Michalina Olszańska, Viva! 22/2023
Fot. Łukasz Kuś
Tylko w VIVIE!

Michalina Olszańska pragnęła być matką, dla córki zawiesiła karierę. "Byłam przygotowana na wiele rzeczy"

Gwiazda "Dewajtis" poruszająco o macierzyństwie

Krystyna Pytlakowska 24 listopada 2023 12:00
Michalina Olszańska, Viva! 22/2023
Fot. Łukasz Kuś

Jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, córka Agnieszki Fatygi – aktorki i pieśniarki. Pisze książki, teksty piosenek. Samokrytyczna. Introwertyczka. Rzadko pokazuje się na salonach. Nie lubi mówić o sobie i sprawach rodzinnych. Ale zdradza: „Najbardziej kocham swoje dziecko”. Michalina Olszańska w rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

A na ile pojawienie się w życiu Twojej córki Cię zmieniło?

Na pewno bardzo, bo bardzo pragnęłam być matką. Podjęłam tę decyzję świadomie i jestem z tego powodu szczęśliwa. Byłam przygotowana na wiele rzeczy, które się wtedy w życiu dzieją. Choćby na to, że z małym dzieckiem trzeba być całą dobę, przyzwyczaić się do braku snu i zrzucenia własnych potrzeb na drugi plan. Później można oczywiście stopniowo wrócić do pracy, jeśli tę pracę się kocha. Dla mnie było jasne, że kiedy zostanę matką, wycofam się z zawodu na jakiś czas. I rzeczywiście na chwilę zniknęłam. Ale powoli wróciłam.

Michalina Olszańska, Viva! 22/2023
Fot. Łukasz Kuś

Co uważasz za swój największy sukces?

Trudno mi powiedzieć, na pewno najbardziej kocham moje dziecko. Ale czy to sukces? Każda matka swoje dzieci kocha. Natomiast sukces w sprawach artystycznych zależy od wielu okoliczności. Staram się więc nie robić takich podsumowań.

[...]

Gdy wracasz do domu po całym dniu na planie filmowym…

Mam różne sposoby na odstresowanie się. Trzeba zachować higienę psychiczną i przewietrzyć głowę po pracy. Albo obejrzę więc jakiś serial, albo popiszę, albo zagram w jakąś grę.

Na przykład z córką w chińczyka?

Takie gry też, chociaż miałam raczej na myśli gry na konsolę. Ale skoro mówimy o planszówkach, które też bardzo lubię, to na rynku jest teraz wiele ciekawych, a Luiza już jest na tyle duża, że można z nią usiąść i grać. Uwielbiam tak z nią spędzać czas, ostatnio ogrywa mnie w monopol.

CZYTAJ TAKŻE: Michalina Olszańska podzieliła los mamy, Agnieszki Fatygi. "Rzeczywiście znałam ten świat i tych ludzi"

Michalina Olszańska, Viva! 22/2023
Fot. Łukasz Kuś

Czy zastanawiasz się, jaka będziesz po czterdziestce?

Na mur-beton będę już siwa (śmiech). Dziesięć lat temu by mi to do głowy nie przyszło, ale przez dekadę człowiek się bardzo zmienia i zaczyna inaczej postrzegać świat. Mam nadzieję też, że w dniu moich 50. urodzin spojrzę na siebie i się uśmiechnę.

I pewnie będziesz miała już wnuka?

Biologicznie jest to możliwe, ale to już nie zależy ode mnie.  

Cały wywiad przeczytasz w nowym numerze VIVY! Magazyn dostępny w punktach sprzedaży od czwartku, 23 listopada.

Natasza Urbańska, Viava! 22/2023 OKŁADKA
Fot. Marlena BieliNska/Move

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.