ZE ŚWIATA FILMU

Premiera serialu Król na podstawie powieści Szczepana Twardocha już jesienią!

Zobaczcie oficjalny zwiastun

Ksenia Krasko 29 lipca 2020 20:35

Fani Szczepana Twardocha z niecierpliwością czekali na oficjalne potwierdzenie: nadchodzi „Król”! Za koncepcję nowej produkcji CANAL+, zrealizowanej na podstawie słynnej powieści, odpowiadają Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Leszek Bodzak, oraz Jan P. Matuszyński, reżyser serialu. Prace na planie zakończyły się w październiku 2019 roku.

Serial „Król” premiera na Canale+

Scenariusze poszczególnych odcinków pisali Łukasz M. Maciejewski, Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów i pełnił funkcję konsultanta. Autorem zdjęć jest Kacper Fertacz. Za scenografię odpowiadają Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, za kostiumy Emilia Czartoryska, a za charakteryzację Pola Guźlińska. Muzykę skomponował Atanas Valkov.

Opis produkcji: Akcja Króla dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu, a miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro, który marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę.

Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta...

W główną rolę wcielił się Michał Żurawski. W serialu zagrali również Magdalena Boczarska (Ryfka Kij), Arkadiusz Jakubik (Kum Kaplica), Borys Szyc (Janusz Radziwiłek), a także m.in. Kacper Olszewski, Adam Bobik, Adam Ferency, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Premiera serialu Król już jesienią 2020 roku na kanale CANAL+. 

Źródło: CANAL+

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.