Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
O TYM SIĘ MÓWI

Była u szczytu kariery i nagle zniknęła z show-biznesu. Co dziś robi Roksana Węgiel?

Młoda wokalistka potrzebowała przerwy od życia na świeczniku

Gabriela Czernecka 15 października 2020 08:47
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

W 2019 roku okrzyknięto ją najlepszą polską artystką. Wówczas zdobyła Europejską Nagrodę Muzyczną MTV. Tym samym zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 przeszła do historii świata muzyki, a już sama nominacja do tego tytułu była dla Roksany Węgiel nie lada zaszczytem. Niestety w ostatnim czasie usunęła się w cień. Co dziś robi i dlaczego zdecydowała się zniknąć na trochę z show-biznesu?

Co dziś robi Roksana Węgiel?

Ostatnie 2 lata były dla nich wyjątkowo pracowite. Roksana Węgiel z dnia na dzień stała się jedną z najsłynniejszych wokalistek młodego pokolenia w Polsce. Jej talent odkryto w programie The Voice Kids. Wygrała muzyczne show, co zapewniło jej popularność. Chwilę później pojawiła się na polskich eliminacjach do Eurowizji Junior z piosenką Anyone I want to be. Utwór zapełnił jej zwycięstwo Eurowizji Junior 2018 i niekwestionowaną sławę i rozpoznawalność. W ostatnim czasie nieco o niej ucichło. Roksana Węgiel zniknęła z show-biznesu i przestała pojawiać się na branżowych imprezach. Nastolatka zrobiła sobie także przerwę od występów w telewizyjnym show.

Okazuje się, że przyczyniła się do tego nie tylko pandemia koronawirusa. O szczegółach swojej decyzji opowiedziała serwisowi Jastrząb Post: „To jest w ogóle dla mnie rok wielkich zmian. Więc stąd wynika przerwa. Cały czas pracuję, nagrywam nowe piosenki, więc materiału będzie sporo. Nie mogę mówić o wszystkim, ale to były też moje decyzje. Myślę, że zaważą na plus w mojej przyszłości”, powiedziała Roksana Węgiel.

Młoda wokalistka przyznała jednak, że odrobina wolnego od życia na świeczniku dobrze jej zrobiła: „Byłam trochę zmęczona show-biznesem, ale nie robiłam przerwy z tego powodu. To wszystko się tak jakoś ułożyło, że miałam chwile wytchnienia. Za to jestem bardzo wdzięczna. Po prostu odżyłam przez tę kwarantannę, przez tę przerwę”, wyznała w rozmowie z JastrząbPost. Zapowiedziała także, że już niebawem powróci z nowymi kawałkami! Kiedy możemy spodziewać się nowego singla od Roksany Węgiel? „Mam nadzieję, że w listopadzie. Teraz wyszła piosenka Tajemnice, ale to faktycznie nie jest taki singiel, tylko piosenka do filmu. Myślę, że nowości ode mnie pojawią się w listopadzie, jak wszystko pójdzie dobrze”. Pozostaje nam trzymać kciuki za rozwój jej kariery!  

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.