Jan Górka, The Voice of Poland
Fot. NATASZA MŁODZIK, JAN BOGACZ, TVP materiały prasowe
Ze świata kultury

Jan Górka sięgnął po zwycięstwo w The Voice of Poland. Jego siostra też wystąpiła w muzycznym show

Adrianna Górka zachwyca talentem

Olga Figaszewska 1 grudnia 2023 20:42
Jan Górka, The Voice of Poland
Fot. NATASZA MŁODZIK, JAN BOGACZ, TVP materiały prasowe

Sam tworzy, pisze, a udział w muzycznym show otworzył mu drzwi do wielkiej kariery. Już na etapie przesłuchań w ciemno Jan Górka spotkał się ze wspaniałym przyjęciem widzów, a także zachwycił jurorów programu. Dotarł do finału i sięgnął po zwycięstwo. Okazuje się, że jedna z sióstr młodego artysty także jest związana z muzyką. Nie każdy wie, że Adrianna Górka również próbowała swoich sił w The Voice of Poland.

Jan Górka wygrał 14. Edycję The Voice of Poland. Muzyka jest w jego życiu bardzo ważna

Jan Górka podczas przesłuchań w ciemno ujął trenerów wykonem piosenki One Republic pt. „I Ain’t Worried”. Trafił do drużyny Lanberry i to pod jej skrzydłami dalej szlifował swój warsztat. Artysta doszedł do finału, w którym pokonał Becky Sangolo, Maję Walentynowicz i Antoniego Zimnala. Jan Górka tym samym otrzymał tytuł najlepszego głosu w Polsce, możliwość podpisania kontraktu płytowego oraz 50 tysięcy złotych. To była dla niego fantastyczna przygoda.

„Janem Górka!!! Masz to! Gratuluję Ci z całego serca zwycięstwa w 14-tej edycji @voiceofpoland dziękuję za te piękne miesiące w #teamlanberry praca z Tobą to był zaszczyt! Jesteś chodzącą prawdą zarówno na scenie jak i w życiu. Płyń razem z pięknymi dźwiękami, które masz w swoim głosie i sercu" - czytamy w najnowszym poście jurorki "The Voice of Poland”, pisała Lanberry.

Czytaj też: Oczarował jurorów już w pierwszym odcinku! Kim Jest Janek Górka, zwycięzca The Voice?

Jan Górka, The Voice
Fot. Gałązka/AKPA

Siostra Jana Górki także próbowała swoich sił w muzycznym show. Czym zajmuje się Adrianna Górka?

Na co dzień Jan Górka jest studentem inżynierii kwantowej na Politechnice Wrocławskiej. Był czas, gdy muzyka zeszła w jego życiu na dalszy plan. Wrócił do niej po śmierci mamy. Wtedy zaczął pisać swoje pierwsze piosenki, a dziś na swoim koncie ma ich ponad pół tysiąca!

Okazuje się, że Janek Górka nie jest jedyną osobą w rodzinie obdarzoną talentem muzycznym. Siostra artysty także związała swoją przyszłość z muzyką. Adrianna Górka wystąpiła w piątej edycji muzycznego show. Wykonała utwór Maryli Rodowicz pt. „Wariatka tańczy” i zapewniła sobie miejsce w programie. Dołączyła do drużyny Marka Piekarczyka. Niestety pożegnała się z The Voice of Poland na etapie bitew.

Adrianna Górka doskonale wiedziała, z jakimi emocjami mierzy się jej brat i mocno wspierała go w walce o marzenia. Łączy ich wyjątkowa relacja. Siostra Jana Górki profesjonalnie zajmuje się muzyką. „Jestem wokalistką. Wkrótce także aktorką scen muzycznych. Swój pierwszy kontakt ze sceną pamiętam jako 3-letnie dziecko i od tej pory moje życie jest z nią nieodłącznie związane. Kocham muzykę, śpiew, uwielbiam występować przed publicznością. Obecnie jestem dyplomantką Studium Musicalowego Capitol, gdzie mogę rozwijać się pod okiem niesamowitych osób. Zajmuję się również oprawą muzyczną eventów, konferencji, imprez okolicznościowych. Zapraszam do współpracy!”, napisała na swoim profilu na portalu LinkedIn.

Pamiętacie jej występ z The Voice of Poland? Obok takiego talentu nie można przejść obojętnie! 

Sprawdź też: Los nie był dla niego łaskawy. „Muzyka była moim schronieniem”, mówił Jan Górka

Adrianna Górka, siostra Jana Górki
Fot. Screen The Voice of Poland V/ YouTube https://www.youtube.com/watch?v=26xPYPzeqn4

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.