ZE ŚWIATA TELEWIZJI

Wyjątkowy koncert „Eurowizja. Światło dla Europy”. Poznaj szczegóły!

Pojawi się w nim także niedoszła reprezentantka Polski, Alicja Szemplińska

Konrad Szczęsny 16 maja 2020 16:44

Wyjątkowe widowisko w wyjątkowym i trudnym czasie. Po odwołaniu 65. Konkursu Piosenki Eurowizji Europejska Unia Nadawców przygotowała koncert „Eurowizja. Światło dla Europy”. Zobaczyć w nim będzie można artystów z 41 krajów, w tym reprezentantkę Polski, Alicję Szemplińską. Nie zabraknie również słów wsparcia, wyjątkowych wykonań dobrze znanych przebojów i wzruszających momentów. Emisja widowiska już dzisiaj od 21.00 na TVP1.

Eurowizja. Światło dla Europy - szczegóły

„Światło dla Europy” to koncert transmitowany od godz. 21:00 dziś, tj. 16 maja, czyli w dniu finału odwołanego Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Organizatorzy zdecydowali się stworzyć alternatywne wydarzenie, w którym m.in. zostaną wyemitowane fragmenty wszystkich piosenek, którym nie było dane wybrzmieć na wielkiej scenie w Holandii. W koncercie wezmą udział reprezentanci 41 państw, które miały wziąć udział w konkursie, w tym polska reprezentantka, laureatka 10 edycji „The Voice Of Poland” - Alicja Szemplińska.

Wszystkie utwory, w tym „Empires” Alicji, znalazły się na już dostępnym podwójnym pamiątkowym albumie „Eurovision A Tribute To The Artists & Songs 2020”

Więcej informacji o pamiątkowym albumie W TYM MIEJSCU.

Pojawi się również wielu gości specjalnych, m.in. zwycięzcy poprzednich konkursów Eurowizji a wśród nich zeszłoroczny: Duncan Laurence (Holandia, zwycięzca Eurowizji 2019), Netta (Izrael 2018) czy podwójny laureat konkursu, Johnny Logan (Irlandia 1980, 1987 oraz 1992 - jako kompozytor).

Zwycięzca z Tel Awiwu w minioną środę wydał swój nowy singiel „Someone Else”, nagrany w Los Angeles przy współpracy z kompozytorami i producentami światowej klasy, takimi jak Brett “Leland” McLaughlin (Troye Sivan, Selena Gomez) i Bram Inscore (Icona Pop, Mayer Hawthorne).

Warto wiedzieć, że jego singiel „Arcade”, którym brawurowo wygrał zeszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji, 6-krotnie pokrył się platyną! W ciągu minionego roku w sumie odtworzono go ponad 200 000 000 razy! Nowy singiel „Someone Else” promuje EPKĘ zatytułowaną „Worlds On Fire” (premiera: 13.05.20) – album zawiera dwa wcześniejsze hity „Arcade” i „Love Don’t Hate It” oraz dwa całkiem nowe utwory!

W trakcie koncertu zostaną wyemitowane 30-sekundowe fragmenty wszystkich piosenek, które miały rywalizować w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. Ponadto, wszyscy reprezentanci zaśpiewają razem utwór „Love Shine A Light”, zwycięską piosenką Wielkiej Brytanii z 1997 roku.

Transmisja koncertu „Eurowizja 2020 Światło dla Europy” na żywo rozpocznie się 16 maja o godzinie 21.00 na antenie TVP1, a cały program będzie komentował Artur Orzech.

Koncert będzie można również zobaczyć online w internecie — transmisja na oficjalnym kanale Eurowizji w serwisie YouTube. Więcej informacji o wydarzeniu POD TYM LINKIEM 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.