Krystian Ochman, Kuba Szmajkowski, Dari
Fot. Pawel Wodzynski/East News,Artur Zawadzki/REPORTER(02)
O TYM JEST GŁOŚNO

Eurowizja 2022: TVP podało kandydatów Koncertu Finałowego Krajowych Eliminacji

Poznaliśmy 10 artystów, którzy wystąpią podczas krajowych preselekcji

Olga Figaszewska 14 stycznia 2022 10:25
Krystian Ochman, Kuba Szmajkowski, Dari
Fot. Pawel Wodzynski/East News,Artur Zawadzki/REPORTER(02)

To niesamowita niespodzianka dla fanów Eurowizji. W ostatnim czasie wiele spekulowano na temat tego, kto będzie reprezentował Polskę w prestiżowym konkursie w 2022 roku. Okazuje się, że Telewizja Polska wyszła naprzeciw oczekiwaniom widzów i fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Podjęto decyzję o organizacji krajowych preselekcji. W połowie lutego odbędzie się Koncert Finałowy Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022. Wtedy usłyszymy utwory wykonane przez dziesiątkę artystów wybranych spośród nadesłanych 150 zgłoszeń. Dziś w programie Pytanie na Śniadanie poznaliśmy nazwiska, które powalczą o wygraną.

Krajowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022: kandydaci do preselekcji

Potwierdziły się ostatnie medialne doniesienia. Telewizja Polska zmieniła sposób wyboru kandydata i zorganizuje publiczne preselekcje wyboru reprezentanta Polski do 66. konkursu Eurowizji w Turynie. Komisja wybrała spośród nadesłanych zgłoszeń dziesięciu wykonawców. W programie Pytanie na Śniadanie poznaliśmy walczących o miano reprezentanta kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji.

Wśród osób zakwalifikowanych do preselekcji znaleźli się: Ania Byrcyn, Emilia Dębska, Lidia Kopania, Daria, Siostry Szlachta, Ochman, Karolina Stanisławczyk & Chika Toro, Kuba Szmajkowski, Unmute, Karolina Lizer.

W połowie lutego TVP przygotuje koncert preselekcyjny z udziałem 10 kandydatów. Reprezentanta Polski na Eurowizję 2022 poznamy 19 lutego 2022 roku. Wydarzenie  będzie transmitowane na żywo na antenach Telewizji Polskiej.

Zobacz też: Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Jak poinformowano, w trakcie koncertu zostanie uruchomiony system teległosowania. Widzowie będą mogli wspierać swojego faworyta. Zwycięska piosenka zostanie wybrana dzięki sumie głosów jurorskich i publiczności.

Fani konkursu mają już swoją faworytkę. Daria z piosenką Paranoia podbiła ich serca słuchaczy, a teledysk bije rekordy wyświetleń na YouTube. Jakiś czas temu w rozmowie z JastrząbPost gwiazda wyznała, co myśli na temat prestiżowego konkursu. ,,Przez jakiś czas Eurowizja może straciła na swoim znaczeniu, ale ostatnie lata zdecydowanie pokazują, że to wszystko odżyło. Sam w ogóle sukces zespołu Maneskin jak dla mnie jest niebywały. Biorąc pod uwagę ten ciężki akcent itd. Niemniej, to naprawdę wybiło się na cały świat. Nie tylko na Europę. Więc wydaje mi się, że to my tworzymy tę Eurowizję i to zależy w dużej mierze od nas, co my przyniesiemy do stołu", mówiła. 

Sprawdź też: Eurowizja 2021: Włochy zwyciężyły! Co wiemy o zespole Måneskin?

Jak myślisz, kto będzie reprezentował Polskę na 66. koncercie w Turynie? 

Daria, Eurowizja, 2022
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Daria

 

Kuba Szmajkowski, Eurowizja 2022
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Kuba Szmajkowski

Krystian OchmanEurowizja 2022
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Krystian Ochman

TAGI #Eurowizja

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.