Eurowizja Junior 2020
Fot. mat. prasowe
ZE ŚWIATA MUZYKI

Eurowizja Junior 2020: już wiemy, kto wygrał tegoroczny konkurs piosenki!

Czy Polska po raz trzeci z rzędu sięgnęła po zwycięstwo?

Gabriela Czernecka 29 listopada 2020 17:34
Eurowizja Junior 2020
Fot. mat. prasowe

Konkurs Eurowizji Junior 2020 wygrała Francja, czyli jedenastoletnia Valentina. Wokalny konkurs rozpoczął występ ubiegłorocznej zwyciężczyni, Viki Gabor, która odśpiewała utwór, który przyniósł jej zwycięstwo, czyli Superhero. Prowadzący tegorocznej edycji to Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski. W tym roku Polskę reprezentowała dziesięcioletnia Ala Tracz, która wystąpiła jako szósta. Kto wygra Eurowizję Junior 2020? - to pytanie tego wieczoru zadawali sobie wszyscy. Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy zaledwie kilka minut temu. Francja zwyciężyła Eurowizję Junior 2020! 

Eurowizja Junior 2020 kto wygrał

Zwycięzcą Eurowizji Junior 2020 została Valentina z Francji. W Eurowizji Junior Francja brała udział po raz czwarty. W tym roku kraj reprezentowała jedenastoletnia Valentina z piosenką  „J'imagine”. O czym opowiada jej utwór? To piosenka, która ma pokazywać, że nie należy się poddawać, nawet gdy spotykają nas przeszkody. Bo jak śpiewa Valentina: „Zawsze można sobie wyobrazić lepszy świat!” A co działo się dzisiejszego wieczoru? i Jak poradziła sobie Ala Tracz? Zobaczcie sami.

Tegoroczną Eurowizję Junior 2020 rozpoczął występ Viki Gabor, która zwyciężyła konkurs w ubiegłym roku. W tym roku nasz kraj reprezentuje Ala Tracz, która zaśpiewa piosenkę I’ll be Standing. Czy przyniesie jej sukces? To się okaże! W finale Eurowizji Junior 2020 Ala Tracz zmierzy się z jedenastoma uczestnikami. Są to: Arina Peszterewa z Białorusi, Valentina z Francji, Sandra Gadelia z Gruzji, Soleá z Hiszpanii, girlsband Unity z Holandii, Karakat Baszanowa z Kazachstanu, Chanel Monseigneur z Malty, Susan z Niemiec, Sofia Feskowa z Rosji, Petar Aničić z Serbii oraz Ołeksandr Bałabanow z Ukrainy. Ala Tracz wykonała swój utwór jako szósta. Przypomnijmy, że to pierwszy raz w historii Eurowizji Junior, że jeden kraj wygrał dwa razy z rzędu Eurowizję Junior. Czy pobijemy ten rekord i dzięki Ali Tracz po raz trzeci z rzędu Polska zwycięży Eurowizję Junior 2020? Mocno trzymamy kciuki za Alę Tracz. Prowadzący tegorocznej edycji to Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski. Oto, co działo się tego wieczoru!

Eurowizja 2020 prowadzący
Fot. AKPA

Eurowizja Junior 2020: Niemcy

Jako pierwsza na scenie pojawiła się reprezentantka Niemiec. W Eurowizji Junior 2020 ten kraj reprezentuje 13-letnia Susan, która w krajowych eliminacjach pokonała aż 70 rywali. Śpiew pokochała w wieku 4 lat, gdy zobaczyła występ starszej siostry Katji. Wykonała utwór „Stronger with you”, czyli „Dajesz mi siłę”, która mówi o tym, że jeśli ma się wokół siebie przyjaciół i rodzinę, to można spełnić każde marzenie.

Eurowizja Junior 2020: Kazachstan 

Kazachstan reprezentuje na Eurowizji Junior 2020 dwunastoletnia Karakat Bashanova. Co ciekawe, w ubiegłym roku kraj reprezentował Yerzhan Maxim, z którym Viki Gabor stoczyła zaciekłą rywalizację - on wygrał głosowanie jury, ale dzięki głosom widzów wygrała reprezentantka Polski. Karakat Bashanova zaśpiewała  piosenkę „Forever”, czyli „Na zawsze”. Utwór zadedykowała zmarłemu tacie. 

 

Eurowizja Junior 2020: Holandia

Holandię na Eurowizji Junior 2020 reprezentuje girlsband, które tworzą czternastoletnia Demi, trzynastoletnia Jayda, czternastoletnia Maud i trzynastoletnia Naomi. Ich piosenka Best Friends, czyli Najlepsze przyjaciółki opowiada o tym, że choć czasem są daleko od siebie, to ich przyjaźń przezwycięży każdą przeszkodę.

Eurowizja Junior 2020 Serbia

W tym roku Serbię reprezentuje na Eurowizji Junior czternastoletni Petar Aniči, który muzyką zainteresował się mając cztery lata. Jego utwór Hearbeat, czyli Bicie serca opowiada o pasji i miłości.

Eurowizja Junior 2020 Białoruś

Reprezentantką Białorusi na Eurowizji Junior 2020 jest dwunastoletnia Arina Peszterewa, która na koncie ma m.in. udział w The Voice Kids. Wykonała utwór Aliens, czyli Obcy.

Eurowizja Junior 2020 Polska

Przyszła kolej na Alę Tracz, czyli dziesięcioletnią reprezentantkę Polski. Ala jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, wystąpiła także w programie The Voice Kids. W maju wydała swój pierwszy singiel, wykonany w duecie z siostrą, a we wrześniu wzięła udział w show Szansa na sukces. Dzisiejszego wieczoru podczas finału Eurowizja Junior 2020 Ala Tracz wykonała utwór I'll Be Standing. Co ciekawe, dotychczas żadnemu krajowi nie udało się dwa razy z rzędu wygrać konkursu Eurowizja Junior. Aż chce się powiedzieć... do trzech razy sztuka! 

Eurowizja Junior 2020: Gruzja

Co ciekawe, Gruzja jest najbardziej utytułowanym krajem na Eurowizji Junior, na koncie ma już trzy zwycięstwa. Czy tak będzie i w tym roku? Na Eurowizji Junior 2020 Gruzję reprezentuje dziesięcioletnia Sandra Gadelia, która wykonała piosenkę You Are Not Alone, czyli Nie jesteś sam. 

Eurowizja Junior 2020 Malta

Na Eurowizji Junior 2020 Maltę reprezentuje Chanel Moseingeaur. Dziewięcioletnia młoda wokalistka pisze piosenki, gra na pianinie i cału czas… śpiewa. Na Eurowizji Junior 2020 zaśpiewała utwór Chasing Sunsets, czyli W pogoni za zachodami słońca.

Eurowizja Junior 2020 Rosja

Rosję na Eurowizji Junior 2020 reprezentuje jedenastoletnia Sofia Feskowa. Zaprezentowała utwór My New Day, „Mój nowy dzień”, w którym zachęca do tego, by wierzyć w cuda.

Eurowizja Junior 2020 Ukraina

Na Eurowizji Junior 2020 Ukrainę reprezentuje czternastoletni Ołeksandr Bałabanow, który trzykrotnie brał udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji Junior. Ale jak widać, do trzech razy sztuka!  Tego wieczoru wykonał utwór Vidkryvai (Open Up), czyli Otwórz się.

Eurowizja Junior 2020 Hiszpania

Hiszpanię na Eurowizji Junior 2020 reprezentuje dziewięcioletnia Solea, której utwór jest chyba najbardziej tanecznym w tegorocznym konkursie. A taniec Solea ma w genach, bowiem jej rodzice są tancerzami. Zaprezentowała utwór Palante, czyli Naprzód, która ma mówić, że nie należy się poddawać i zawsze podążać do przodu.

Eurowizja Junior 2020 Finał 

Po prezentacji wszystkich uczestników Eurowizja Junior 2020 mieliśmy okazję wysłuchać zwycięzcy ubiegłorocznej Eurowizji, Duncana Laurence'a. Swój zwycięski utwór wykonał w towarzystwie Viki Gabor i Roksany Węgiel. To wykonanie z pewnością przejdzie do historii! Następnie podziwialiśmy Alicję Szemplińską, która miała reprezentować Polskę w Eurowizji 2020, ale ze względu na pandemię koronawirusa konkurs odwołano. Alicja miała jednak okazję wykonać swój utwór Empires podczas finału Eurowizja Junior 2020. Później uczestnicy Eurowizji Junior 2020 wykonali hymn tegorocznego konkursu.

Łączyli się z rzecznikami poszczególnych państw, które przekazali swoje wyniki. Przedstawicielka Niemiec przekazała dwanaście punktów Holandii, Kazachstan nagrodził Białoruś, a Holandia skierowała swoją pulę Francji. Serbia przekazała maksymalną liczbę punktów Białorusi, a Białoruś nagrodziła Francję. Polskie jury najwyższą notę wręczyło Białorusi. I na ten moment zwycięska trójka wygląda tak: Francja, Białoruś, Hiszpania. Gruzja dwanaście punktów przekazała Kazachstanowi, a Malta wręczyła najwyższą notę Francji. Rosja nagrodziła Kazachstan, a Hiszpania wręczyła swoje dwanaście punktów Gruzji. Dwanaście punktów z Ukrainy wędruje do Gruzji, a francuskie jury najwyższą notę wręczyło Serbii. Na ten moment zwycięska trójka wygląda: Francja, Kazachstan i Białoruś. Czy Eurowizję Junior 2020 wygra Francja? Przed nami jeszcze decyzja widzów... i faktycznie, niekwestionowanym zwyciężczynią została Valentina z Francji.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?