Spice Girls
Fot. Spice Girls GEM Youtube
ZE ŚWIATA MUZYKI

Z okazji 20-lecia zespołu Spice Girls nagrały nową piosenkę. W maju planują wrócić z całą płytą!

Weronika Bruździak-Gębura 24 listopada 2016 16:30
Spice Girls
Fot. Spice Girls GEM Youtube

Geri Halliwell, Emma Bunton i Mel B – trzy gwiazdy zespołu Spice Girls nagrały razem nowy kawałek. Właśnie wyciekł do sieci.

 

Nazwa od pierwszych liter ich imion

Spicetki nagrały „Song for her” z okazji 20-lecia wydania debiutanckiego singla „Wannabe”. Nowy utwór promują pod nazwą GEM - od pierwszych liter ich imion. Ich wspólna płyta ma się ukazać wiosną 2017 roku. W projekcie nie wzięły udziału Mel C i Victoria Beckham. Ostatni wspólny występ zespołu Spice Girls miał miejsce w 2012 roku z okazji zakończenia olimpiady w Londynie.

 

Posłuchaj nowej piosenki Spice Girls:

 

 

 

Ponad 80 milionów sprzedanych płyt

Spice Girls był jednym z najpopularniejszych brytyjskich zespołów w latach 90. Sprzedały ponad 80 milionów płyt na całym świecie. W 1997 roku wystąpiły w filmie „Spice World”. Managerem zespołu był Simon Fuller, twórca programu telewizyjnego „ Pop Idol”, który w Polsce znany jest jako „Idol” (właśnie trwają castingi do kolejnej edycji).

 

Dziewczyny nagrały razem trzy płyty: „Spice” (1996), „Spiceworld” (1997) i „Forever” (2000). W maju 1998 roku z zespołu odeszła Geri Halliwell, by rozpocząć karierę solową. Wydała płytę, podobnie jak prawie wszystkie koleżanki z zespołu, nie licząc Victorii Beckham, która nagrała co prawda kilka singli, by ostatecznie zająć się projektowaniem ubrań.

 

Polecamy też: Król występów na żywo, ofiara AIDS, autor hitu wszech czasów. 25 lat temu zmarł Freddie Mercury

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?