Wiemy, którą pozycję startową wylosowano dla Polki

Konrad Szczęsny 18 listopada 2019 22:03

W Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się dzisiaj uroczysta Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2019. Wzięło w niej udział 19 delegacji z całej Europy (oraz Australii), w tym reprezentantka Polski, Viki Gabor. Polka wybrała na tę okazję żółtą stylizację, która wywołała pozytywne komentarze wśród fanów. Wiemy również, jako która zaprezentuje się w trakcie finału widowiska w najbliższą niedzielę w Gliwicach.

Viki Gabor w Teatrze Śląskim w Gliwicach: żółty total look

Marynarka nawiązująca do kimona, bufiaste rękawy, dosyć obszerny pas, szerokie spodnie, białe lampasy z kwiatowymi wzorami, rękawice i czarne buty na koturnie - tak można podsumować stylizację Viki Gabor, w której pojawiła się na czerwonym dywanie w Teatrze Śląskim w Katowicach. Do tego dobrała dosyć ciężką biżuterię, w tym długie naszyjniki i duże srebrne kolczyki. Dopełnieniem była fryzura - wysoko upięty kok, który podkreślił urodę 12-latki. Polka wzięła udział w Ceremonii Otwarcia 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który dzięki wygranej Roksany Węgiel w tym roku odbywa się w Gliwicach. Wraz z nią na czerwonym dywanie pojawili się przedstawiciele 18 innych krajów, w tym Australii. Wszystkich witał prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski oraz dyrektor Europejskiej Unii Nadawców, Jon Ola Sand. 

Ceremonię poprowadził zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Mateusz Szymkowiak, który witał każdego uczestnika w danym języku narodowym oraz zadawał kilka pytań. Następnie był czas na zdjęcia. Jako goście specjalnie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który wykonał hymn Eurowizji – „Te Deum”, młodzieżowa formacja 4Dreamers oraz zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji konkursu, Roksana Węgiel. Zaprezentowała ona premierowo skomponowany przez Gromeego hymn Eurowizji Junior 2019, zatytułowany „Share the joy”.

Eurowizja Junior: pozycja Polski w finale. Kolejność startowa występów

Wykonawczyni hitu „Anyone I want to be” miała także poważne zadanie do wykonania: losowała numer startowy dla Viki Gabor. I tak wiadomo już, że w trakcie finału, który odbędzie się w Arenie Gliwice w najbliższą niedzielę 24 listopada, Polka wystąpi z 11 numerem startowym.

„Jest to dość dobre miejsce – patrząc po wynikach poprzednich lat reprezentanci startujący z 11. pozycji zajmowali średnio 6-7. miejsce, przy czym dwukrotnie to miejsce dało zwycięstwo (Malta 2013 i Włochy 2014), raz drugie miejsce (Armenia 2015) i dwa razy trzecie (Chorwacja 2004 i Włochy 2016). Trzykrotnie jedenastka dała 13. miejsce w rankingu, co jest najniższym w statystykach dla tej pozycji startowej. Ostatni raz taka sytuacja zdarzyła się w 2010 roku”, przypomina statystyki Dziennik Eurowizyjny.

Wylosowano również pierwszą i ostatnią pozycję startową. I tak koncert otworzy reprezentant Australii (który ma polskie korzenie, jego rodzina pochodzi z Zawiercia) Jordan Anthony, który wykona utwór „We Will Rise”, zaś zamknie go Serbka Darija Vračević z piosenką „Podigni glas (Raise Your voice)”, nawiązującą do kryzysu klimatycznego na świecie.

Resztę numerów startowych ustalili producenci Eurowizji Junior 2019 z TVP, zaś listę zaakceptowali przedstawiciele Europejskiej Unii Nadawców. Tak prezentuje się pełna kolejność występów:

1. Australia

2. Francja

3. Rosja

4. Północna Macedonia

5. Hiszpania

6. Gruzja

7. Białoruś

8. Malta

9. Walia

10. Kazachstan

11. Polska

12. Irlandia

13. Ukraina

14. Holandia

15. Armenia

16. Portugalia

17. Włochy

18. Albania

19. Serbia

Próby w Arenie Gliwice rozpoczną się we wtorek 19 listopada 2019 roku. 

W galerii możesz zobaczyć, jak na Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2019 prezentowała się Viki Gabor  

1/8
Viki Gabor, Wiktoria Gabor, Eurowizja Junior 2019, Gliwice, Ceremonia Otwarcia
Copyright @Lukasz Kalinowski/East News
1/8

Viki Gabor na Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2019 pojawiła się w żółtej stylizacji.

2/8
Viki Gabor, Wiktoria Gabor, Eurowizja Junior 2019, Gliwice, Ceremonia Otwarcia
Copyright @Lukasz Kalinowski/East News
2/8

Polka dobrała do niej dosyć ciężką biżuterię, w tym naszyjniki i duże kolczyki.

3/8
Viki Gabor, Wiktoria Gabor, Mateusz Szymkowiak, Eurowizja Junior 2019, Gliwice, Ceremonia Otwarcia
Copyright @Lukasz Kalinowski/East News
3/8

Na scenie rozmawiał z nią Mateusz Szymkowiak, który prowadził całą ceremonię.

4/8
Viki Gabor, Wiktoria Gabor, Mateusz Szymkowiak, Eurowizja Junior 2019, Gliwice, Ceremonia Otwarcia
Copyright @Lukasz Kalinowski/East News
4/8

Wiadomo, że w niedzielnym finale Eurowizji Junior 2019 Polka wystąpi z 11. numerem startowym.

5/8
Viki Gabor, Wiktoria Gabor, Jacek Kurski, Jon Ola Sand, Eurowizja Junior 2019, Gliwice, Ceremonia Otwarcia
Copyright @Lukasz Kalinowski/East News
5/8

Tak Viki Gabor prezentowała się na czerwonym dywanie z Jackiem Kurskim, prezesem TVP oraz Jonem Ola Sandem, dyrektorem Europejskiej Unii Nadawców.

6/8
Viki Gabor, Wiktoria Gabor, Jacek Kurski, Jon Ola Sand, Eurowizja Junior 2019, Gliwice, Ceremonia Otwarcia
Copyright @Lukasz Kalinowski/East News
6/8

A tutaj Viki Gabor wraz z polską ekipą na czerwonym dywanie. Uśmiechy nie schodziły z ich twarzy!

7/8
Roksana Węgiel, Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2019
Copyright @Instagram @roksanawęgiel
7/8

Na czerwonym dywanie pojawiła się również Roksana Węgiel, która będzie obok Olka Sikory i Idy Nowakowskiej prowadzącą niedzielny konkurs.

8/8
Viki Gabor, Wiktoria Gabor, Eurowizja Junior 2019, Gliwice, Ceremonia Otwarcia
Copyright @Instagram @vikigabor
8/8

Viki Gabor zaśpiewa w niedzielę w Gliwicach bardzo dobrze przyjęty przez fanów i rozgłośnie utwór „Superhero”.

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.