O TYM SIĘ MÓWI

Polska wygrywa Eurowizję Junior! Roksana Węgiel dokonała niemożliwego

To wielki dzień dla naszego kraju

Konrad Szczęsny 25 listopada 2018 18:13

We właśnie zakończonym finale 16. Eurowizji Junior 2018, który odbywał się w stolicy Białorusi, Mińsku, reprezentują Polskę Roksana Węgiel zajęła 1 miejsce z liczbą punktów równą 215. Polka wystąpiła z 20. numerem startowym, prezentując na scenie utwór Anyone I want to be. Wygrała, plasując się na 7. miejscu w głosowaniu jury oraz 1. w głosowaniu publiczności.

Eurowizja Junior 2018. Roksana Roxie Węgiel z piosenką Anyone I want to be wygrywa

Transmisję z widowiska, które w tym roku zostało zorganizowane w stolicy Białorusi, rozpoczęto o godzinie 16.00 czasu lokalnego. W trakcie trwającego dwie i pół godziny widowiska widzowie oraz jurorzy usłyszeli 20 utworów z różnych krajów. Zmagania otworzyła reprezentantka Ukrainy, zaś zamknęła Roksana Węgiel z Polski, z towarzyszeniem trzech tancerek i dwóch chórzystek z grupy Universe. Wykonała propozycję Anyone I want to be, którą stworzyli Maegan Cottone, Nathan Duvall, Cutfather, Peter Wallevik, Daniel Davidsen, Lanberry i Patryk Kumór. Za choreografię odpowiadał znany z Tańca z Gwiazdami Tomasz Barański.

W przedkonkursowych zmaganiach Polska była wskazywana jako jeden z faworytów, obok reprezentantek Francji, Ukrainy, Gruzji, Australii czy Armenii. 

Te przeczucia okazały się słuszne, wygraliśmy, zdobywając 215 punktów, otrzymując 136 punktów, najwyższą notę, od publiczności!

Polska wygrywa Eurowizję Junior 2018. Roksana Węgiel na 1. miejscu w konkursie w Mińsku

Zwycięską piosenkę wybrali jurorzy, którzy swoje głosy oddali w trakcie wczorajszej próby generalnej oraz widzowie za pośrednictwem strony internetowej stosunkiem głosów 50:50. W skład polskiego gremium weszli, jak podaje Dziennik Eurowizyjny, m.in. Majka Jeżowska, Damian Ukeje oraz Saszan.

Po emocjonującym głosowaniu, w którym Polska uzyskała 7. miejsce w klasyfikacji jury (79 punktów) i 1. w głosowaniu telewidzów (136 punktów), zajęliśmy 1 miejsce, łącznie zdobywając 215 punktów. Za nami z liczbą punktów równą 203 uplasowała się reprezentantka Francji (Angélina, Jamais Sans Toi), zaś trzecie miejsce zajęła Jael z Australii z utworem Champion z 201 punktami.

Poniżej konkursowy występ oraz reakcja Roksany tuż po zwycięstwie, zaś w galerii zdjęcia ze sceny w Mińsku  

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.