TYLKO U NAS!

Viki Gabor o Eurowizji Junior: „nie pamiętam wszystkiego. Emocje były ogromne”

„Dzięki temu nauczyłam się pewności siebie na scenie”

Konrad Szczęsny 26 stycznia 2020 15:44

W listopadzie 2019 roku Polska przeszła do historii: jako jedyny kraj dwa razy z rzędu zdołaliśmy wygrać Eurowizję Junior. Dokonała tego 12-letnia Viki Gabor. Jak wspomina pobyt w Gliwicach, atmosferę panującą wśród uczestników i sam konkurs? O tym opowiedziała przed naszą kamera.

Viki Gabor o Eurowizji Junior 2019

– Nigdy w życiu nie występowałam na aż takiej dużej scenie jak właśnie w Gliwicach, przed taką liczbą ludzi, widowni, więc to dla mnie było ogromne nowe doświadczenie. Oczywiście zawsze jest nowe doświadczenie, nawet na takiej małej scenie, zawsze się człowiek uczy, więc ja się uczę cały czas. Myślę, że Eurowizja Junior była dla mnie nowym doświadczeniem, nauczyła mnie pewności siebie na scenie, bo to jest bardzo ważne, żeby mieć swoją charyzmę, swój charakter – opowiada przed naszą kamerą Viki Gabor.

Kayah zapytała ją czy bardzo denerwowała się przed wejściem na scenę w Gliwicach.

– Tak naprawdę to śpiewałam dwa razy: jeden był dla jurorów, drugi dla publiczności, widowni. Za pierwszym razem byłam bardzo zestresowana. Czułam różnicę w wykonaniu. Myślę że bardziej się zestresowałam. Natomiast ten występ dla wszystkich, byłam juz bardziej wyluzowana i nie miałam w ogóle stresu przed. Na backstage'u było na luzie, skupiłam się troszkę i tak naprawdę nie pamiętam wszystkiego, bo to były takie emocje, że się nie da tego zapamiętać – podkreśla 12-latka.

Viki Gabor o uczestnikach Eurowizji Junior 2019. Czy mają kontakt?

A czy czuła na backstage'u ducha rywalizacji ze strony przedstawicieli innych państw?

– Nie. Tam w ogóle nie było takiej rywalizacji, że wszyscy pokazują coś. W ogóle przyjaźnimy się wszyscy, mamy taką grupkę na Instagramie i piszemy ze sobą, więc to jest naprawdę super – zaznacza Viki.

Czy w Gliwicach miała swojego faworyta?

– Tak serio to mi się podobały wszystkie piosenki, bo wszystkie miały „to coś”. Wszystkie miały taki inny smaczek. I to jest takie fajne, że wszystko było inne, nie było to samo, bo to się staje po prostu nudne – ocenia zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019.

Pełny zapis rozmowy możesz zobaczyć powyżej.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.