandowscy tworzą zgrany duet. Jaki jest sekret ich związku?

1/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
1/5

Anna Lewandowska z mamą, Marią Stachurską

2/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
2/5

Anna Lewandowska w dzieciństwie z mamą i bratem

3/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
3/5

Anna Lewandowska i jej brat Piotr Stachurski jako dzieci

4/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
4/5

Maria Stachurska z małymi dziećmi - Anną i Piotrem

5/5
Anna Lewandowska z mamą, Maria Stachurska
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
5/5

Anna i Robert Lewandowscy ze swoimi mamami

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.