O NIEJ JEST GŁOŚNO

Atrakcyjna Rosjanka podejrzana o szpiegostwo została aresztowana!

Grozi jej do 15 lat więzienia...

VIVA! 20 lipca 2018 20:00
Maria Butina, szpieg z Rosji
Fot. East News

W Waszyngtonie zatrzymano 29-letnią Rosjankę, którą podejrzewa się o szpiegostwo na rzecz Kremla. Maria Butina przebywała w USA na podstawie wizy studenckiej i jak twierdzi FBI próbowała dostać się w kręgi konserwatywnych polityków oraz lobbystów na rzecz dostępu do broni palnej. W zamian za wpływy miała oferować seks.

Aresztowana Rosjanka jest szpiegiem?

Atrakcyjna i rudowłosa kobieta została zatrzymana 15 lipca. Na przesłuchaniach zaprzecza zarzutom. Także jej prawnik wydał oświadczenie o niewinności swojej klientki. FBI wpadło jednak na jej trop, kiedy zauważyli ją w towarzystwie rosyjskich dyplomatów podejrzanych o powiązania z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Jak dotąd sąd nie zezwolił na zwolnienie Butiny za kaucją z obawy, że może uciec ze Stanów Zjednoczonych. W momencie zatrzymania Rosjanka była spakowana i gotowa do wyjazdu.

Oskarżono ją o kontakty z rosyjskim wywiadem oraz zatajenie współpracy z Aleksandrem Torszynem, oligarchą powiązanym z mafią. FBI dotarło do jej notatek. Za szpiegostwo grozi jej do 15 lat więzienia.

Kim jest Maria Butina, czy uprawiała seks w zamian za kontakty?

Według doniesień do swoich celów wykorzystywała 56-letniego Amerykanina. The Washington Post jest zdania, że jest nim Paul Erickson, który w czasie kampanii wyborczej Donalda Trumpa, informował jego sztab, że utrzymuje „nieformalne kontakty z Kremlem”. Amerykańskie media twierdzą, że Butina dążyła wtedy do zaaranżowania spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina. Z kolei rosyjskie MSW jest zdania, że zatrzymanie 29-latki miało zakwestionować pozytywny rezultat ostatniego historycznego szczytu z udziałem obu prezydentów 

Maria Butina, szpieg z Rosji
Fot. Facebook @Maria Butina

Maria Butina, szpieg z Rosji
Fot. Facebook @Maria Butina

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!