Spice Girls
Fot. Spice Girls GEM Youtube
ZE ŚWIATA MUZYKI

Z okazji 20-lecia zespołu Spice Girls nagrały nową piosenkę. W maju planują wrócić z całą płytą!

Weronika Bruździak-Gębura 24 listopada 2016 16:30
Spice Girls
Fot. Spice Girls GEM Youtube

Geri Halliwell, Emma Bunton i Mel B – trzy gwiazdy zespołu Spice Girls nagrały razem nowy kawałek. Właśnie wyciekł do sieci.

 

Nazwa od pierwszych liter ich imion

Spicetki nagrały „Song for her” z okazji 20-lecia wydania debiutanckiego singla „Wannabe”. Nowy utwór promują pod nazwą GEM - od pierwszych liter ich imion. Ich wspólna płyta ma się ukazać wiosną 2017 roku. W projekcie nie wzięły udziału Mel C i Victoria Beckham. Ostatni wspólny występ zespołu Spice Girls miał miejsce w 2012 roku z okazji zakończenia olimpiady w Londynie.

 

Posłuchaj nowej piosenki Spice Girls:

 

 

 

Ponad 80 milionów sprzedanych płyt

Spice Girls był jednym z najpopularniejszych brytyjskich zespołów w latach 90. Sprzedały ponad 80 milionów płyt na całym świecie. W 1997 roku wystąpiły w filmie „Spice World”. Managerem zespołu był Simon Fuller, twórca programu telewizyjnego „ Pop Idol”, który w Polsce znany jest jako „Idol” (właśnie trwają castingi do kolejnej edycji).

 

Dziewczyny nagrały razem trzy płyty: „Spice” (1996), „Spiceworld” (1997) i „Forever” (2000). W maju 1998 roku z zespołu odeszła Geri Halliwell, by rozpocząć karierę solową. Wydała płytę, podobnie jak prawie wszystkie koleżanki z zespołu, nie licząc Victorii Beckham, która nagrała co prawda kilka singli, by ostatecznie zająć się projektowaniem ubrań.

 

Polecamy też: Król występów na żywo, ofiara AIDS, autor hitu wszech czasów. 25 lat temu zmarł Freddie Mercury

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?