Wykonawczyni hitu „Superhero” szczerze o zwycięstwie w Eurowizji Junior

Konrad Szczęsny 25 listopada 2019 01:17

W doskonałym stylu wygrała Eurowizję Junior 2019, organizowaną w Gliwicach. Hit „Superhero” okazał się bezkonkurencyjny – dzięki niemu Viki Gabor została zwyciężczynią konkursu. Tym samym Polska jako pierwszy kraj w historii wydarzenia sięgnął po laur zwycięstwa dwa lata z rzędu. Jak Viki Gabor czuła się, odbierając statuetkę? Co czuła tuż przed oficjalnym ogłoszeniem wyników? I kiedy rozważyłaby oddanie trofeum na cele charytatywne? To zdradziła w rozmowie z Konradem Szczęsnym z viva.pl!

Konrad Szczęsny: Ciężka jest statuetka, którą otrzymałaś w niedzielę wieczorem po zwycięstwie w Eurowizji Junior?

Viki Gabor: Bardzo, dlatego muszę uważać, żeby jej nie upuścić! Cieszę, że ją mam: wygląda ładnie i bardzo mi się podoba (śmiech). 

Byłabyś w stanie przeznaczyć ją na cele charytatywne, gdyby na przykład była to akcja związana z ratowaniem planety?

Myślę, że tak. To jest dla mnie bardzo ważna idea, chciałabym wspomagać działania ratujące planetę. Z czystym sumieniem bym ją oddała.

Co czułaś w momencie, gdy ogłaszano wyniki głosowania telewidzów i wiedziałaś, że walczysz o zwycięstwo z Kazachstanem?

Dla mnie to w ogóle nie była walka! Bardzo kibicowałam Erżanowi z Kazachstanu, uważam, że ma świetny głos i bardzo duży talent. Tak naprawdę wspierałam wszystkich i sądzę, że mieli jednakowo duże szanse na wygraną, w tym przede wszystkim genialne piosenki. Jednak gdy Polska wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu, moje serce zaczęło bardzo szybko bić. Zresztą tancerze mówili mi: „chyba zaraz umrzemy, prawie mamy zawał!”. Odpowiedziałam im, że ja też (śmiech). Uważam, że zwycięstwo było najważniejszym momentem w moim życiu.

Jak będziesz wspominała miniony tydzień? Czym on dla Ciebie był?

Na pewno nie dam rady podsumować go w jednym zdaniu. Generalnie było świetnie, wszyscy bawili się znakomicie. Jako uczestnicy poznaliśmy się i zawiązały się między nami przyjaźnie. Myślę, że one pozostaną z nami wszystkimi na zawsze... 

Jakie masz plany na najbliższe dni? Odpoczynek?

Jeszcze nie miałam czasu o tym pomyśleć! Zobaczymy, ale wydaje mi się, że będę przede wszystkim świętować z rodziną i będziemy się bardzo cieszyli z tej wygranej, bo starałam się wypaść jak najlepiej dla Polski. 

I udało się!

Tak, ale właśnie przez to, że na tym się skupiałam przede wszystkim, nie snułam żadnych planów. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość!

Gratuluję raz jeszcze wygranej w Eurowizji Junior 2019!

Dziękuję.  

1/6
Eurowizja Junior 2019, Viki Gabor, Superhero
Copyright @Thomas Hanses (EBU)
1/6

Viki Gabor z ekipą tancerzy po wygranej w Eurowizji Junior 2019.

2/6
Eurowizja Junior 2019, Viki Gabor, Superhero
Copyright @Thomas Hanses (EBU)
2/6

Viki Gabor odniosła wielki sukces w Gliwicach: zwyciężyła dla Polski, zajmując 1. miejsce w głosowaniu telewidzów i 2. w głosowaniu jury.

3/6
Eurowizja Junior 2019, Viki Gabor, Superhero
Copyright @Thomas Hanses (EBU)
3/6

Viki Gabor zgromadziła na koncie łącznie 278 punktów, w tym 166 dzięki widzom.

4/6
Eurowizja Junior 2019, Viki Gabor, Superhero
Copyright @Thomas Hanses (EBU)
4/6

Viki Gabor nie ukrywała po ogłoszeniu wyników wzruszenia. Podkreślała, że trzymała kciuki za wszystkich reprezentantów.

5/6
Eurowizja Junior 2019, Viki Gabor, Superhero
Copyright @Thomas Hanses (EBU)
5/6

Viki Gabor ma 12 lat. Wzięła udział w drugiej polskiej edycji „The Voice Kids”, w której zajęła 2. miejsce.

6/6
Eurowizja Junior 2019, Viki Gabor, Superhero
Copyright @Thomas Hanses (EBU)
6/6

24 listopada 2019 roku zwyciężyła w Eurowizji Junior 2019, organizowanej w Gliwicach. Zaśpiewała utwór „Superhero”, który wywalczył 2. miejsce w głosowaniu jury i 1. w głosowaniu widzów.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.