Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska
O TYM JEST GŁOŚNO

Viki Gabor przekazała radosną nowinę na oczach milionów widzów!

Fani nie ukrywają wzruszenia

Konrad Szczęsny 17 maja 2020 14:14
Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska

W trakcie show „Eurowizja. Światło dla Europy” Viki Gabor przekazała informację, że Polska zorganizuje Eurowizję Junior 2020. Konkurs, zgodnie z komunikatem Telewizji Polskiej, odbędzie się w Warszawie. Wykonawczyni hitu „Superhero” zdradziła także hasło przewodnie konkursu i jego logo. Będzie to „Move the world”, czyli „rusz światem”. Odnosi się do trudnej sytuacji ludzkości w związku z szalejącą pandemią koronawirusa i zachęca do działania na rzecz dobra innych  i planety.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce. Wiadomość przekazała Viki Gabor

Wyemitowane wczoraj o 21.00 widowisko miało być swoistym hołdem złożonym Eurowizji, która po raz pierwszy w swojej 65-letniej historii została odwołana. Nie zabrakło chwil wzruszenia, słów otuchy oraz gościnnych występów z różnych zakątków Europy.

Jednym z gości, z którymi połączono się satelitarnie, była Viki Gabor. Zwyciężczyni Eurowizji Junior, ubrana w zjawiskowy różowy garnitur, ozdobiony aplikacjami z krabów przyznała w rozmowie z prowadzącymi, że w czasie izolacji nie narzeka na nudę.

„Mam wiele aktywności. Szkołę zdalną. Razem z siostrą piszę piosenki, nie, nie nudzę się”, zwierzyła się.

Jednak to, co najbardziej zelektryzowało widzów w Europie to potwierdzenie z jej ust, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się zgodnie z planem! Wielu fanów podejrzewało, że w związku z pandemią koronawirusa także dziecięca wersja konkursu zostanie odwołana. Tak się jednak nie stanie! Viki Gabor ujawniła hasło wydarzenia: „Move the world”, czyli „rusz światem”.

W logo widzimy kolorowy kształt kuli, który kojarzy się z Ziemią. Slogan ma nawiązywać do obecnej sytuacji na świecie, odwołuje się do idei wspólnoty i działania na rzecz dobra ogółu. „Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swoje działanie, umiejętności i pasję”, czytamy w oficjalnym komunikacie.

Chwilę później w informacji prasowej Telewizja Polska poinformowała, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie.

„Odkrywamy karty Move The World – Rusz Światem to hasło tegorocznej, 18. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, który odbędzie się 29 listopada w Warszawie”, czytamy na oficjalnym profilu stacji na Instagramie.

Eurowizja Junior 2020: gdzie zostanie zorganizowana w Warszawie?

W informacji prasowej przedstawiciele Telewizji Polskiej poinformowali, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w wybranym przez nadawcę publicznego studiu, przeznaczonym do realizacji większych widowisk rozrywkowych. Nie będzie to zatem ani stołeczny Torwar, ani Stadion Narodowym. Wśród potencjalnych lokalizacji wymienia się hale EXPO XXI, studio ATM lub Transcolor studio. 

W związku z obowiązującymi obostrzeniami wydarzenie z dużą dozą prawdopodobieństwa odbędzie się bez udziału publiczności.  

Viki Gabor przekazała w trakcie widowiska „Eurowizja. Światło dla Europy”, że Polska zorganizuje Eurowizję Junior 2020:

Viki Gabor, Eurowizja. Światło dla Europy, Eurovision: Europe shine a light
Fot. Screen, Youtube

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w stolicy Polski 29 listopada:

Viki Gabor, Eurowizja. Światło dla Europy, Eurovision: Europe shine a light
Fot. Screen, Youtube
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.