KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Nie tylko książę Louis. Oto inne oficjalne fotografie z chrztów królewskich

Dlaczego na chrzcie Charlotte nie było Harry'ego?

Gabriela Czernecka 16 lipca 2018 17:57

Chrzest księcia Louisa już za nami. Brytyjska rodzina królewska podzieliła się także oficjalnymi fotografiami z chrztu najmłodszego dziecka. Niestety podczas uroczystości nie było królowej Elżbiety II i jej męża, księcia Filipa, ale to nie pierwszy raz kiedy najbliżsi członkowie royal family nie byli na chrzcie. Na takiej uroczystości z udziałem księżniczki Charlotte nie było choćby księcia Harry'ego. Dlaczego? Poznajcie szczegóły królewskich chrztów! 

Chrzest księcia Louisa bez królowej i księcia Filipa

Chrzest nowego członka rodziny to zawsze duże wydarzenie, a już szczególnie w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Niedawno mieliśmy być okazję świadkami chrztu księcia Louisa, który odbył się 9 lipca 2018 roku. Niestety zabrakło na nim królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Obawiano się, że chodzi o pogorszający się stan zdrowia królowej. Nic bardziej mylnego.

Królowa bowiem tego samo dnia kończyła wizytę w Szkocji, a książę Filip jakiś czas temu całkowicie wycofał się z pełnienia królewskich obowiązków i spędza czas głównie poza Londynem. To jednak nie pierwszy raz, kiedy najbliżsi członkowie royal family nie pojawili się na tej uroczystości.

Chrzest księżniczki Charlotte bez księcia Harry'ego

Dlaczego książę Harry nie pojawił się na chrzcie księżniczki Charlotte? Książę przebywał wówczas w Afryce, gdzie odbywał swoją trzymiesięczną podróż. Zdecydowano, że nie ma sensu, by przerywał ją, by jedynie na jeden dzień pojawić się w Londynie. Zwłaszcza, że Kate i William nie wybrali Harry'ego na ojca chrzestnego małej Charlotte. Oficjalne fotografie z chrztu księżniczki Charlotte wykonał wówczas Mario Testino.

Chrzest księcia George'a: trzech następców tronu na jednym zdjęciu

Chrzest pierwszego dziecka Kate i Williama był o tyle wyjątkowy, że odbył się w Królewskiej Kaplicy w pałacu Św. Jakuba, był to  pierwszy chrzest dziecka z rodziny królewskiej w tym miejscu od 25 lat. Uroczystość miała charakter prywatny, a uczestniczyły w niej tylko 22 osoby. Oficjalne fotografie z chrztu księcia George'a wykonał Jason Bell. 

Jedno ze zdjęć przeszło nawet do historii. Chodzi o fotografię, na której mamy okazję podziwiać księcia George'a, księcia Williama, księcia Karola i królową Elżbietę II. Jest to pierwsze takie zdjęcie od 120 latgdy na fotografii został uwieczniony brytyjski władca z trójką następców! 

Chrzest księcia Harry'ego i chrzest księcia Williama

Te chrzty również były na swój sposób wyjątkowe i niepowtarzalne! Chrzest księcia Williama odbył się w dniu… 82. urodzin jego prababci, w pokoju muzycznym Pałacu Buckingham. Z kolei chrzest księcia Harry’ego odbył się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Książę William, podobnie jak książę Harry, miał na sobie koronkową szatę w której królewskie dzieci z brytyjskiej monarchii są ubierane do chrztu niezmiennie od 1841 roku.

Z okazji publikacji oficjalnych fotografii z chrztu księcia Louisa, prezentujemy Wam oficjalne fotografie z chrztów królewskich!  

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magda Mołek o pięknym, ale i trudnym macierzyństwie, a także Katarzyna Grochola z mężem o swoim tajnym ślubie…