Weronika Kostyra 10 lutego 2018 20:00
1/7
Spice Girls
Copyright @East News, Instagram @victoriabeckham
1/7

Chociaż złośliwi twierdzili, że głównym atutem „spicetek” jest totalny brak kompleksów, zespół Spice Girls jest niekwestionowaną ikoną barwnych lat 90. Pierwszy singiel grupy – kultowa piosenka „Wannabe” miała swoją premierę już ponad 21 lat temu. Był jednym z największych hitów lat 90. i dotarł do pierwszego miejsca list przebojów w ponad 32 krajach.

Zespół Spice Girls: ikona lat 90.

Na czym polegał fenomen pięciu zupełnie różnych i dość przeciętnych dziewczyn?  Wszystko zaczęło się w 1994 roku. Menadżer Chris Herbert szukał zespołu muzycznego, który mógłby powtórzyć sukces żeńskiego tria lat osiemdziesiątych – Bananaramy. Po opublikowanym w prasie ogłoszeniu zgłosiły się setki początkujących tancerek i piosenkarek. Były wśród nich Emma Lee Bunton, która na swym koncie miała tylko małą rólkę w serialu telewizyjnym, Melanie Brown – była sekretarka i niedoszła aktorka, Melanie Chisholm – początkująca baletnica ze sceny operowej, Victoria Adams – wokalistka nikomu nie znanego zespołu, oraz Geri Estelle Halliwell, sprzątaczka, tancerka i striptizerka. Każda z nich reprezentowała inny typ urody i osobowości. Razem miały przypaść do gustu wszystkim.

Żadna z dziewczyn nie potrafiła dobrze tańczyć ani śpiewać. Nazwa „Spice Girls” została wymyślona przez Geri Halliwell, która w czasie przygotowywania pierwszego albumu wręczyła koleżankom pierścionkami z napisem „spice”. Do debiutu przygotowywały się przez rok, ale efekt przerósł wszelkie oczekiwania – debiutancki album „Spice” sprzedał się w nakładzie 18 milionów egzemplarzy, a dziewczyny zgarnęły wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody.

„Myślę, że młodzi ludzie mogą się z nami identyfikować”, tak Emma wyjaśniała najważniejszy powód sukcesu grupy. Spice Girls zarabiały miliony dolarów i biły rekordy popularności, bo… nie różniły się niczym od swoich wielbicielek. Nie były ani wybitnie piękne, ani wyjątkowo utalentowane, z czego uczyniły swój największy atut. „Nie jesteśmy pięknościami, ale właśnie dlatego inspirujemy nasze rówieśnice. Nie trzeba być ideałem, by czegoś dokonać”, tłumaczyła Geri. „Nasze przesłanie brzmi: »Nam się udało, więc wy też możecie!«”.

Niedawno pojawiły świat obiegła informacja, że zespół reaktywuje się, aby wziąć udział w nowych projektach. Jak wyglądają teraz członkinie zespołu?

Zobacz także: „Spice Girls” wracają! I w dodatku zarobią na tym fortunę!

2/7
Geri Halliwell metamorfoza
Copyright @Instagram @therealgerihalliwell
2/7

Najstarsza i najbardziej ekstrawagancka była ruda Ginger Spice, czyli Geri Estelle Halliwell, urodzona w Anglii, córka Szweda i Hiszpanki. To ona, była striptizerka, nosiła najkrótsze i najseksowniejsze stroje, w tym słynną mini z brytyjskiej flagi. I do niej należało ostatnie słowo w zespole. Po jego rozpadzie próbowała swoich sił w różnych dziedzinach – wznawiała solową karierę, wydała kilka książek (w tym także dla dzieci) oraz dvd z programem jogi. Poza tym projektuje ubrania i jest ambasadorką dobrej woli UNICEF i mamą dwójki dzieci. Ginger Spice okazała się bardzo wszechstronną osobą...

Zobacz także: „Spice Girls” wracają! I w dodatku zarobią na tym fortunę!

3/7
Mel B, Melanie B, Melanie Brown metamorfoza
Copyright @East News, Instagram @officialmelb
3/7

Najwięcej szumu wokół siebie robiła ciemnoskóra Melanie Janine Brown, czyli drapieżna Scary Spice ze słynną burzą loków na głowie. Mel B zrobiła karierę w telewizji –  wystąpiła w amerykańskiej edycji programu Taniec z gwiazdami – Dancing with the Stars, w którym zajęła drugie miejsce. Od 2011 roku jest jurorem australijskiej edycji programu The X Factor. Została także instruktorką fitness i wydała własne płyty dvd z ćwiczeniami znane na całym świecie. Niedawno głośno było o jej burzliwym rozwodzie.


Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Mel B o mężu: „Zacisnął ręce wokół mojej szyi i zaczął mnie dusić”

4/7
Victoria Beckham metamorfoza
Copyright @East News, Instagram @victoriabeckham
4/7

Najelegantszą „spicetką” była Posh Spice – Victoria Adams. Jej możliwości wokalne nie były imponujące, ale stworzyła wyjątkowy i rozpoznawalny wizerunek. Nosiła tylko markowe ciuchy od najlepszych projektantów, a swoje serce oddała piłkarzowi Davidowi Beckhamowi. Gdy 20 lat temu pojawiły się plotki, że spodziewa się dziecka, „elegantka” powiedziała: „W ciążę zajdę dopiero wtedy, gdy Gucci, zaprojektuje stroje dla młodej mamy…”. O tym jak dalej potoczyły się jej losy nie trzeba chyba wspominać. Jej małżeństwo z Davidem Beckhamem kwitnie, mają trzech synów i córkę, a ona sama realizuje się jako projektantka mody.


Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Mel B o mężu: „Zacisnął ręce wokół mojej szyi i zaczął mnie dusić”

5/7
Melanie C metamorfoza
Copyright @Instagram @melaniecmusic
5/7

Wysportowana Sporty Spice to Melanie Jayne Chisholm. Uwielbiała gimnastykę i zdrowy styl życia. Na scenie pojawiała się w dresie Adidasa. W teledysku do największego przeboju zespołu, „Wannabe”, to właśnie ona wykonywała salto do tyłu. Mel C od lat kontynuuje karierę i solową – wydała aż sześć albumów.  Chociaż nie słyszy się u nas zbyt często o jej sukcesach, jej gwiazda nadal mocno świeci.

Zobacz także: „Spice Girls” wracają! I w dodatku zarobią na tym fortunę!

6/7
Emma Bunton metamorfoza
Copyright @East News, Instagram @emmaleebunton
6/7

Zupełnie inna była najmłodsza Baby Spice, czyli jasnowłosa i błękitnooka Emma Lee Bunton. Ubierała się w jaskraworóżowe stroje, włosy wiązała w kitki na czubku głowy. Deklarowała wtedy, że jej jedyną słabością były słodycze, a ideałem mężczyzny – George Clooney, który podobno był tą informacją zachwycony. Po rozpadzie zespołu Spice Girls wydała trzy solowe albumy oraz została prezenterką radiową i telewizyjną. Wzięła też udział w brytyjskiej edycji „Tańca z gwiazdami” i wychowuje dwóch synów.


Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Mel B o mężu: „Zacisnął ręce wokół mojej szyi i zaczął mnie dusić”

7/7
Spice Girls
Copyright @East News
7/7

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!