The Rolling Stones, Mick Jagger
Fot. MAT. PRASOWE/REBEKA BRYLEWSKI/UNIVERSAL MUSIC
O TYM SIĘ MÓWI

The Rolling Stones wydali nowy utwór po 8 latach! Nawiązali do pandemii koronawirusa

Posłuchaj „Living in a ghost town” i zobacz poruszający teledysk

Konrad Szczęsny 24 kwietnia 2020 15:18
The Rolling Stones, Mick Jagger
Fot. MAT. PRASOWE/REBEKA BRYLEWSKI/UNIVERSAL MUSIC

To premiera dekady! The Rolling Stones wydali wczoraj singiel „Living in the ghost town” – to pierwsza premierowa piosenka formacji od ośmiu lat! Tego samego dnia opublikowano również teledysku do utworu. Znakomicie współgra on z tekstem singla i oddaje obecny stan ducha wszystkich ludzi na ziemi. Zarówno utwór, jak i obraz, nawiązują do pandemii koronawirusa, z którą zmagają się setki państw.

Living in the ghost town – nowa piosenka The Rolling Stones

Kawałek powstał i został nagrany w Los Angeles oraz Londynie w warunkach izolacji. Tak o całym procesie twórczym mówi Mick Jagger:

„Jeszcze przed zamknięciem Stonesi byli w studiu, aby nagrywać nowy materiał. W trakcie tych sesji powstała piosenka, która oddaje bieżącą sytuację na świecie. Pracowaliśmy nad kawałkiem w izolacji. I oto jest – nazywa się „Living in a Ghost Town”. Mam nadzieję, że się Wam spodoba”, podkreśla lider zespołu.

„Do brzegu: historia tego utworu zaczęła się ponad rok temu w LA, był stworzony z myślą o nowym albumie, wszystko się działo i nagle dotarło do nas to gówno. Mick i ja zdecydowaliśmy, że ten utwór musi ujrzeć światło dzienne teraz. Przed Wami „Living in a Ghost Town”. Bądźcie bezpieczni!”, dodaje Keith Richards, gitarzysta formacji, którzy współtworzył singiel.

„Bardzo podobała mi się praca nad tym utworem. Myślę, że dobrze opisuje obecne nastroje i mam nadzieję, że słuchacze się ze mną zgodzą”, stwierdza grający na perkusji Charlie Watts.

„Dziękujemy za wszystkie wiadomości z ostatnich tygodni. Wiele dla nas znaczy, że nasza muzyka Wam pomaga. Dlatego mamy dla Was coś zupełnie nowego. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Kawałek ma przejmującą melodię. Nazywa się „Living in a Ghost Town”, poinformował gitarzysta i basista Ronnie Wood.

Autorami „Living in a Ghost Town” są Mick Jagger i Keith Richards. Jagger śpiewa, gra na harmonijce, gitarze, Richards odpowiada zaś za gitarę i chórki. Charlie Watts gra na perkusji, a Ronnie Wood na gitarze, słyszymy go też w chórkach. Całości dopełnia Darryl Jones na basie oraz Matt Clifford na klawiszach, rogu, saksofonie i skrzydłówce.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.