TYLKO NA VIVA.PL

Marcin Prokop o „odebraniu” Dodzie głosu na Bestsellerach Empiku: „Nikt jej w TVNie skrzydeł nie krępuje”

Chwilę po incydencie prezenter otrzymał nieprzyjemne wiadomości

Rafał Kowalski 8 lutego 2023 17:28

Dziewczyny z Dubaju to najlepszy polski film ubiegłego roku według klientów popularnej sieci sklepów Empik. Sieci, która wczoraj rozdała swoje statuetki dla najchętniej kupowanych płyt, książek i wspomnianych już filmów. Do odebrania nagrody zaproszono na scenę reżyserkę Marię Sadowską, ale na scenie zjawiła się też producentka – Doda. Niestety ostatecznie nie wypowiedziała się przed kamerami TVN. Teraz całe zajście komentuje prowadzący imprezę Marcin Prokop.

Marcin Prokop o banie Dody w TVN i niecodziennej sytuacji na Bestsellerach Empiku

Kilkanaście godzin temu na scenie transmitowanych przez TVN Bestsellerów Empiku pojawili się Sonia Bohosiewicz i Piotr Trojan. Aktorzy wręczali kilka nagród, w tym dla najlepszego filmu 2022 roku. Za Dziewczyny z Dubaju na scenę została wywołana Maria Sadowska. Reżyserka zaprosiła spontanicznie przed kamery także obecną na gali Dodę. Gdy pierwsza z pań zakończyła swoje przemówienie, druga chciała dodać od siebie kilka słów.

W wyniku splotu kilku zdarzeń artystka uznała, że nie otrzymała od prowadzących zgody na wypowiedź, dlatego zeszła ze sceny. Jak tę sytuację ocenił Marcin Prokop? Jego zdaniem mogły zdarzać się dwie rzeczy. „Albo tam doszło do pewnej niezręczności i wręczający nagrodę, jako ludzie niezbyt doświadczeni scenicznie, za szybko pogalopowali dalej, nie dając Dodzie się wypowiedzieć, co oczywiście jest mocno niefortunne i nie powinno się zdarzyć. Albo był to jeden z performance’ów  Dody, gdzie stwierdziła, że „ja to chyba nie mogę się wypowiadać w tej stacji” – nawiązując do słynnego bana”, powiedział przed kamerą serwisu VIVA.pl.

W dalszych słowach wyjawił, że wokalistka jest mile widziana w stacji. „Bana, którego miała za czasów Edwarda Miszczaka, który jest teraz już historią i nikt Dodzie w TVNie – z tego, co wiem – skrzydeł nie krępuje. Może do nas przyjść i być naszym gościem. Z przyjemności ją zaprosimy i przyjmiemy w nasze progi, jeśli tylko zechce”, usłyszał reporter VIVY.pl Rafał Kowalski.

„Robienie z tej sprawy g*wnoburzy jest tylko w interesie tych, którym się potem kłamliwie sformułowane nagłówki dobrze klikają”, podsumował Marcin Prokop.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Patrycja Markowska szczerze o rozstaniu z Jackiem Kopczyńskim. „Ja przeżywam długo pewne rzeczy”

Marcin Prokop o Dodzie i Bestsellerach Empiku
Fot. Jacek Szydlowski / Forum

Marcin Prokop otrzymał przykre wiadomości po imprezie Empiku

Okazuje się, że prowadzący Bestsellery Empiku – mimo że nie miał nic wspólnego z całym zajściem – także musiał zmagać się z oskarżeniami o złe intencje w kierunku Dody. „Dziś rano dostałem kilka prywatnych wiadomości, często bardzo niemiłych, od ludzi, którzy pisali: dlaczego nie dopuścił Pan Dody do głosu, dlaczego ja prowadzący nie spowodował, że ona mogła stanąć przy mikrofonie i coś powiedzieć?!”. I tak się zastanawiałem: „Czy ja byłem na innej gali?”. Zadawałem sobie pytanie, czy ci ludzie tego nie widzieli i tylko podniecają się jakąś aferą, czerpiąc informację z trzeciej ręki? Bo jak ktoś oglądał, to wie, że fizycznie nie było mnie na scenie. Gdy prowadzący wręczali nagrodę Marysi Sadowskiej i byli sami na scenie, ja przechodziłem za kulisami na zupełnie inną lokację. A o całej sprawie dowiedziałem się rano z mediów”, wyjaśnił nam w rozmowie z VIVA.pl.

Cały fragment rozmowy z gospodarzem Dzień Dobry TVN na ten temat znajdziesz na górze strony. 

Zobacz także: Bestsellery Empiku 2022: Doda i Maria Sadowska nagrodzone za „Dziewczyny z Dubaju”. Jedną z pań potraktowano gorzej

Doda, Maria Sadowska, Marcin Prokop o Dodzie i Bestsellerach Empiku
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Doda, Viva! marzec 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Wybrane marki nawet do -40%
Wybrane marki nawet do -40%
Twoje ulubione produkty w wyją... więcej»
Zobacz
+
Wybrane marki nawet do -40%
Online

Twoje ulubione produkty w wyjątkowych cenach. Rabat do -40% na wybrany asortyment dostępny na cocolita.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-25% na wszystko
-25% na wszystko
Rabat 25% na całą ofertę MEFEM... więcej»
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
+
-25% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 25% na całą ofertę MEFEMI w cenie regularnej. Promocje na stronie www nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
Do -30% na wybrane nowości
Do -30% na wybrane nowości
Rabat do -30% na wybrane nowoś... więcej»
Zobacz
+
Do -30% na wybrane nowości
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% na wybrane nowości z kolekcji Wiosna/Lato 2024 i wiele więcej! Oferta dostępna w sklepach stacjonarnych i na gomez.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.  

Produkt widoczny na zdjęciu nie jest objęty rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
20% rabatu na jeden produkt*
20% rabatu na jeden produkt*
Rabat 20 % na jeden nieprzecen... więcej»
Kod rabatowy:20zakupy
Zobacz
+
20% rabatu na jeden produkt*
Online
Stacjonarnie

Rabat 20 % na jeden nieprzeceniony artykuł dostępny w sklepach stacjonarnych i na VANGRAAF.COM. Z rabatu można skorzystać tylko jeden raz i nie można go łączyć z innymi promocjami. Wypłata w gotówce, zakup karty podarunkowej lub zwrot za dotychczas zakupione artykuły są wykluczone. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:20zakupy
Zobacz
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Moda ORSAY oferuje każdej kobi... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Online
Stacjonarnie

Moda ORSAY oferuje każdej kobiecie możliwość poczucia się sobą niezależnie od sytuacji, nastroju czy rozmiaru ubrania. Skorzystaj z dodatkowej 20% zniżki na wszystko w sklepach stacjonarnych i na orsay.pl. Zniżka nie dotyczy bonów podarunkowych. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
20% rabatu na kosmetyki Clarena
20% rabatu na kosmetyki Clarena
Rabat na cały asortyment dostę... więcej»
Kod rabatowy:SZALONE20
Zobacz
+
20% rabatu na kosmetyki Clarena
Online
Stacjonarnie

Rabat na cały asortyment dostępny w sklepach stacjonarnych i na e-clarena.eu. Promocja obowiązuje dla zamówień powyżej 100zł oraz obejmuje produkty nieprzecenione. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALONE20
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.