Viva.pl

O TYM JEST GŁOŚNO

Spice Girls powracają! Najbardziej znany brytyjski zespół w przyszłym roku wyda płytę. Znamy szczegóły!

Konrad Szczęsny 13 listopada 2017
Spice Girls
Fot. East News

„Spice Girls powracają!”, ogłosiły brytyjskie media. Według najnowszych doniesień zagranicznej prasy, Melanie Brown, Victoria Beckham, Melanie Chisholm, Geri Halliwell i Emma Bunton mają wydać w 2018 roku płytę i wziąć udział w specjalnym programie telewizyjnym! 

Zobacz też: Z okazji 20-lecia zespołu Spice Girls nagrały nową piosenkę. W maju planują wrócić z całą płytą!

Reaktywacja Spice Girls: jak do niej doszło?

O tym, że legendarny girls band wróci na scenę, plotkuje się regularnie od przynajmniej pięciu lat (czyli ich wspólnego występu na Igrzyskach Olimpijskich, organizowanych w 2012 roku w Londynie). Zawsze jednak spekulacje te funkcjonowały jako medialna sensacja lub płonne nadzieje fanów Spice Girls. Tym razem ma być jednak inaczej!

Cała piątka rozmawiała ze sobą w tajemnicy już od wakacji i w końcu porozumiały się co do powrotu w 2018 roku. Jak postanowiły, będą razem pracować nad serią projektów, wśród których znajdą się płyta i specjalny program”, poinformowała brytyjski dziennik „The Sun” osoba blisko związana z członkiniami grupy.

Mówi się, że projekt był w fazie tworzenia co najmniej od lata tego roku. Dyskusje nad nim były bardzo burzliwe i trwały długo, ponieważ najsłynniejsza członkini grupy, Victoria Beckham, nigdy nie była wielką zwolenniczką reaktywacji girls bandu. Jednak fakt, że w tym roku panie świętowały 21 . rocznicę powstania  zespołu był argumentem, który zachęcił Posh Spice do zmiany zdania.

Zobacz też: „Pierwszą spice girl na świecie była Margaret Thatcher”. Zespół Spice Girls powstał 21 lat temu!

Historia Spice Girls: sprzedaż płyt, koncerty

Do tej pory uważane są za jeden z najbardziej popularnych girls bandów XX wieku, który zasłynął dużą autonomią, jeżeli chodzi o tworzony repertuar. Jego członkinie były od początku zaangażowane w proces komponowania kolejnych utworów, zaś w pewnym momencie zwolniły swojego menadżera i same zajęły się swoją karierą. Do tej pory sprzedały na całym świecie ponad 80 milionów płyt. Ostatni raz pojawiły się razem w trakcie uroczystej ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie latem 2012 roku. Zaśpiewały wówczas dwa swoje hity: „Wannabe” oraz „Spice Up Your Life”.

Spice Girls
Fot. East News

Tak wyglądały Spice Girls 20 lat temu!

Spice Girls
Fot. East News

A tak pięć lat temu podczas występu na Olimpiadzie w Londynie

Polecamy: To jedno z najbardziej udanych małżeństw w show-biznesie. Beckhamowie obchodzą 18. rocznicę ślubu!

Wideo

Jaki jest sekret stylu Brigitte Macron?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Takiego wywiadu jeszcze nie było! Dorota „Doda” Rabczewska po raz pierwszy rozlicza się z przeszłością.