TYLKO U NAS!

Viki Gabor o Eurowizji Junior: „nie pamiętam wszystkiego. Emocje były ogromne”

„Dzięki temu nauczyłam się pewności siebie na scenie”

Konrad Szczęsny 26 stycznia 2020 15:44

W listopadzie 2019 roku Polska przeszła do historii: jako jedyny kraj dwa razy z rzędu zdołaliśmy wygrać Eurowizję Junior. Dokonała tego 12-letnia Viki Gabor. Jak wspomina pobyt w Gliwicach, atmosferę panującą wśród uczestników i sam konkurs? O tym opowiedziała przed naszą kamera.

Viki Gabor o Eurowizji Junior 2019

– Nigdy w życiu nie występowałam na aż takiej dużej scenie jak właśnie w Gliwicach, przed taką liczbą ludzi, widowni, więc to dla mnie było ogromne nowe doświadczenie. Oczywiście zawsze jest nowe doświadczenie, nawet na takiej małej scenie, zawsze się człowiek uczy, więc ja się uczę cały czas. Myślę, że Eurowizja Junior była dla mnie nowym doświadczeniem, nauczyła mnie pewności siebie na scenie, bo to jest bardzo ważne, żeby mieć swoją charyzmę, swój charakter – opowiada przed naszą kamerą Viki Gabor.

Kayah zapytała ją czy bardzo denerwowała się przed wejściem na scenę w Gliwicach.

– Tak naprawdę to śpiewałam dwa razy: jeden był dla jurorów, drugi dla publiczności, widowni. Za pierwszym razem byłam bardzo zestresowana. Czułam różnicę w wykonaniu. Myślę że bardziej się zestresowałam. Natomiast ten występ dla wszystkich, byłam juz bardziej wyluzowana i nie miałam w ogóle stresu przed. Na backstage'u było na luzie, skupiłam się troszkę i tak naprawdę nie pamiętam wszystkiego, bo to były takie emocje, że się nie da tego zapamiętać – podkreśla 12-latka.

Viki Gabor o uczestnikach Eurowizji Junior 2019. Czy mają kontakt?

A czy czuła na backstage'u ducha rywalizacji ze strony przedstawicieli innych państw?

– Nie. Tam w ogóle nie było takiej rywalizacji, że wszyscy pokazują coś. W ogóle przyjaźnimy się wszyscy, mamy taką grupkę na Instagramie i piszemy ze sobą, więc to jest naprawdę super – zaznacza Viki.

Czy w Gliwicach miała swojego faworyta?

– Tak serio to mi się podobały wszystkie piosenki, bo wszystkie miały „to coś”. Wszystkie miały taki inny smaczek. I to jest takie fajne, że wszystko było inne, nie było to samo, bo to się staje po prostu nudne – ocenia zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019.

Pełny zapis rozmowy możesz zobaczyć powyżej.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.