Doda, Viva!
Fot. Iza Grzybowska/Makata
O tym jest głośno

Bestsellery Empiku 2022: Doda i Maria Sadowska nagrodzone za „Dziewczyny z Dubaju”. Jedną z pań potraktowano gorzej

Nie pozwolono jej wygłosić przemówienia...

Marta Nawacka 8 lutego 2023 08:41
Doda, Viva!
Fot. Iza Grzybowska/Makata

Doda wraz z Marią Sadowską pojawiły się na gali Bestsellerów Empiku 2022, na której zostały nagrodzone za „Dziewczyny z Dubaju”. Wydarzenie było jednak mniej przyjemne dla jednej z pań, która została potraktowana gorzej od drugiej. Po odbiór nagrody na scenę wywołano tylko reżyserkę, pomijając wokalistkę, będącą również producentką filmu. „Nikt mnie tutaj nie zapowiedział”, stwierdziła gorzko artystka.

Doda o „Dziewczynach z Dubaju”

Film „Dziewczyny z Dubaju” jest ekranizacją książki Piotra Krysiaka, a także debiutem Dody w roli producentki. Za reżyserię produkcji odpowiada Maria Sadowska, a dzieło obu pań stało się wielkim hitem kinowym w 2021 roku. Okazuje się jednak, że wokalistka do dzisiaj zamiast radości ze swojej pracy odczuwa same nieprzyjemności związane z produkcją... Nie miała wpływu na poważne decyzje, nie została zaproszona na oficjalną premierę, ani nie zarobiła nic na filmie.

„Apropo produkcji, wysyłacie mi dziwne wiadomości w związku z MOIM filmem „Dziewczyny z Dubaju”. Mówię „moim” ponieważ go stworzyłam od A do Z. Niestety moim nigdy nie był jak się okazało, ponieważ zostałam wydymana bez mydła. Jak wiecie od momentu wejścia filmu do kin i do tej pory nie zarobiłam na nim nawet złotówki. Film był na pierwszych miejscach oglądalności, pobił wszystkie możliwe rekordy jeśli chodzi o nasz kraj. Był dystrybuowany w miejscach, o których nie miałam nawet zielonego pojęcia i dowiadywałam się po fakcie od fanów w całej Europie. Więc mam nadzieję, że chociaż te pieniądze trafiły chociaż do inwestorów, naprawdę bardzo chcę w to wierzyć, bo nie mam nad tym żadnej kontroli i na ten moment żadnej decyzyjności. A „na ten moment” brzmi dosyć zabawnie, ponieważ nigdy k*rwa nie miałam. Dlatego też wycofałam się z pełnienia funkcji prezesa tej spółki i w ogóle bycia w zarządzie, skoro byłam tam tylko celebrycką mordą, która najwidoczniej musiała tylko odwalić swoje, a potem została kopnięta w tyłek”, pisała na swoim Instagramie.

Czytaj też: Marcin Bosak po życiowych perturbacjach znów postanowił dać szansę miłości?

Doda, VIVA! sierpień 2011
Fot. Iza Grzybowska/MAKATA

Doda w sesji dla magazynu VIVA!, 2011 rok

Skandal na gali Bestsellery Empiku 2022: Doda nie mogła wygłosić przemówienia

Gala Bestsellerów Empiku, na której Maria Sadowska i Doda zostały nagrodzone za „Dziewczyny z Dubaju” również nie przyniosła wokalistce miłych wspomnień. Po odbiór nagrody na scenę wywołano jedynie reżyserkę, która gestem zaprosiła Dorotę Rabczewską, by poszła razem z nią. Artystka skorzystała z tego zaproszenia, jednak gdy tylko znalazła się na scenie zwróciła się do koleżanki: „Po co mnie wołałaś? Nikt mnie tutaj nie zapowiedział”. Następnie reżyserka wygłosiła przemówienie o solidarności kobiet.

„O kobietach zawsze mówiło się, że niech robią filmy, ale takie małe, skromne, na dwóch aktorów, festiwalowe kino, tymczasem okazuje się, że mamy jednak szansę zdobyć też box office i zrobić wysokie budżety. Chciałam powiedzieć, że kobiety potrafią i potrafią też być solidarne, dlatego też zaprosiłam tutaj Dodę, która jest moją producentką i z którą razem zrobiliśmy ten film. Przede wszystkim dziękujemy państwu, bo bez was nie będziemy mogli dalej robić filmów. Wzruszyłam się, dziękuję”. Po tych słowach Marii Sadowskiej Doda również chciała coś powiedzieć od siebie, ale... nie miała takiej możliwości. Sonia Bohosiewicz i Piotr Trojan, którzy wręczali nagrodę natychmiast podziękowali obu paniom zaraz po wypowiedzi reżyserki.

Wyraźnie zniesmaczona Doda rzuciła tylko: „Mogę coś powiedzieć czy nie? Nie? To dobrze, dziękuję”, po czym wzruszając ramionami zeszła ze sceny. Po powrocie z gali zdecydowała się odnieść do tej sytuacji na swoim Instagramie. „Wracam do domu i jestem cała w emocjach. Bardzo serdecznie dziękuję Empikowi za zaproszenie na galę. Piękne wydarzenie, dziękuje za nagrodę w imieniu całej ekipy, która tworzyła film „Dziewczyny z Dubaju”. Bo nie wiem czy wiecie, ale Kapituła przyznała nam nagrodę w kategorii za najlepszy film tego roku. Jestem zszokowana, mam nadzieję, że gdzieś kamery nagrały mój wyraz i szok na twarzy, kiedy odczytano werdykt. Niestety nie miałam szansy podziękować na scenie w wyniku bardzo niezręcznej sytuacji. Nie wiem jak to skomentować, chyba brak komentarza będzie najlepszym co można zrobić w obecnej chwili, napisała wokalistka.  

Zobacz także: Joanna Liszowska martwi się o swoje córki. „Niebezpieczni ludzie krążą w każdym środowisku”

Doda i Maria Sadowska, Bestsellery Empiku 2022, 7.02.2023
Fot. VIPHOTO/East News

Doda i Maria Sadowska, Bestsellery Empiku 2022, 7.02.2023

Doda, Bestsellery Empiku 2022, 7.02.2023
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Doda, Bestsellery Empiku 2022, 7.02.2023

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.