ZE ŚWIATA FILMU

Premiera serialu Król na podstawie powieści Szczepana Twardocha już jesienią!

Zobaczcie oficjalny zwiastun

Ksenia Krasko 29 lipca 2020 20:35

Fani Szczepana Twardocha z niecierpliwością czekali na oficjalne potwierdzenie: nadchodzi „Król”! Za koncepcję nowej produkcji CANAL+, zrealizowanej na podstawie słynnej powieści, odpowiadają Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Leszek Bodzak, oraz Jan P. Matuszyński, reżyser serialu. Prace na planie zakończyły się w październiku 2019 roku.

Serial „Król” premiera na Canale+

Scenariusze poszczególnych odcinków pisali Łukasz M. Maciejewski, Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów i pełnił funkcję konsultanta. Autorem zdjęć jest Kacper Fertacz. Za scenografię odpowiadają Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, za kostiumy Emilia Czartoryska, a za charakteryzację Pola Guźlińska. Muzykę skomponował Atanas Valkov.

Opis produkcji: Akcja Króla dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu, a miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro, który marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę.

Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta...

W główną rolę wcielił się Michał Żurawski. W serialu zagrali również Magdalena Boczarska (Ryfka Kij), Arkadiusz Jakubik (Kum Kaplica), Borys Szyc (Janusz Radziwiłek), a także m.in. Kacper Olszewski, Adam Bobik, Adam Ferency, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Premiera serialu Król już jesienią 2020 roku na kanale CANAL+. 

Źródło: CANAL+

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.