Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska
Z Życia gwiazd

Robi karierę, nie pojawia się w szkole. "Odpowiada mi ten schemat", mówi Viki Gabor. Co z jej edukacją?

"Mam taki komfort, że nikt się na mnie nie patrzy"

Olga Figaszewska 21 kwietnia 2024 13:32
Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska

Viki Gabor odniosła ogromny sukces. Młoda wokalistka kilka lat temu podbiła serca fanów. Od tamtej pory tworzy, koncertuje i nie zamierza się zatrzymywać. W jednym z wywiadów zdradziła, że łączenie obowiązków szkolnych z pracą nad nowym albumem nie sprawia jej żadnych trudności. Przy okazji zdradziła, że jest uczennicą nietypowego liceum. Jakie ma wyniki w nauce?

Viki Gabor o karierze i edukacji. Jest uczennicą nietypowego liceum

Polska usłyszała o niej za sprawą programu The Voice Kids. Viki Gabor błyskawicznie podbiła serca fanów i zdobyła ich sympatię. Młoda wokalistka pokonywała kolejne etapy muzycznego show. Znalazła się w finale, w którym zajęła drugie miejsce. Na swoim koncie ma również udział w Eurowizji Junior w 2019 roku, gdzie wykonała utwór Superhero i sięgnęła po główną nagrodę. Od tamtej pory jej kariera gna – współpracuje z wytwórnią, przy wspólnych projektach spotyka się z gwiazdami polskiej estrady i wydała dwa albumy studyjne.  Właśnie pracuje nad najnowszym krążkiem. 

Cieszy mnie robienie muzyki i w sumie od małego chciałam to robić. Teraz mi się to udaje i mam taką szansę, żeby tworzyć, śpiewać, koncertować i mieć swoich fanów. Myślę, że nawet za 10 lat mi się to nie znudzi”, mówiła w sobotnim wydaniu Dzień Dobry TVN, gdzie zaprezentowała swój nowy singiel Daj mi znak.

Czytaj też: Mam Talent: Marcin Prokop rozgadał się na temat córki. Nie ukrywał wzruszenia!

Viki Gabor, gala Wiktory 2021, 31.03.2022 Warszawa
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Viki Gabor, gala Wiktory 2021, 31.03.2022 Warszawa

Viki Gabor nie tęskni za rówieśnikami: "Odpowiada mi ten schemat"

Kalendarz Viki Gabor jest zapełniony po brzegi. Jak łączy życie zawodowe z nauką? Nastolatka jest uczennicą pierwszej klasy liceum. Młoda artystka przyznała, że nie ma problemów z pogodzeniem obowiązków i osiąga świetne wyniki. Korzysta z możliwości nauki zdalnej, którą oferuje jej szkoła. „Od początku, jak zaczęłam swoją karierę i szkołę, ustaliliśmy z moim teamem, że mam taki kalendarz i wszystko jakoś ogarniam, daję radę. Mam dobre oceny, muszę się pochwalić, na razie jest okej, no i mam wszystko w sumie zdalnie. Jestem w takiej szkole, gdzie wszystko zdaję tak naprawdę z domu, więc powiedzmy, że mam taki luz. Nawet jak jestem w trasie, mogę zdać egzamin. Jest to naprawdę fajna szkoła i odnajduję się w niej”, opowiadała młoda artystka.

W rozmowie z dziennikarzami przyznała, że nie brakuje jej wypraw do szkoły. Czułaby się wtedy skrępowana, ponieważ skupiałaby na sobie uwagę uczniów. „Ja z moimi znajomymi i tak się spotykam, i tak rozmawiamy ze sobą, więc raczej mi tego nie brakuje. Mam taki komfort, że nikt się na mnie nie patrzy i mogę się skupić na lekcjach. Jakbym była w szkole teraz, to pewnie bym nie miała spokoju, więc odpowiada mi ten schemat”, tłumaczyła Viki Gabor.

Dla wokalistki nauka jest bardzo ważna i przykłada się do wszystkich zajęć. Rodzicom gwiazdy także zależy na tym, by zdobyła wiedzę i wykształcenie. „Mama zawsze mnie pcha do tej szkoły, tak samo, jak i tata. Mnie na tym też zależy, więc jest dobrze. Pamiętam, że mieliśmy taką rozmowę, że szkoła musi być zrobiona. Kariera karierą, ale szkoła musi być”, mówiła na kanapie Dzień Dobry TVN.  

Czytaj też: Dekadę temu Conchita Wurst wygrała Eurowizję. Tak dziś wygląda!

Viki Gabor, Viki Gabor przed studiem DDTVN, 20.04.2024 Warszawa
Fot. Aliaksandr Valodzin/East News

Viki Gabor, Viki Gabor przed studiem DDTVN, 20.04.2024 Warszawa

Viki Gabor, Plan programu Rytmy Dwójki, 2023
Fot. VIPHOTO/East News

Viki Gabor, Plan programu Rytmy Dwójki, 2023

TAGI #Viki Gabor

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.