Kim jest Roksana Roxie Węgiel i czy wygra Eurowizję Junior w Mińsku?
Fot. Materiały prasowe, Telewizja Polska/TVP, Universal Music Polska
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Złote dziecko polskiej piosenki. Kim jest Roksana Węgiel?

Czy Polka wygra Eurowizję Junior w Mińsku? Dziś finał widowiska!

Konrad Szczęsny 25 listopada 2018 06:03
Kim jest Roksana Roxie Węgiel i czy wygra Eurowizję Junior w Mińsku?
Fot. Materiały prasowe, Telewizja Polska/TVP, Universal Music Polska

Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids w drużynie Edyty Górniak, która we wczesnym dzieciństwie trenowała... judo! Roksana Węgiel, mimo zaledwie 13 lat, już ma na koncie wiele sukcesów. W tym roku reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Eurowizji Junior) z piosenką Anyone i want to be i zwyciężyła, zdobywając w głosowaniu jury i publiczności 215 punktów!

Kim jest Roksana Węgiel, zwyciężczyni The Voice Kids i reprezentantka Polski na Eurowizji Junior?

Urodziła się w... Jaśle na Podkarpaciu, z którego pochodzi również Michał Szpak. Za niespełna dwa miesiące skończy 14 lat. Mimo że dzisiaj nazwisko Roksany Węgiel kojarzone jest z muzyką, w młodym wieku trenowała gimnastykę artystyczną, taniec towarzyski oraz judo. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku ośmiu lat. Szło jej na tyle dobrze, że dołączył m.in. do scholi parafialnej.

Jesienią 2017 roku wzięła udział w przesłuchaniach do pierwszej polskiej edycji The Voice Kids, brawurowo wykonując przebój Halo z repertuaru Beyonce. Zrobiła na trenerach ogromne wrażenie, chwalona była m.in. za dojrzałość interpretacji. Spośród Tomsona i Barona, Dawida Kwiatkowskiego i Edyty Górniak, wybrała tę trzecią, uważaną za diwę polskiej piosenki.

Przez kolejne etapy przebrnęła jak burza. Dotarła do finału widowiska i wygrała, m.in. dzięki ogromnemu wsparciu od telewidzów. W trakcie tego etapu zaprezentowała także debiutancki singiel Żyj, który do tej pory w serwisie Youtube odtworzono... blisko 9 milionów razy! Po zwycięstwie podpisała kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

W sierpniu tego roku do sieci trafił jej drugi singiel, Obiecuję. Obecnie ma ponad 3 miliony wyświetleń.

Roksana Węgiel na Eurowizji Junior 2018 - Anyone I want to be

O tym, że zostanie przez Telewizję Polską wybrana wewnętrznie na reprezentantkę Polski w Eurowizji Junior mówiło się już na kilka tygodni przed tym, jak ogłoszono tę decyzję oficjalnie. 21 września 2018 roku potwierdzono te przypuszczenia. Na piosenkę fani Roksany Węgiel musieli jednak poczekać aż do 6 listopada. Wcześniej, bo 8 października, premierę miał utwór Zatrzymać chwilę, który 13-latka nagrała ze swoją trenerką z programu The Voice Kids, Edytą Górniak, na potrzeby promocji filmu Hotel Transylwania 3.

Po tym, jak opublikowano teledysk do Anyone I want to be, z którą to piosenką Polka reprezentuje nas w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku, zaczęto dyskutować, że propozycja jest na tyle nośna, świeża i inna, że może powalczyć o miejsce w pierwszej piątce wydarzenia. Potwierdziły to próby, na których Roksana Węgiel wypadła znakomicie – jej wokal był pewny, zaś występ ciekawy, dynamiczny i przykuwający uwagę. Co więcej, z racji pomyślnego dla Polski losowania, 13-latka zamknie niedzielne zmagania. Przez fanów Eurowizji ostatnia pozycja startowa jest uważana za szczęśliwą.

Tak też się stało. Polka wywalczyła 7. miejsce w głosowaniu jury (79 punktów), zaś w głosowaniu widzów nie miała sobie równych. Uzyskała 136 punktów i z łączną liczbą 215 not zwyciężyła w Eurowizji Junior 2018.

Transmisja wydarzenia miała miejsce w niedzielę 25 listopada o 16.00 czasu polskiego, zaś przeprowadziły ją kanały TVP ABC, TVP HD oraz TVP Polonia.

Roksanie Węgiel serdecznie gratulujemy zwycięstwa!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…