O TYM SIĘ MÓWI

Tak Viki Gabor wypadła na Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2019

Wiemy, którą pozycję startową wylosowano dla Polki

Konrad Szczęsny 18 listopada 2019 22:03

W Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się dzisiaj uroczysta Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2019. Wzięło w niej udział 19 delegacji z całej Europy (oraz Australii), w tym reprezentantka Polski, Viki Gabor. Polka wybrała na tę okazję żółtą stylizację, która wywołała pozytywne komentarze wśród fanów. Wiemy również, jako która zaprezentuje się w trakcie finału widowiska w najbliższą niedzielę w Gliwicach.

Viki Gabor w Teatrze Śląskim w Gliwicach: żółty total look

Marynarka nawiązująca do kimona, bufiaste rękawy, dosyć obszerny pas, szerokie spodnie, białe lampasy z kwiatowymi wzorami, rękawice i czarne buty na koturnie - tak można podsumować stylizację Viki Gabor, w której pojawiła się na czerwonym dywanie w Teatrze Śląskim w Katowicach. Do tego dobrała dosyć ciężką biżuterię, w tym długie naszyjniki i duże srebrne kolczyki. Dopełnieniem była fryzura - wysoko upięty kok, który podkreślił urodę 12-latki. Polka wzięła udział w Ceremonii Otwarcia 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który dzięki wygranej Roksany Węgiel w tym roku odbywa się w Gliwicach. Wraz z nią na czerwonym dywanie pojawili się przedstawiciele 18 innych krajów, w tym Australii. Wszystkich witał prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski oraz dyrektor Europejskiej Unii Nadawców, Jon Ola Sand. 

Ceremonię poprowadził zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Mateusz Szymkowiak, który witał każdego uczestnika w danym języku narodowym oraz zadawał kilka pytań. Następnie był czas na zdjęcia. Jako goście specjalnie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który wykonał hymn Eurowizji – „Te Deum”, młodzieżowa formacja 4Dreamers oraz zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji konkursu, Roksana Węgiel. Zaprezentowała ona premierowo skomponowany przez Gromeego hymn Eurowizji Junior 2019, zatytułowany „Share the joy”.

Eurowizja Junior: pozycja Polski w finale. Kolejność startowa występów

Wykonawczyni hitu „Anyone I want to be” miała także poważne zadanie do wykonania: losowała numer startowy dla Viki Gabor. I tak wiadomo już, że w trakcie finału, który odbędzie się w Arenie Gliwice w najbliższą niedzielę 24 listopada, Polka wystąpi z 11 numerem startowym.

„Jest to dość dobre miejsce – patrząc po wynikach poprzednich lat reprezentanci startujący z 11. pozycji zajmowali średnio 6-7. miejsce, przy czym dwukrotnie to miejsce dało zwycięstwo (Malta 2013 i Włochy 2014), raz drugie miejsce (Armenia 2015) i dwa razy trzecie (Chorwacja 2004 i Włochy 2016). Trzykrotnie jedenastka dała 13. miejsce w rankingu, co jest najniższym w statystykach dla tej pozycji startowej. Ostatni raz taka sytuacja zdarzyła się w 2010 roku”, przypomina statystyki Dziennik Eurowizyjny.

Wylosowano również pierwszą i ostatnią pozycję startową. I tak koncert otworzy reprezentant Australii (który ma polskie korzenie, jego rodzina pochodzi z Zawiercia) Jordan Anthony, który wykona utwór „We Will Rise”, zaś zamknie go Serbka Darija Vračević z piosenką „Podigni glas (Raise Your voice)”, nawiązującą do kryzysu klimatycznego na świecie.

Resztę numerów startowych ustalili producenci Eurowizji Junior 2019 z TVP, zaś listę zaakceptowali przedstawiciele Europejskiej Unii Nadawców. Tak prezentuje się pełna kolejność występów:

1. Australia

2. Francja

3. Rosja

4. Północna Macedonia

5. Hiszpania

6. Gruzja

7. Białoruś

8. Malta

9. Walia

10. Kazachstan

11. Polska

12. Irlandia

13. Ukraina

14. Holandia

15. Armenia

16. Portugalia

17. Włochy

18. Albania

19. Serbia

Próby w Arenie Gliwice rozpoczną się we wtorek 19 listopada 2019 roku. 

W galerii możesz zobaczyć, jak na Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2019 prezentowała się Viki Gabor  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.