Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Eurowizja Junior 2020: jak głosować na Alę Tracz? Sprawdź

Podajemy szczegółową instrukcję

Konrad Szczęsny 28 listopada 2020 19:05
Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe

Już w niedzielę 29 listopada finał 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci! Po raz drugi z rzędu jego gospodarzem będzie Polska. Nasz kraj reprezentuje w tym roku 10-letnia Ala Tracz z utworem „I'll Be Standing” autorstwa Gromee'go i Sary Chmiel-Gromali. Jak wesprzeć tę młodą, zdolną artystkę? Głosowanie online rusza już w piątek 27 listopada o 20.00 na stronie vote.junioreurovision.tv!

Eurowizja Junior: głosowanie online. Jak oddać głos na Alę Tracz?

W przeciwieństwie do dorosłej wersji konkursu, w Eurowizji Junior nie jest używany system audiotele. Głosowanie odbywa się natomiast drogą internetową (online), jest darmowe i podzielone zostało na dwa etapy.

Pierwszy, który ruszy już w piątek 27 listopada o godzinie 20.00, trwać będzie do niedzieli aż do rozpoczęcia finału, czyli do 16:59. Aby oddać głos, należy wejść na stronę vote.junioreurovision.tv (z menu można wybrać dowolny język, w tym polski). Tam, po obejrzeniu specjalnego skrótu wszystkich występów, wyświetlony zostanie formularz. Zaznaczyć w nim należy dokładnie 3 państwa. Wśród nich może znajdować się to, z którego pochodzi internauta, czyli na przykład Polska. To również zasada, która odróżnia Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci od jego dorosłej wersji. Na koniec należy potwierdzić swoje głosy oraz wpisać wynik prostego działania matematycznego (to forma zabezpieczenia). Głosowanie jest darmowe i aby oddać głos, wystarczy mieć jedynie dostęp do internetu! Można zrobić to, korzystając z różnych urządzeń, na przykład komputera, tabletu i telefonu komórkowego.

Drugi etap głosowania zostanie wznowiony po ostatnim występie konkursowym na 15 minut. Zasygnalizują go prowadzący show. Zasady pozostaną te same. Co więcej, udział w nim będą mogli wziąć również Ci, którzy głos oddali już w pierwszym etapie. Poniżej filmik instruktażowy.

O zwycięzcy, razem z internautami, zadecydują również gremia jurorskie z każdego z 12 uczestniczących w wydarzeniu państw stosunkiem głosów 50:50. Składać się będą zarówno z dorosłych (trzy osoby), jak i dzieci/młodzieży (dwie osoby). Każda z osób w jakiś sposób będzie związana z szeroko pojętą branżą muzyczną. Głosy oddadzą w trakcie próby jurorskiej, która odbędzie się w sobotę, dzień przed finałem. Po zsumowaniu not od każdego jurora, punkty zostaną przyznane 10 najlepszym uczestnikom: od 1 do 8, następnie 10 i 12 dla najlepszej zdaniem jurorów piosenki. Wśród nich nie może znaleźć się reprezentant z kraju, z którego pochodzi gremium.

Eurowizja Junior 2020: co wiemy? Prowadzący, uczestnicy

W tym roku konkurs odbędzie się w wyjątkowej, zdalnej formule, co ma związek z pandemią koronawirusa. Gospodarzem wydarzenia po raz drugi z rzędu jest Polska. Tym razem z całą Europą połączymy się ze Studia 5 w głównej siedzibie TVP w Warszawie przy ulicy Woronicza.

W 18. Konkursie Piosenki Eurowizji udział weźmie 12 państwa: Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Kazachstan, Malta, Polska, Rosja, Serbia, Ukraina oraz Niemcy, które jako jedyne debiutują w konkursie.

Występy młodych artystów zostały nagrane wcześniej  (pod koniec października) w studiu telewizyjnym, zlokalizowanym w danym kraju. Telewizja Polska dała delegacjom również możliwość nagrania występu w studio TVP, jeśli sytuacja związana z pandemią pozwala na przemieszczanie się pomiędzy państwami. Skorzystały z niej reprezentacje Malty, Serbii oraz Ukrainy. Aby zapewnić płynność i równość podczas konkursu, dwunastu uczestniczących nadawców zobowiązało się do zapewnienia takich samych warunków każdemu z uczestników, stosując podobny scenariusz i te same zasoby techniczne.

Eurowizja Junior 2020, Ala Tracz, Kolejność startowa Eurowizji Junior 2020
Fot. junioreurovision.tv

Kolejność startowa Eurowizji Junior 2020

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Move the World - Rusz światem!”. Występy otwarcia, tzw. interval act i głosowanie widzów będą transmitowane na żywo z Warszawy. Koncert będzie realizowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Uczestnicy konkursu, mimo że nie będą obecni fizycznej na miejscu, będą mieli możliwość pojawić się na scenie w Warszawie za sprawą AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Konkurs odbędzie się 29 listopada, w niedzielę w godzinach od 17:00 do 19:00.

Polskę reprezentować będzie 10-letnia Ala Tracz, która wygrała specjalne wydanie programu „Szansa na sukces” z piosenką „I’ll Be Standing”, autorstwa Gromee'go (Andrzej Gromala) i Sary Chmiel-Gromali. 

Gospodarzami koncertu finałowego będą w tym roku Ida Nowakowska-Herndon, Rafał Brzozowski oraz Małgorzata Tomaszewska. Na scenie jako goście specjalni pojawią się artyści związani z Konkursem Piosenki Eurowizji, wśród nich wymienia się m.in. zwycięzcę zeszłorocznej edycji widowiska, Duncana Laurence'a z Holandii oraz Viki Gabor, zeszłoroczną triumfatorkę Eurowizji Junior.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.