VIVA! VIDEO

Poznaj Alę Tracz, reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2020

Powtórzy sukces Roxie i Viki?

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 24 listopada 2020 12:48

Zeszłoroczna wygrana Viki Gabor oznacza, że 18. edycja konkursu Eurowizja Junior po raz kolejny odbędzie się w Polsce. Ponownie zostanie zorganizowana przy współpracy Telewizji Polskiej oraz Europejskiej Unii Nadawców. Finał obejrzymy już w niedzielę 29 listopada o godzinie 17.00 w TVP1. Zeszłoroczny konkurs oglądało aż polskich 5,5 mln widzów, kibicujących Viki i jej hitowi „Superhero”.

Polska jest jedynym krajem, któremu udało się zatriumfować w konkursie dwa razy z rzędu. Czy mamy szanse na trzecie zwycięstwo i powtórzenie sukcesu Roxie Węgiel i Viki Gabor? Tak! Tym razem nasz kraj reprezentuje Ala Tracz, 10-letnia wokalistka dobrze znana widzom programu The Voice Kids, z utworem „I'll Be Standing”.

Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe

Jak będzie wyglądał międzynarodowy konkurs w czasach pandemii? 12 finalistów nagrało już swoje występy w studiach zlokalizowanych we własnym kraju, w takich samych warunkach technicznych i według podobnego scenariusza. Zostaną premierowo pokazane podczas finału w Warszawie, a głosowanie (oraz występy specjalne, w tym Viki Gabor) odbędzie się na żywo.

Ala Tracz – polska reprezentantka na Eurowizji Junior 2020

10-letnia Ala Tracz pochodzi ze wsi Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Ala jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, wystąpiła także w programie The Voice Kids. W maju wydała swój pierwszy singiel, wykonany w duecie z siostrą, a we wrześniu wzięła udział w show Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020, który miał wyłonić tegorocznego reprezentanta w międzynarodowym konkursie. Ala zajęła pierwsze miejsce z utworem „I’ll Be Standing” i już 29 listopada zobaczymy ją w finale.

Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe

Talent Ali już we wczesnym dzieciństwie zauważyli jej rodzice, a gdy dziewczynka skończyła 5 lat, zapisali ją na profesjonalne lekcje śpiewu. Młodziutka wokalistka jest także pasjonatką tańca, jazdy konnej i innych sportów, szczególnie jazdy na rolkach. Ala uwielbia podróże, a jako reprezentantka Polski miała okazję występować we Włoszech, na Malcie i w Bułgarii.

„I’ll Be Standing” Ali Tracz – hit z Eurowizji Junior

Piosenkę, którą wykona Ala Tracz, napisał Gromee (Andrzej Gromala) wraz z żoną Sarą Chmiel – Gromalą. Teledysk został zrealizowany przez reżysera klipów topowych polskich artystów Pascala Pawliszewskiego, który współpracował już z gwiazdami Eurowizji Junior (realizował klip do „Superhero” Viki Gabor).

Piosenka opowiada o sile dziecięcych marzeń i pasji, a ilustrują ją zmagania nastoletniej judoczki Natalii Bartnik. Zawodniczka, niemal rówieśniczka Ali Tracz, nie poddaje się mimo porażek, pokazując wartość uporu w dążeniu do sukcesu. Uniwersalny przekaz utworu na pewno trafi do widzów w Polsce i Europie.

Jako największą konkurencję Ali wymienia się reprezentantów Hiszpanii, Białorusi, Francji oraz Gruzji. Kto ostatecznie zatriumfuje? W połowie zależy to od ocen jurorów, w połowie – od zaangażowania widzów. W przeciwieństwie do „dorosłej” Eurowizji, w wersji Junior wolno głosować na piosenkę ze swojego kraju. Głosowanie rozpocznie się już 27 listopada o 20.00 na stronie junioreurovision.tv.

Materiał powstał we współpracy z TVP.

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.