Conchita Wurst
Fot. Rolf Klatt/REX/EAST NEWS
metamorfozy gwiazd

Dekadę temu Conchita Wurst wygrała Eurowizję. Tak dziś wygląda!

Według wielu jest nie do poznania...

Rafał Kowalski 20 kwietnia 2024 15:40
Conchita Wurst
Fot. Rolf Klatt/REX/EAST NEWS

Gdy niemal równo 10 lat temu pojawiła się na eurowizyjnej scenie, wzbudziła ogromną sensację. Światowe media rozpisywały się o draq queen z brodą walczącej o zwycięstwo dla Austrii. Internautów dzielił jej kontrowersyjny wizerunek, ale gdy zaśpiewała, jej niezwykłego talentu podważyć się nie dało. Conchita Wurst ostatecznie wygrała 59. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jak się zmieniła?

Jak dziś wygląda Conchita Wurst? Zdjęcia

Imię i nazwisko Thomas Neuwirth większości obserwatorom show-biznesu powie niewiele. Jednak gdy w dyskusjach pada Conchita Wurst, szybko większość z nas wspomnieniami wraca do eurowizyjnego występu z „Rise Like a Phoenix”, który 10 lat temu przyniósł Austrii zwycięstwo.

Ostatecznie Thomas i Conchita to ta sama osoba. Artysta stworzył swoje sceniczne alter ego już w 2011 roku. Kobiece stroje, makijaż i peruka miały pozwalać przekazywać mu wartości, które były i są dla niego ważne – równość, tolerancję i prawo do bycia, kim się chce.

Conchita Wurst, 2014, Kopenhaga - Eurowizja

Conchita Wurst, 2014, Kopenhaga - Eurowizja
Fot. AA / Abaca Press / Forum

Conchita Wurst na Złotych Globach 2015

Conchita Wurst na Złotych Globach 2015
Fot. Forum

Taki miks zewnętrznych cech powodował w sieci burzliwe dyskusje… „Broda sprawia, że na scenie czuję się komfortowo. Kocham się, a kobieta z brodą jest zabawna i wyraża wszystko, co czuję. W pracy jestem królową, a w domu rozleniwionym chłopakiem", opowiadał wokalista w jednym z show.

Z kolei z TVN24 dowiedzieliśmy się, że muzyk nie był rozumiany nawet przez część środowiska LGBT. „Mówili, że nie mogę być drag queen, skoro mam brodę. A ja pytałam dlaczego? Nie wiedziałam czemu, nawet w tym środowisku, spotkałam się z zaszufladkowaniem. Ci ludzie powinni być tolerancyjni i mieć otwarte umysły. Kiedy zobaczyłam ten sprzeciw, pomyślałam: zostawię tę brodę i będę się starała właśnie tym coś przekazać. Nikt nie musi mnie kochać, ale trzeba akceptować, że istnieję i jestem tutaj”, opowiadał.

Zobaczcie, jak przez lata zmieniała się Conchita Wurst.

Sprawdź też: Zastąpił w „Va Banque” Przemysława Babiarza, napisał kilka książek. Co wiemy o Radosławie Kotarskim?

Conchita Wurst na Life Ball 2017 w Wiedniu

Conchita Wurst na Life Ball 2017 w Wiedniu
Fot. Steffens / ddp images / Forum

Conchita Wurst na Life Ball 2018 w Wiedniu

Conchita Wurst na Life Ball 2018 w Wiedniu
Fot. AA/ABACA / Abaca Press / Forum

Conchita Wurst, 2019 Berlin, gala Golden Camera

Conchita Wurst, 2019 Berlin, gala Golden Camera
Fot. AXEL SCHMIDT / Reuters / Forum

Conchita Wurst dzisiaj. Najnowsze fotografie

Wiosna to czas, w którym fani Eurowizji jeżdżą za ukochanymi artystami na tak zwane pre-parties. To imprezy, podczas których lepiej mogą zaprezentować się szerszej publiczności reprezentanci konkursu, który odbywa się z maju. Podczas specjalnie organizowanych wydarzeń nigdy nie brakuje też legend Eurowizji.

Nie inaczej jest w tym roku. Podczas zabawy w Londynie na scenie pojawiła się Conchita Wurst. Laureatka Eurowizji wykonała kilka swoich przebojów, a przy okazji zachwyciła nowym wizerunkiem.

„To zdjęcie daje vibe Edwarda Nożycorękiego", napisała na Instagramie.

Ładnie? 

Czytaj też: Jest jedynym i ukochanym dzieckiem Jana Kobuszewskiego. „Była przy ojcu do ostatnich chwil”

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.