Jan Górka
Fot. Natasza Młodzik, Jan Bogacz, TVP
O TYM SIĘ MÓWI

Oczarował jurorów już w pierwszym odcinku! Kim Jest Janek Górka, zwycięzca The Voice?

Na co dzień łączy muzykę z inżynierią

Maria Elas 26 listopada 2023 10:57
Jan Górka
Fot. Natasza Młodzik, Jan Bogacz, TVP

Już po finale! Najnowszą edycję The Voice wygrał Janek Górka: dwudziestoletni student z Wrocławia. W finale, który odbył się w sobotni wieczór, nie dał szansy konkurentom. Kim jest utalentowany muzyk i jak wygląda jego życie codzienne? 

Janek Górka wygrał The Voice

W 14 edycji The Voice Jan Górka był niesamowity! Szybko przekonał do siebie widzów: jego charyzma sprawiła, że był nie tylko uwielbiany przez swoją trenerkę, Lanberry, która zachwyciła się nim już podczas przesłuchań w ciemno, na których wykonał piosenkę OneRepublic „I Ain’t Worried”, ale także tysiące fanów przed telewizorami. Dzięki swojemu talentowi wokaliście udało się pokonać trójkę finalistów: Antoniego Zimnala, Becky Sagnolo oraz Maję Walentynowicz. 

Gdy nadszedł czas odczytania wyników, Jan Górka nie krył szczęścia. Zdecydował się świętować sukces w nietypowy sposób: odegrał na harmonijce wesołą melodię, a później wykonał swoją piosenkę „Zadzwonię”, która została odsłuchana już ponad 100 tysięcy razy! 

Zobacz także: Michalina Olszańska pragnęła być matką, dla córki zawiesiła karierę. "Byłam przygotowana na wiele rzeczy"​​​​​​​

Jak wygląda życie Jana Górki, zwycięzcy The Voice? 

Prywatnie Jan Górka jest studentem inżynierii  kwantowej na Politechnice Wrocławskiej. Jak wyznał, muzyka nie od zawsze była mu bliska: chociaż już jako dziecko chodził do szkoły muzycznej, bardzo chciał się z niej wyrwać. Doszło nawet do sytuacji, w której obiecał ojcu, że poprawi swoje wyniki w nauce, jeśli ten wypisze go z dodatkowych zajęć.

Wszystko zmieniło się jednak wraz ze śmiercią jego mamy. Wtedy zraniony stratą otworzył swoje serce na muzykę. Od tamtego czasu napisał ponad 500 utworów. Piosenka „Zadzwonię”, którą zachwycił publiczność w finale, również powstała w smutnych okolicznościach. Muzyk miał ją napisać krótko po rozstaniu z dziewczyną. Obecnie wokalista jest najprawdopodobniej singlem i woli skupić się na rozwoju kariery oraz najbliższej rodzinie. Jak mówił, udziałowi w programie zawdzięcza „ogromne doświadczenie sceniczne, pewność siebie i polepszenie swoich umiejętności wokalnych”. 

Zwycięzcy życzymy powodzenia i prężnego rozwoju kariery muzycznej!  

Czytaj również: Gest Dawida Kwiatkowskiego zachwycił fanów. Dla jednej z nich przebył kawał drogi

The Voice of Poland, Becky Sangolo, Maja Walentynowicz, Jan Górka i Antoni Zimnal
Fot. Natasza Młodzik, Jan Bogacz, TVP

The Voice of Poland, Jan Górka, Maja Walentynowicz, Becky Sangolo i Antoni Zimnal

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.