Eurowizja Junior 2020 Ala Tracz
Fot. AKPA
EUROWIZJA JUNIOR 2020

Eurowizja Junior 2020 za nami. Ala Tracz dała z siebie wszystko! Jak prezentowała się na scenie?

Podsumowujemy, jak wyglądał tegoroczny finał konkursu!

Gabriela Czernecka 29 listopada 2020 19:39
Eurowizja Junior 2020 Ala Tracz
Fot. AKPA

Eurowizja Junior 2020 już za nami. Ala Tracz, która reprezentowała Polskę w tegorocznym konkursie piosenki bez wątpienia dała z siebie wszystko. Na scenie wystąpiła jako szósta, a jej konkurentami byli: Arina Peszterewa z Białorusi, Valentina z Francji, Sandra Gadelia z Gruzji, Soleá z Hiszpanii, girlsband Unity z Holandii, Karakat Baszanowa z Kazachstanu, Chanel Monseigneur z Malty, Susan z Niemiec, Sofia Feskowa z Rosji, Petar Aničić z Serbii oraz Ołeksandr Bałabanow z Ukrainy. Wokalny konkurs rozpoczął występ ubiegłorocznej zwyciężczyni, Viki Gabor, która odśpiewała utwór, który przyniósł jej zwycięstwo, czyli Superhero. Prowadzącymi tegorocznej edycji byli  Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski. Przypomnijmy, że to pierwszy raz w historii konkursu, kiedy jeden kraj wygrał dwa razy z rzędu Eurowizję Junior. Wszyscy zastanawiali się, czy pobijemy ten rekord i dzięki Ali Tracz po raz trzeci z rzędu Polska zwycięży Eurowizję Junior 2020. Nie udało się. Ala Tracz ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce, ale nie ma wątpliwości, że dała z siebie wszystko i wspaniale prezentowała się na scenie!

Eurowizja Junior 2020: Ala Tracz zajęła dziewiąte miejsce

Choć dziesięcioletniej Ali Tracz ostatecznie nie udało się zwyciężyć Eurowizji Junior 2020, to jej występ i tak przejdzie do historii. Młodziutka wokalistka dała z siebie wszystko i naprawdę pięknie prezentowała się na scenie.

Eurowizję Junior 2020 głosami widzów i jurorów wygrała Valentina, reprezentująca Francję. 

Jednym z prowadzących był Rafał Brzozowski.

Eurowizja Junior 2020 Rafał Brzozowski
Fot. AKPA

Jedną z współprowadzących Eurowizja Junior 2020 była Małgorzata Tomaszewska.

Eurowizja Junior 2020
Fot. AKPA

Na scenie w podwójnej roli miała okazję pojawić się Ida Nowakowska, która nie tylko prowadziła muzyczne show, ale miała także okazję wykonać taneczny układ do piosenki Alicji Szemplińskiej.

Eurowizja Junior 2020 ida Nowakowska
Fot. AKPA

Tak prezentowała się na scenie Alicja Szemplińska.

Eurowizja Junior 2020 Alicja Szemplińska
Fot. AKPA

Nie można także nie wspomnieć o tym, że konkurs Eurowizja Junior 2020 rozpoczął występ ubiegłorocznej zwyciężczyni, Viki Gabor. 

Eurowizja Junior 2020 Viki Gabor
Fot. AKPA

Na scenie pojawiła się u jej boku także Roksana Węgiel.

 Byłe zwyciężczynie Eurowizji Junior 2020 wykonały utwór wraz ze zwycięzcą dorosłej Eurowizji 2019, Duncanem Laurence'm. Ten występ przejdzie do historii... 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?