Marcin Prokop, VIVA! grudzień 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z Życia gwiazd

Córka Marcina Prokopa pójdzie w ślady taty? Zofia ma już 16 lat

„Nauczyła mnie nieschematycznego myślenia”, mówi Marcin Prokop

Olga Figaszewska 9 grudnia 2022 16:51
Marcin Prokop, VIVA! grudzień 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Nie należy do gwiazd, które chętnie mówią o swoim życiu prywatnym. Marcin Prokop jest szczęśliwym mężem i ojcem. Wspólnie z ukochaną Marią Prażuch-Prokop tworzą zgrany duet od ponad 18 lat. Razem wychowują córkę Zofię, która przyszła na świat w 2006 roku. Ceniony dziennikarz konsekwentnie chroni prywatności bliskich. W jednym z wywiadów zdradził, czy córka pójdzie w jego ślady. Zofia Prokop w tym roku skończyła 16 lat. 

Córka Marcina Prokopa. Kim jest Zofia Prokop?

Córka Marcina Prokopa i Marii Prażuch-Prokop za chwilę stanie przed wyborem swojej drogi. Czy ma wizję przyszłości? Szesnastolatka ma okazję przyglądać się pracy rodziców. Mama jest joginką, a tata popularnym dziennikarzem. Oboje starali się przekazać Zofii najważniejsze wartości, by mogła wkroczyć w dorosłe życie pewna siebie i z wiarą we własne umiejętności.

„Chciałbym też zaszczepić jej jak najdalej idącą niezależność. Poczynając od niezależności od głupich owczych pędów, od presji grupy, poprzez niezależność ekonomiczną, czyli nie licz na to, że w dorosłym życiu cokolwiek od kogokolwiek ci się należy. A żyjemy w czasach, kiedy takie roszczeniowe nastroje są bardzo silne. Do tego dorzuciłbym niezależność rozumianą jako samosterowność, to znaczy podejmowanie suwerennych decyzji, zgodnych ze swoimi przekonaniami”, wspominał Marcin Prokop w jednym z wywiadów VIVY!.

Sprawdź też: „Ma wytyczoną linię swojego działania”. Syn Wojciecha Manna poszedł w jego ślady

Zosia Prokop, Maria Prażuch, Marcin Prokop, córka Marcina Prokopa, 2007 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Zosia Prokop, Maria Prażuch-Prokop, Marcin Prokop, 2007 rok 

Maria Prażuch-Prokop, Marcin Prokop, Warszawa, 06.06.2012. Teatr IMKA
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Maria Prażuch-Prokop, Marcin Prokop, Warszawa, 06.06.2012. Teatr IMKA 

Marcin Prokop o ojcostwie. Czego uczy go Zosia?

Jaka jest Zosia? W wielu kwestiach jest podobna do taty. „Nie lubi na przykład filmów, które ogląda większość (...), woli klasyczne polskie filmy i seriale: "Stawiam na Tolka Banana" albo "Wakacje z duchami", opowiadał prowadzący Dzień Dobry TVN [cytat za RadioZet]

Niezależnie od tego, jaką zawodową ścieżkę wybierze Zofia, będzie mogła liczyć na ogromne wsparcie rodziców, którzy nie zamierzają jej narzucać swojej wizji. To ona podejmie decyzję w sprawie swojej przyszłości. W rozmowie z Cozatydzień.tvn.pl dziennikarz wyraził wątpliwość, czy córka pójdzie w jego ślady. „Chyba nie, ją raczej śmieszy ten świat, w którym uczestniczę i widząc to, co ja robię, załamuje głowę. To nie jest coś, co ją ekscytuje za specjalnie i bardzo dobrze. Cieszę się z tego, kiedy ona jest szczęśliwa i jak wybierze sobie jakikolwiek zawód, będzie chciała robić cokolwiek sobie wymyśli, to jej przyklasnę”, opowiadał Marcin Prokop.

Zdjęć 16-letniej Zofii Prokop na próżno szukać w sieci. Ale w grudniu 2020 roku dumny tata zrobił wyjątek i pokazał uroczy rodzinny kadr. „Bujając z córką w obłokach”, napisał pod zdjęciem, które wywołało zachwyty internautów.

Dziennikarz nie ukrywa, że wiele uczy się od swojego jedynego dziecka. Córeczka jest oczkiem w głowie dumnego taty. „Nauczyła mnie nieschematycznego myślenia. Działania bez paraliżującego lęku wynikającego z wyolbrzymiania potencjalnych konsekwencji. Zachwycania się prostymi rzeczami, które gdzieś po drodze przestałem zauważać. Zadawania pytań o rzeczy, które wydawały mi się oczywiste", opowiadał w Grazii.

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! 

Czytaj też: Córka Wojciecha Cugowskiego idzie w ślady ojca i dziadka! Jak wygląda Weronika Cugowska?


 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.